Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Renginiai
Pastebėti ir įvertinti – labai svarbu

Akademija (Kauno r.). Jau aštuntą kartą aktyviems kaimo labui dirbantiems žmonėms įteikti apdovanojimai „Už nuopelnus Lietuvos kaimui“.

Kaimo žmogus – dažnai kuklus ir tylus išore, tačiau didelis ir tvirtas savo vidumi. Pastebėti ir įvertinti jų nuveiktus darbus – kilni misija, kurios prieš aštuonerius metus ėmėsi apdovanojimų „Už nuopelnus Lietuvos kaimui“ steigėjai.

Praėjusį penktadienį pagerbti šalies žemės ūkiui nusipelnę mokslininkai, ūkininkai, žemės ūkio konsultantai, kaimo bendruomenių, viešojo sektoriaus atstovai – išdalyti aštuoni ordinai bei medaliai. Apdovanojimus įsteigė Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija (VDU ŽŪA), „Arvi“ įmonių grupė, Baltijos agroverslo institutas, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT).

Bioversija 22 02 02

Ordinais apdovanoti LŽŪKT augalininkystės konsultantas Eugenijus Lukoševičius iš Šalčininkų r., LŽŪKT buhalterinės apskaitos konsultantė Janina Barauskienė iš Kėdainių r., VDU ŽŪA vicekancleris Vidmantas Butkus, UAB „ARVI ir ko“ viceprezidentas prof. dr. Alfonsas Sigitas Tamošiūnas.

Medaliais apdovanoti LŽŪKT gyvulininkystės konsultantė Jūratė Ciparienė iš Šilalės r., LŽŪKT buhalterinės apskaitos konsultantė Vida Mankuvienė iš Raseinių r., VDU ŽŪA Mokslo ir technologijų parko direktorius Virginijus Venskutonis ir ūkininkas Juozas Matijošaitis iš Šakių rajono.

Apdovanojimų „Už nuopelnus kaimui“ ceremonija vyko VDU Žemės ūkio akademijoje

Apdovanotuosius sveikino VDU rektorius Juozas Augutis, VDU Žemės ūkio akademijos kancleris Antanas Maziliauskas, „Baltijos agroverslo instituto“ prezidentas Robertas Jakevičius, „ARVI ir ko“ akcininkas Martynas Urbaitis, LŽŪKT direktorius Edvardas Makelis, Klientų aptarnavimo veiklos vadovė Giedrė Butkienė, Paslaugų klientams padalinio vadovas Saulius Cironka, kolegos ir bičiuliai.

Nuo mokslininkų iki ūkininkų

VDU ŽŪA vicekancleris, Žemės ūkio inžinerijos fakulteto Žemės ūkio inžinerijos ir saugos instituto docentas Vidmantas Butkus per savo darbinę patirtį užėmė įvairias vadovaujančias pareigas.

Jis buvo Žemės ūkio mašinų katedros vedėjas, Lietuvos ūkininkų sąjungos valdybos pirmininkas, Lietuvos ūkininkų sąjungos tarybos pirmininkas, 2001–2006 m. Vyriausybės Ministro Pirmininko patarėjas. Vėliau LŽŪKT dirbo analitiku, 2008–2009 m. dirbo Žemės ūkio ministerijoje, 2009–2011 m. ėjo Žemės ūkio inžinerijos fakulteto dekano pareigas. 2011–2018 m. jis buvo Aleksandro Stulginskio universiteto prorektorius, nuo šių metų – VDU Žemės ūkio akademijos vicekancleris.

„Kiekvienas apdovanojimas žmogui yra svarbus, tai rodo, kad gyvenime eini teisinga kryptimi. Dėkoju savo tėvams, kurie įskiepijo meilę kaimui“, – kalbėjo Vidmantas Butkus

VDU ŽŪA Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko direktorius Virginijus Venskutonis 1974 m. tapo Lietuvos žemės ūkio akademijos Bandymų stoties mikroelementų tyrimo laboratorijos vedėju, 1986 m. apgynė agrarinių mokslų daktaro disertaciją ir pradėjo dirbti Agronomijos fakulteto Augalininkystės katedros docentu. Per akademinės veiklos laikotarpį vadovavo bakalauro baigiamiesiems darbams, parengė 7 metodines priemones, 26 mokslines publikacijas.

Nuo 1996 m. V. Venskutonis ėmėsi vadovauti universitete įsteigtam Inovacijų centrui, kuris po dvejų metų buvo reorganizuotas į Žemės ūkio mokslo ir technologijų parką. Nuo 1995 m. pradėtos organizuoti žemės ūkio parodos įgavo tarptautinį mastą ir šiandien yra pripažįstamos svarbiausiu žemės ūkio sektoriaus renginiu Lietuvoje. Vieno iš V. Venskutonio vadovaujamo padalinio – Kaimo regioninės plėtros centro – specialistai nuo 2004 m. nuosekliai dirba Lietuvos kaimo vietovėse, kur padeda vietos lyderiams inicijuoti ir įgyvendinti novatoriškus vietos projektus

„Man gyvenime pasisekė, nes turėjau labai gerus vadovus ir labai gerą kolektyvą. Vienas žmogus nieko nepadarytų“, – sakė Virginijus Veskutonis

„ARVI ir ko“ viceprezidentas prof. Alfonsas Sigitas Tamošiūnas 2004 m. apgynė biomedicinos mokslų krypties daktaro disertaciją ir iki 2013 m. buvo ŽŪA Agronomijos fakulteto docentas, nuo 2013 – profesorius.

Dalyvavo parengiant 5 mokslines metodines priemones ir yra dviejų knygų apie žiedinius augalus bendraautorius, yra paskelbęs virš 20 darbų tarptautinėse mokslinių duomenų bazėse, perskaitęs per 40 pranešimų tarptautinėse ir mokslinėse konferencijose, taip pat yra 64 dekoratyvinių augalų veislių bendraautorius.

„Šis apdovanojimas man svarbus pripažinimas kaip kaimo vaikui. Kaimas – tai Lietuvos tautos lopšys. Man yra didelė garbė būti kilusiam iš valstiečių, juk šis žodis turi tą pačią šaknį kaip ir žodis valstybė. Visi esame ir dėkingi, ir skolingi kaimui“, – pabrėžė Alfonsas Sigitas Tamošiūnas

1994 m. A. S. Tamošiūnas pradėjo dirbti „ARVI ir ko“ valdybos pirmininko patarėju, vėliau – šios įmonės projektų ir administravimo direktoriumi bei viceprezidentu. Lygiagrečiai aktyviai dalyvavo kitoje veikloje. 2005–2007 m. buvo išrinktas Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos ekonomikos komiteto nariu, nuo 2008 m. yra asociacijos „Slėnis Nemunas“ tarybos pirmininko pavaduotojas, taip pat Lietuvos agronomų sąjungos valdybos narys, Lietuvos žemės ūkio mokslų tarybos narys.

Ūkininkas iš Duobiškių km. Šakių r. Juozas Matijošaitis 2006 m. Mykolo Romerio universitete įgijo teisininko specialybę, tačiau savo pašaukimą atrado žemės ūkyje. Net neparagavęs teisininko duonos, nuo 2006 m. padėjo ūkininkauti tėvo, Antano Matijošaičio, ūkyje. Užregistravo 40 ha ūkį ir savarankiškai ūkininkauti pradėjo 2008 m. Pradėjęs nuo cukrinių runkelių auginimo, dabar dirba 1 200 ha, augina žieminius kviečius, žieminius rapsus bei cukrinius runkelius. 2016 m. buvo vienas iš stambiausių (pagal plotus ir išauginamus kiekius) cukrinių runkelių augintojas Lietuvoje. Ūkininkas yra kooperatyvo „Marijampolės regiono cukriniai runkeliai“ valdybos narys.

„Visiems dėkoju už įvertinimą. Mano nuopelnai dar nėra tokie dideli, kaip kitų, bet manau dar viskas priešakyje – per ateinančius metus nuveiksime dar daug didelių darbų“, – kalbėjo ūkininkas Juozas Matijošaitis

Pagerbti keturi konsultantai

LŽŪKT Šalčininkų biuro augalininkystės konsultantas Eugenijus Lukoševičius tarnyboje dirba nuo 2007 m. Puikiai bendrauja su klientais, išsiskiria aktyvumu ir iniciatyvumu teikiant konsultavimo paslaugas, yra kompetentingas žemdirbių švietėjas ir naujovių propaguotojas.

Atsiimdamas apdovanojimą Eugenijus Lukoševičius kuklinosi ir citavo mylimiausio poeto Pauliaus Širvio žodžius: „Aš nevertas, aš daug ko nevertas...“

Eugenijus sugeba suburti ir Šalčininkų r. konsultavimo biuro kolektyvą, ir rajono žemdirbius bendrai veiklai, organizuojant renginius. Žemdirbių bei konsultantų gerbiamas augalininkystės konsultantas Eugenijus aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje. Prieš dvejus metus darbuotojų išrinktas Etikos komiteto pirmininku.

LŽŪKT Kėdainių biuro buhalterinės apskaitos konsultantėJanina Barauskienė tarnyboje dirbti pradėjo 2002 m., puikiai bendrauja su klientais ir biuro kolektyvu, yra aktyvi, iniciatyvi. Ji – žemdirbių švietėja, naujovių ir idėjų propaguotoja. Profesionali, žemdirbių, konsultantų gerbiama buhalterinės apskaitos konsultantė Janina 2015 m. nominuota geriausia Konsultavimo tarnybos metų konsultante.

LŽŪKT direktorius Edvardas Makelis sveikina Vidą Mankuvienę – Raseinių biuro vadovę

LŽŪKT Raseinių biuro buhalterinės apskaitos konsultantė Vida Mankuvienė tarnyboje dirba jau 11 metų, nuo 2013 m. Vida paskirta Raseinių biuro vadove. Aktyvi, iniciatyvi darbuotoja, žemdirbių švietėja, naujovių propaguotoja sugeba suburti ir Raseinių r. biuro kolektyvą, ir rajono žemdirbius bendrai veiklai.

Kolegiški sveikinimai ir gėlių puokštės Jūratei Ciparienei (kairėje)

LŽŪKT Šilalės biuro gyvulininkystės konsultantė Jūratė Ciparienė darbinę veiklą tarnyboje pradėjo 2005 m. ir jau 13 metų konsultuoja gyvulininkystės ir žemės ūkio klausimais. Nuo 2008 m. Jūratei patikėtos biuro vadovės funkcijos. Jūratė pasižymi komunikabilumu, aktyvumu, iniciatyvumu, yra puiki vadovė.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos