Basf A1 2024 06 14 Basf m1 2024 06 14
Renginiai
Prasidėjo „Agrovizija 2022“

Akademija (Kėdainių r.). Prasidėjo viena didžiausių žemės ūkio technologijų ir inovacijų parodų Lietuvoje „Agrovizija 2022“, skirta žemės ūkio verslo profesionalams. Šiemet ji rengiama jau tryliktą kartą.

Parodos plotas užima 30 ha – tris kartus daugiau nei pirmojoje parodoje 2005 metais. Parodoje dalyvauja ir lankytojams prisistato 36 parodos dalyviai, žemės ūkio ir technologijų rinkos lyderiai.

Parodą pagal Jungtinės veiklos sutartį organizuoja Lietuvos augalų apsaugos asociacija, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras.

Bioversija 2024 04 26 m7

Šioje technologijų parodoje bus pristatyta geroji žemės ūkio praktika auginant perspektyviausias veisles, naudojant naujausius augalų apsaugos produktus, šiuolaikinę techniką ir pasitelkiant mokslininkų bei konsultavimo specialistų rekomendacijas.

Parodoje įrengti 636 bandomieji laukeliai, iš jų daugiausia skirta žieminių kviečių (165) ir žieminių rapsų (153) auginimo technologijoms.

Vyks diskusijų forumas „Daugiau su mažiau“, purkštuvų ir skutikų pasirodymai, seminarai, mokslininkai ir ekspertai perskaitys daugiau nei 20 pranešimų aktualiomis žemės ūkio ir augalininkystės temomis.

Paroda turėjo vykti praėjusiais metais, bet dėl COVID-19 nukelta į šiuos metus. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro direktoriaus Gintaro Brazausko manymu, tai turi ir privalumų.

„Dėl koronaviruso paroda nusikėlė, bet tai naudinga. Dabar pristatysime daugiau naujovių, virš 600 laukelių, kuriuos išbandėme ekstremaliomis sąlygomis. Praėjusią savaitę čia, Kėdainių r., praūžė liūtys, dabar alina kaitra. Visame pasaulyje dabar situacija sudėtinga, didėja maisto krizė. Per parodą siūlau ieškoti sprendimų ir inovacijų“, – skatino G. Brazauskas. 

Parodos atidarymo ceremonijoje dalyvavo net aplinkos ministras Simonas Gentvilas, kuris į žemdirbius kreipėsi juos vadindamas svarbiais pasaulio maitintojais. Renginio dalyviai į tai reagavo plojimais.

„Prieš save matau pažangią bendruomenę. Deja, krizės kartojasi. Nenoriu būti blogio pranašas, bet nenumaldomai artėja ir ekonomikos, ir maisto krizė. Jūs – mūsų viltis padidinti gamybą ir išgelbėti ekonomiką“, – sakė jis pridurdamas, kad Lietuvos žemės ūkis labai gerai pasiruošęs ir į žemdirbius žiūri kaip į partnerius ir jais didžiuojasi.

Lietuvos augalų apsaugos asociacijos (LAAA) direktorė Zita Varanavičienė sveikino renginio dalyvius pabrėždama, kad ūkininkai labai svarbūs maisto augintojai, o pandemija ir dabartiniai geopolitiniai įvykiai tai tik įrodo. „Linkiu daugiau pokalbių, technologijų ir žinių, mažiau – melagienų“, – sakė LAAA prezidentė.

Parodos svečius sveikino ir Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis, kurio teigimu, dabar maisto gamybos sritis labai aktuali, todėl ūkininkai ypač svarbūs. „Nesistebėkite, kad parodoje auga aguonos, stebėkitės, kad Lietuvoje augo, auga ir augs duona“, – pabrėždamas žemdirbių vaidmenį sakė jis.

„Ūkininkauti – svarbiausias, atsakingiausias ir sunkiausias darbas. Dabar vyksta klimato kaita, tad negalime ūkininkams sakyti, kas tvarkytųsi patys, negalime jų palikti vienų. Turime jiems padėti kovoti su kylančiais sunkumais“, – kalbėjo žemės ūkio viceministras Paulius Astrauskas ir sveikino parodos dalyvius linkėdamas pasisemti kuo daugiau žinių.

Į žemdirbius nuotoliniu būdu kreipėsi ir Europos parlamento narys Bronis Ropė, kuris ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos žemdirbiams dabar labai sunku.

„Lietuvos žemdirbiai išgyvena sudėtingą laikotarpį. Nepaisant to, žemės ūkis vis dar klesti. Tikiuosi, taip bus ir toliau. Eksportuojame daugiau nei importuojame – tai džiugina. Mūsų ūkininkai, kaip ir kiti Europoje, artimiausiu metu susidurs su dar didesniais sunkumais. Didžiuojuosi, kad vis tiek nenuleidžiate rankų ir toliau mūsų žmones aprūpinate kokybišku maistu“, – sakė B. Ropė.

Danutė Karalevičienė, Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininkė, sveikino renginio dalyvius pabrėždama, kad parodos „Agrovizija“ organizatoriai – žmonės, kurie yra arčiausiai ūkininkų ir jiems dirba, kad padėtų nugalėti iššūkius.

Autorius: Eulalija Jonuškienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos