Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Renginiai
Po ketverių metų pertraukos sugrįžo paroda „Agromek“
Manoūkis.lt nuotr.

Herningas (Danija). Didžiausia žemės ūkio paroda Šiaurės Europoje „Agromek“ po ketverių metų pertraukos surengta jau 42-ąjį kartą. Ji užima net 100 tūkst. m2 plotą, kuriame demonstruojamos naujos technologijos, įvairi technika, vyksta galvijų paroda. Taigi, žemdirbiams akis į ką paganyti tikrai yra.

Per parodos atidarymą „Agromek“ komiteto pirmininkas Stenʼas Andersenʼas (Stenas Andersenas) pabrėžė, kad pastaruoju metu pasaulio, žemės ūkio ir kitų verslų neaplenkė įvairios krizės (COVID-19 pandemija, Rusijos karas prieš Ukrainą, energetikos krizė), tad labai svarbu ruoštis ateičiai ir žiūrėti į priekį.

„Ir prieš ketverius metus, ir dabar Danijos žemės ūkio sektorius stiprus, o tai lemia glaudus ir tvirtas mūsų ūkininkų ir žemės ūkio pramonės bendradarbiavimas. Tad paroda „Agromek“ – svarbus žinių ir jų dalijimosi centras“, – į parodos lankytojus kreipėsi S. Andersenʼas.

Bioversija m7 2024 02 22

Dalyvauja ir Ukrainos atstovai

Parodą atidarė Ukrainos ambasadorius Mykhailoʼas Vydoinykʼas. Jis pareiškė, kad Ukraina dar prieš karą labai laukė šios parodos ir norėjo joje turėti savo stendą. Netikėta, bet šis noras išsipildė – net dabartinėmis aplinkybėmis parodoje dalyvauja Ukrainos delegacija, kuri demonstruoja žemės ūkio techniką.

Šiųmetėje parodoje stendą turi ir Ukraina. Jame 8 žemės ūkio technikos įmonių demonstruoja savo gaminius

„Mes išgyvensime, viską po truputį atkursime. IT sektorius, statybų pramonė ir žemės ūkis mums taps pagrindinėmis ateities augimo sritimis. Žinoma, viską rekonstruoti kainuos labai daug, tad Ukrainai ir toliau reikės jūsų pagalbos“, – atidarymo kalbą baigė M. Vydoinykʼas pabrėždamas, kad didžiuojasi Ukrainos žemdirbiais, kurie nepasiduoda ir sunkiai dirba dėl šalies žmonių net karo sąlygomis.

Nemenka eksponatų įvairovė

Šių metų parodoje – net 542 dalyvių, per visas dienas bus surengta daugiau nei 150 renginių ir veiklų. Pagrindinės eksponatų kategorijos: žemės ūkio technika; traktoriai ir kombainai; pasėlių valdymas; gyvulininkystės ūkių įranga; energija; žinios ir paslaugos; statyba, keliai ir parkai.

Parodoje taip pat veikia žalioji biodujų salė, kurioje vyksta seminarai, pristatomi nauji produktai ir sprendimai. Pasak diskusijose dalyvavusio biodujų gamybos įmonės „Bioman“ atstovo Birgerʼio Parsbergʼo Olesenʼo (Birgerio Parsbergo Oleseno), pereiti prie ekologiškų degalų alternatyvų labai svarbu visiems, mat vien Danijoje transporto priemonių išskiriamos emisijos sudaro 28 proc. visų šalies emisijų. Tad šiųmetėje parodoje tam skiriama išties daug dėmesio.

Taip pat vyksta Danijos geriausių pieninių ir mėsinių galvijų paroda, čia pat ekspertai dalijasi žiniomis ir patarimais apie šių gyvulių šėrimą ir priežiūrą.

Parodoje akį prikausto ne vienas eksponatas. Vienas jų – savaeigis srutų skleistuvas Agrometer SDS 8000. Juo dirbant srutos iš rezervuaro pumpuojamos tiesiai į skirstytuvą (150–200 t/ha). Šis skleistuvas turi naują žarnos svirtį, kuri leidžia važiuoti efektyviau ir greičiau, ko techniškai padaryti neįmanoma naudojant kitus skleistuvus.

Štai kokio dydžio savaeigis srutų skleistuvas Agrometer SDS 8000

Įmonės „Naust Robotics“ demonstruotas paukščius vaikantis dronas X Carbon irgi sulaukia nemažai lankytojų dėmesio. Ir ne be reikalo – dronas turi garsiakalbį, skleidžiantį visų paukščių rūšių garsus, taip pat vaizdo kamerą, kuri realiu laiku leidžia stebėti ne tik paukščių judėjimą, bet ir pasėlių būklę. Dronas gali skraidyti lyjant, sningant ir net pučiant stipriam vėjui (iki 12 m/sek.).

Šio drono konstrukcija tvirta, tad jam nebaisus net stipresnis vėjas

Danijos žemės ūkio žinių ir inovacijų centro „Seges Innovation“ specialistų sukurta mobilioji programėlė „CriskA“ taip pat demonstruojama parodoje. Su programėle reikia nuskaityti cheminių medžiagų pakuočių brūkšninius kodus, o ji pateikia duomenis, kokių rizikų juos naudojant gali kilti. Programėlė pateikia informaciją, kokių priemonių reikia imtis įvykus nelaimingam atsitikimui.

Štai kaip atrodo programėlė, kol kas ji tik daniška, bet greitu metu atsiras ir angliška jos versija

Be to, naudojant šią programėlę įmonėms lengviau parengti cheminių medžiagų rizikos vertinimą. Programėlės naudotojui nereikia pildyti dokumentų, nes visa informacija saugoma duomenų bazėje, kurią nuolat atnaujina „Seges Innovation“. Kartu darbuotojas visą reikalingą informaciją turi po ranka.

Septyniolika naujienų Europoje

Šiųmetėje „Agromek“ parodoje – net 65 nauji eksponatai, iš kurių 17 niekada anksčiau nedemonstruoti Europoje. „Agromek“ vertinimo komisija trimis žvaigždutėmis įvertino 19, dviem – 24, viena – 22 naujus eksponatus.

Iš viso įteikti septyni apdovanojimai

Visi eksponatai, kuriems skirtos dvi arba trys žvaigždutės, varžėsi dėl „Agromek“ apdovanojimų, kurie įteikti:

 • „Assentoft Silo“ už azoto generatorių, skirtą sandariai saugoti grūdus (augalų tvarkymo kategorija).  
 • „JH Hyppig Udslusning“ už automatinę mėšlo valdymo sistemą kiaulių aptvaruose (ūkinių gyvūnų įrangos kategorija).
 • „Best Farm“ už valdymo sistemą „Pig-Signal“, skirtą paršavedėms kiaulininkystės ūkiuose stebėti (žinių ir paslaugų kategorija).
 • „Agro Bag“ už automatinę didmaišių iškrovimo platformą (žemės ūkio technikos kategorija).
 • „Herborg Maskinforretning“ už elektrinę pavarų dėžę, įdiegtą traktoriuje John Deere 8R 410 E-IVT (traktorių ir kombainų kategorija).
 • „BioCover“ už jutiklių, kurie matuoja azoto efektyvumą tiekiant srutas, sistemą (žemės ūkio technikos kategorija).
 • „Agrifarm“ už nulinių emisijų tvartuose koncepciją, kuri sumažina metano ir amoniako kiekį, neutralizuoja nemalonius kvapus (ūkinių gyvūnų įrangos kategorija).

Autorius: Eulalija Jonuškienė
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos