Kauno r. Po dvejų metų pertraukos Lietuvos galvijų veisėjų asociacijos (LGVA) nariai su šeimomis susirinko į tradicinį sąskrydį. Nors ūkinių temų neišvengta, vis dėlto svarbiausias šventės akcentas buvo bendravimas ir smagus laiko leidimas.
Gerai padirbėjus reikia ir gerai pailsėti, ir tarpusavyje pabendrauti, palikus ūkio rūpesčius namuose. Tokia idėja pažangiausius ir stipriausius šalies pieno ūkininkus subūrė jau 10-ąjį kartą. Zalensų sodyboje (Vilkijos sen.) jau ne pirmą kartą susirinkusiems pienininkams padėjo ir gamta, padovanojusi gaivią ir saulėtą dieną.
„Smagu matyti ne tik akis, bet ir šypsenas – pasidžiaukime tuo, kol galime, – kalbėjo LGVA prezidentė ūkininkė Viktorija Švedienė, galvoje turėdama bendravimą be veido kaukių. – Susirinkę į sąskrydžius matome, kiek svarbūs esame vieni kitiems – kartu ir džiaugsme, ir varge.“
V. Švedienė pastebėjo, kad tarp renginio rėmėjų yra ir ūkininkų pieną perkančių įmonių, tad „pagaliau supratome vieni kitų bendrystės svarbą.“
Kėdainių r. ūkininkai Viktorija ir Jonas Švedai džiaugėsi sąskrydyje susitikę kolegę ir bičiulę iš Žemaitijos Ievą Stanienę (kairėje)
Bet nebūtų gerų ūkio veiklos rezultatų, nebūtų ir tiek noro bendrauti. O pastaruoju metu geriausia žinia – gerokai padidėjusios pieno supirkimo kainos, kurios padeda amortizuoti išaugusias gamybos sąnaudas.
Dažniausiai santūrus vieno produktyviausių šalies pieno ūkių savininkas ir žemės ūkio kooperatyvo „Pienas LT“ valdybos pirmininkas Tomas Raudonius sąskrydyje trykšte tryško emocijomis: „Yra tokių gerų žinių, kurios prilygsta stebuklui!“
Pirmiausia – Lietuvos pieno supirkimo kaina ES kontekste pakilo į antrąją vietą ir tik labai nežymiai atsilieka nuo Airijos. Žinant, kad dešimtmečius Lietuvoje mokėta mažiausia (ar panaši kaip Rumunijoje ir Latvijoje) visoje ES kaina už pieną, ši žinia iš tiesų yra tarsi stebuklas.
„Įvertinus ir mūsų nedidelių ūkių struktūrą, tai didžiulis pasiekimas, kurio turbūt niekas nesitikėjo“, – kalbėjo T. Raudonius.
Ūkininkas ir „Pienas LT“ valdybos pirmininkas Tomas Raudonius ir LGVA tarybos nariai dabartines pieno supirkimo kainas prilygino stebuklui
Jis taip pat pabrėžė, kad įvairių sunkumų kūrimosi pradžioje patyręs ir juos įveikęs kooperatyvas „Pienas LT“ šiuo metu dirba visu pajėgumu, žaliaviniu pienu apsirūpina daugiau negu reikia gamybai ir jį net gali parduoti pieno perdirbimo įmonėms.
Veislininkystės įmonės „Litgenas“ vadovas Gintaras Kascėnas pagal paskutiniųjų genomo tyrimų rezultatus įvardijo geriausias bandas turinčius ūkius ir ūkininkus. Pirmajame trejete – Lukšių (Šakių r.) žemės ūkio bendrovė, Juliaus Martišiaus (Plungės r.) ir Ievos Stanienės (Telšių r.) ūkiai.
Toliau geriausiųjų sąraše rikiuojasi Burbiškio agroserviso kooperatyvas, UAB „Vikebas“, ŽŪB „Draugas“, ūkininkas Darius Ričkus (Kelmės r.), Plokščių ŽŪB, ūkininkas Rolandas Jablonskis (Skuodo r.), ŽŪB „Vaškai“, ūkininkai Eugenijus Paliulis (Širvintų r.), Audronė Rudienė (Šilalės r.), Kubilių ŽŪB (Šakių r.), Ričardas Bentnorius (Raseinių r.).
Po gerų žinių ūkininkai ir jų šeimos, bičiuliai, pasiskirstę į komandas, dalyvavo įvairiausiuose žaidimuose, sporto varžybose, loterijose, o vėliau linksminosi ir vakaro programoje su muzika.
Sąskrydyje netrūko įvairiausios veiklos
Pirmasis LGVA sąskrydis įvyko prieš 12 metų prie Platelių ežero, tada dalyvavo vos kelios dešimtys ūkininkų. Tačiau kasmet dalyvių gretos gausėjo, šventė tapo tradicinė ir visų laukiama.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ūgtelėjusi paroda EIMA – technologinis atsakas į pasaulinius iššūkius
2024-11-12 -
Kanapių verslo paroda-mugė „Cannabis Hub. LT-2024“
2024-11-04 -
Didžiausias skirtumas tarp Lietuvos ir Latvijos avininkystės – valstybės požiūris
2024-10-31
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)