Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 11 01
Renginiai
„Pieno tyrimai“: 25-erius metus – tik į priekį

Kaunas. Nepriklausoma šalies pieno tyrimų laboratorija „Pieno tyrimai“ mini 25-erius veiklos metus. Visą šį laikotarpį novatoriška įmonė, sulaukusi ir tarptautinio pripažinimo, eina į priekį, tobulėja, priima naujus iššūkius ir yra vertinama už patikimumą.

Per 25-erius metus Valstybės įmonė „Pieno tyrimai“ tapo profesionalia, užgrūdinta, daug įvertinimų sulaukusia laboratorija. Atliekant pieno sudėties ir kokybės tyrimus taikomos pažangiausios tyrimų technologijos, aukštos kvalifikacijos specialistai užtikrina įmonės galimybes didinti paslaugų kiekį ir diegti naujausius technologinius sprendimus, atitinkančius pažangiausią pasaulinę praktiką.

„Pieno tyrimai“ glaudžiai bendradarbiauja su šalies, Europos Sąjungos ir kitų valstybių tyrimų laboratorijomis, centrais ir kitomis institucijomis, dalyvauja pienininkystės sektoriaus tarptautinių organizacijų veikloje.

Bioversija 22 08 31

Į VĮ „Pieno tyrimai“ jubiliejaus šventę susirinko įmonės darbuotojai ir svečiai, pieno sektoriaus dalyviai

Jubiliejaus šventėje susirinkusiems darbuotojams dėkojo ir svečius su iššūkiais supažindino įmonės direktorė dr. Laima Urbšienė. „Leiskime sau akimirkai sustoti prieš tuos didelius iššūkius, kurie mūsų laukia, – nuoširdžiai į bendradarbius kreipėsi L. Urbšienė. – Visus 25-erius metus vykę pokyčiai ir permainos nesibaigia – kitais metais prie VĮ „Pieno tyrimai“ prisijungs UAB „Gyvulių produktyvumo kontrolė“.

Nors „Pieno tyrimai“ dirba nuolat kintančių pažangių technologijų metu, darbuotojų kolektyvas ir vadovai ypač nuoseklūs ir stabilūs – per 25-erius metus „Pieno tyrimams“ vadovavo tik 3 direktoriai: įmonę kūręs dr. Romas Petruškevičius, 14 metų jai vadovavęs dr. Saulius Savickis ir pernai jį pakeitusi dr. Laima Urbšienė.

Įmonės direktorė dr. Laima Urbšienė supažindino susirinkusiuosius su laukiančiais pokyčiais

Įmonės jubiliejaus renginyje dalyvavo ir jos partneriai, bendraminčiai, kuriuos L. Urbšienė vadino „viena komanda“. „Pieno tyrimai“ visą laiką labai glaudžiai bendradarbiavo su įvairiomis organizacijomis, pirmiausia – su steigėja Žemės ūkio ministerija, taip pat su Žemės ūkio rūmais, Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, LSMU Veterinarijos akademija, jos mokslininkais.

„Pieno tyrimų“ pasveikinti atvykęs Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas prisiminė laboratorijos kūrimo pradžią, diskusijas su ūkininkais, kokia laboratorija turi būti. „Pabrėžėme, kad laboratorija būtų nepriklausoma, kad tik niekas negalėtų daryti įtakos tyrimų rezultatams. Šiandien ji ir nepriklausoma, ir labai moderni, turinti visus tarptautinius sertifikatus. Kad ir kokie vėjai pūstų, jūs visada ant bangos“, – kalbėjo politikas ir ūkininkas A. Stančikas.

Žemės ūkio viceministras Venantas Griciūnas pasidžiaugė, kad per 25-erius metus „Pieno tyrimai“ daug pasiekė, daug išmoko ir sukaupė patirties. Dėl nepriekaištingo laboratorijos darbo ir jos specialistų pastangų galime jaustis saugiai ir mėgautis aukštos kokybės produktais. Viceministras perdavė įmonei ir Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio sveikinimus bei padėką.

Žemės ūkio viceministras Venantas Griciūnas labiausiai nusipelniusiems „Pieno tyrimų“ darbuotojams įteikė Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio padėką

Žemės ūkio pirmininkas Arūnas Svitojus, prisidėjęs prie „Pieno tyrimų“ steigimo, teigė, kad įmonę sukūrė genialūs mokslininkai, kurie įrodė, kad tikint tuo, ką darai, suburiant stiprų kolektyvą, galima pasiekti įspūdingų rezultatų. O Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktorius dr. Edvardas Makelis neabejoja, kad įmonėje įdiegta pažangiausia tyrimų praktika Lietuvos produktams leidžia tikėtis konkurencinio pranašumo Europoje.  

Ūkininkas Marijus Kaktys, sveikinęs Lietuvos ūkininkų sąjungos vardu, teigė, kad įmonės atliekami tyrimai operatyvūs, tikslūs ir labai reikalingi: „Esu šios įmonės paslaugų naudotojas ir žinau, kaip gerai ji dirba. Už tai sulaukė tarptautinio pripažinimo, o „Pieno tyrimų“ paslaugomis naudojasi ir kaimyninės šalys.“

Baigiantis šventei įmonės direktorė L. Urbšienė dar kartą nuoširdžiai kreipėsi į bendradarbius, negailėjusi jiems gerų žodžių. „Jokia moderniausia įranga nedirbs tiksliai, jeigu šalia nebus kvalifikuoto žmogaus. Jokios idėjos negims ir naujovių nebus, jeigu nebus žmogaus. Labai svarbu, su kuo ir kur eini. Todėl labai norėčiau pasidžiaugti „Pieno tyrimų“ kolektyvu. Visi išsakyti pagyrimai buvo skirti jums,“ – kalbėjo vadovė.

Šiuo metu įmonėje dirba 130 darbuotojų, apie 50 iš jų čia darbuojasi daugiau kaip 20 metų, nuo pat įmonės veiklos pradžios dirba ekonomistė Birutė Grigaitienė. Tobulėti ir siekti aukštesnių tikslų padeda 7 mokslų daktarai. Per metus įmonėje atliekama per 4 mln. žalio pieno tyrimų, moderni įranga leidžia įvertinti ne tik pieno kokybę, bet ir maistinę vertę. Iš pieno tyrimų ūkininkams pateikiama daug vertingos informacijos apie gyvulių sveikatingumą, o viena naujausių „Pieno tyrimų“ paslaugų – pašarų tyrimai.

„Kartu kaupiame išmintį, tobuliname veiklą ir mielai priimame į savo gretas jaunus specialistus, kai kas nors išeina į užtarnautą poilsį. Idėjų turime, svarbu jas įgyvendinti. Noriu patikinti pieno sektoriaus dalyvius, kurie naudojasi mūsų paslaugomis, kad kompetentinga komanda nestovės vietoje ir darys vis naujus svarbius darbus“, – pažadėjo „Pieno tyrimų“ direktorė L. Urbšienė.

„Pieno tyrimų“ įmonę sveikino ir UAB „Gyvulių produktyvumo kontrolė“ atstovai – nuo kitų metų jie prisijungs prie laboratorijos kolektyvo

Užs. Nr. 9647

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija