Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Renginiai
„Pienas LT“: po penkiolikos veiklos metų yra ką ir dėl ko švęsti

Kauno r. / Kėdainiai. Kooperatyvas „Pienas LT“ paminėjo veiklos 15-os metų sukaktį. Tradicinis susibūrimas vyko Kėdainių arenoje.

Susirinkę kooperatyvo nariai, darbuotojai ir partneriai prisiminė nueitą kelią ir pasidžiaugė tapę sėkmingu kooperacijos pavyzdžiu Baltijos šalyse.

„Pastaruosius 15 metų kūrėme ne tik sėkmingą verslą, bet ir stiprią, didelę, bendromis vertybėmis gyvenančią šeimą, kuri tapo sėkmės pavyzdžiu ne tik Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių pienininkams. Kiekvienas iš jūsų prisidėjote prie šios sėkmės istorijos“, – susirinkusiuosius sveikino „Pienas LT“ generalinis direktorius Audrius Skučas.

Bioversija 2024 07 09 m7

Kooperatyvo valdybos pirmininkas Petras Viršilas pabrėžė, kad prieš 15 metų keliems pieno gamintojams gimusi idėja šiandien tapo daugiau kaip 500 žmonių bendruomenę vienijančia tikrove.

„Šiandien kiekvienas kooperatyvo narys ir darbuotojas gali pasakyti, kad drauge įveikėme savo Atlantą ir laipinamės į krantą žvalgytis naujų iššūkių“, – į bendruomenę kreipėsi P. Viršilas.

Per renginį už indėlį į kooperatyvo veiklą padėkota visiems buvusiems „Pienas LT“ generaliniams direktoriams ir valdybos pirmininkams. Taip pat įteikti atminimo ženkleliai ilgamečiams nariams ir darbuotojams.

Beveik keturiems šimtams susirinkusiųjų vakaro programą kūrė patys kooperatyvo bendruomenės nariai: rodyta atsiminimų vaizdinė knyga „15 metų kartu“, kooperatyvo narys Remigijus Kelneris eilėmis pristatė nueitą įmonės kelią, o Erlenda Turskienė dalijosi „Bobų radijo“ juokais. Vadovų komanda nustebino gyvo garso muzikiniu pasirodymu.

Kooperatyvas įregistruotas 2008-ųjų pabaigoje, o 2009 m. sausio 19 d. pirmiesiems kooperatyvo nariams įteikti  „Pienas LT“ narystės pažymėjimai. 2023 m. prie „Pienas LT“ kooperatyvo prisijungė 48 nauji nariai. Šiuo metu kooperatyvui priklauso 274 pieno tiekėjai, kurie tiekia daugiau kaip 650 t pieno. Įmonėje dirba 239 darbuotojai.

Kooperatyvo veiklai esminę įtaką padarė perdirbimo gamykla, pradėjusi veiklą 2017 metais. Per septynerius metus, t. y. nuo gamyklos veiklos pradžios iki 2023 m., pardavimo pajamos išaugo 2,5 karto (nuo 59,4 iki 151,3 mln. Eur), surenkamo pieno kiekis augo 59 proc. –  nuo 416 iki 663 t žaliavinio pieno per per parą.

Žaliavos perdirbimo apimtys išaugo 2,2 karto – nuo 297 iki 651 t per parą.

Parengta: bendradarbiaujant su ŽŪK „Pienas LT“
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos