Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Renginiai
Prasidėjo keturioliktoji „Agrovizija“

Kėdainių r. Prasidėjo paroda „Agrovizija“, ji rengiama jau keturioliktą kartą.

Šiemet paroda užima 30 ha, prisistato daugiau nei 30 įmonių, įrengti 538 bandomieji laukeliai, demonstruojama net keli šimtai žemės ūkio technikos vienetų. Parodos lankytojai tradiciškai galės pamatyti skutikų ir purkštuvų šou, sudalyvauti diskusijose ir seminaruose. Taip pat pristatoma uždara perpylimo ciklo sistema.

„Technologijos ir inovacijos neatsiejamos kiekviename versle, bet žemės ūkiui įtaką daro daugybė veiksnių (...), todėl klaidos riba labai maža. Tad visos technologijos turi kuo greičiau ateiti į jūsų ūkius. Linkiu visas tris dienas būti aktyviems, domėtis, aplankyti ir parsivežti žinių bagažą, kurio ir tikitės iš parodos“, – per renginio atidarymą kalbėjo Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAAMC) direktorius Gintaras Brazauskas.

Bioversija 2024 07 09 m7

Vienas iš renginio šeimininkų, LAAMC direktorius Gintaras Brazauskas, dėkojo komandai, kuri parodai pradėjo ruoštis jau pernai rugpjūtį

Asociacijos „CropLife Lietuva“ direktorė Zita Varanavičienė priminė, kad sektoriui iššūkių nestinga, tad ir diskusijų temų yra.

„Iššūkių yra daug, ir patys matote – ekstremalūs orai, keičiasi klimatas, demografija, karai, politiniai sprendimai, visuomenės lūkesčiai. Tad turime apie ką pakalbėti.

O šiandien galime pakalbėti apie konkurencingumą, Antverpeno deklaraciją, (...) techninius dalykus, skaitmenines etiketes, uždarojo ciklo sistemą“, – ragindama domėtis ir užduoti klausimų, kalbėjo Z. Varanavičienė.

Viena iš renginio organizatorių, asociacijos „CropLife Lietuva“ direktorė Zita Varanavičienė, džiaugėsi, kad parodos lankytojų neišgąsdino grėsmingos orų prognozės

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas parodą pavadino žinių ir inovacijų muge, kuri, jo manymu, išsiskiria tuo, kad čia yra labai daug praktinių dalykų.

„Kalbant apie europines tendencijas, jau vis mažiau Europoje lieka skeptikų, kurie bijo genominių metodų. Manau, tiek su mokslo, tiek su inovacijų pagalba turėsime sprendimus, kurie atspindės šios parodos šūkį – „Daugiau su mažiau“.

Kėdainių rajono meras Juozas Tamulis džiaugėsi, kad paroda tradiciškai vyksta būtent šiame rajone.

„Kaip Kėdainių r. meras, noriu pasidžiaugti, kad tokia paroda jau keturioliktą kartą vyksta būtent Kėdainių krašte. (...) Su kiekvienais metais, su kiekviena paroda tie, kurie čia atvažiuoja, pasisemia vis daugiau gerosios patirties.

Važinėdamas tiek po Lietuvą, tiek po rajoną matau gražius ūkininkų laukus, dirbančią techniką, bendrauju su jais, klausausi, kokia jų patirtis, kokias technologijas taiko. Ir visa tai, ką aš matau, (...) yra jūsų darbo rezultatas“, – neabejojo meras ir linkėjo Lietuvos žemės ūkiui klestėti.

Šių metų 30 ha parodos plote įrengti 538 bandomieji laukeliai

„Man „Agrovizija“ visada yra kaip šventė – agrošventė, agrofestivalis. Į „Agroviziją“ su kolegomis ir draugais visada vykstame pakilios nuotaikos, o išvykstame su dar pakilesne nuotaika. „Agrovizija“ – tai sintezė, kuri sujungia mokslą, inžineriją, technologijas, augalus ir žmones. Tai puiki platforma bendravimui ir atradimams“, – sakė Žemės ūkio tarybos, kuri šiemet yra parodos draugas, pirmininkas Ignas Hofmanas.

Lietuvos mokslo akademijos viceprezidentas Zenonas Dabkevičius teigė, kad parodos privalumas yra ne tik tai, kad galima pamatyti naujovių, bet ir tai, jog galima susitikti su žmonėmis, pasikalbėti ir pasidalyti patirtimi.

„Šiais metais darbas ir gamta padėjo išauginti puikius augalus. Dar nesu matęs tokių rapsų. Pačiupinėjau, gal plastikiniai – 2,5 m aukščio. Bet viskas yra pasiekiama“, – technologijų nauda neabejodamas Z. Dabkevičius linkėjo pasisemti žinių, pabendrauti ir gerų orų ateinantiems darbams.

Parodos lankytojams pristatoma ir žemės ūkio technika, numatyti skutikų ir purkštuvų šou 

Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis į susirinkusius ūkininkus kreipėsi vadindamas juos darbdaviais ir pabrėždamas žinių svarbą.

„Čia yra mokslas. Jis visiems reikalingas, kai kalbame, kad visą gyvenimą reikia mokytis, tai „Agrovizija“ moko jau 14 kartą, Mokytis ypač reikia tiems, kurie oponuoja mūsų tikslams ir žemės ūkiui“, – pabrėžė V. Pranckietis.

Kaimo reikalų komiteto pirmininkas teigė į parodą atvykęs dirbinio intelekto pagalba – užteko ištarti „Agrovizija“.

„Vadinasi, „Agrovizija“ įėjo ne tik į istoriją, bet ir į dirbtinį intelektą. Ir tai, matyt, veda į priekį ir rodo, kad paroda reikalinga ir ateityje turi būti tokia pat ar dar didesnė.

Taip pat turime vieną kartą pripažinti, kad klimato kaita – neišvengiama blogybė. Ji tapo jau nenugalima jėga. Tad pripažindami ją, turėtume padėti žmonėms prisitaikyti prie klimato kaitos problematikos. Ši paroda ir yra tam, kad būtų galima prisitaikyti parenkant technologijas, atskiras veisles ir viską, kas yra mokslo. Klimatas keičiasi, žmonės išlieka tie patys“, – pridūrė V. Pranckietis.

Autorius: Eulalija Jonuškienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos