Akademija, Kauno r. Visi keliai šiandien veda į Aleksandro Stulginskio universitetą, kur prasidėjo Tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2016". Tai dvidešimt pirmoji pavasarinė ir iš viso keturiasdešimt antroji paroda, rengiama šiame universitete.
Nors paroda atidaryta tik per pietus, jau nuo pat ryto ASU teritorijoje virė gyvenimas ir šurmuliavo lankytojai, dairydamiesi į spalvingus stendus ir akimis ieškodami jiems reikalingiausio: vienas atvažiavo tik obelaitės ar slyvaitės įsigyti, o kitas galbūt išeis sukirtęs rankomis dėl traktoriaus ar kombaino pirkimo. Universalumas ir įvairiapusiškumas - šios parodos magijos paslaptis.
Parodoje tradiciškai gausu pačių įvairiausių daigelių ir sodinukų
Šiemetinėje parodoje „Ką pasėsi... 2016" dalyvauja 343 įmonės ir organizacijos, apie 200 smulkiųjų augintojų, gamintojų, amatininkų. 19 kompanijų atvyks iš užsienio - Lenkijos, Vokietijos, Latvijos, Estijos, Ukrainos ir kitų šalių. Parodos dalyviai laukia svečių iš 20 pasaulio šalių - ne tik iš kaimyninių valstybių, bet ir tolimųjų kraštų: Turkijos, Indijos, Japonijos.
Atidarant parodą juostelę perkirpo Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius ir ASU rektorius Antanas Maziliauskas. L. Graužinienė pasidžiaugė, kaip kasmet plečiasi, šviesėja ir gražėja jos Alma Mater. „Jūs žvelgiate į priekį ir galvojate apie pasiekimus ne tik Lietuvos, bet ir užsienio rinkose", - pastebėjo Seimo pirmininkė.
Kalbėdamas A. Butkevičius ragino žemės ūkio sektoriaus dalyvius kooperuotis, nes pagal kooperacijos lygį stipriai atsiliekame nuo kitų Europos šalių. Jis pabrėžė, kad tokie renginiai ir susitikimai yra puiki galimybė pasikalbėti bei suvokti, kaip mums reikia keisti mąstymą, drąsiau diegti inovacijas ir siekti progreso.
Parodos dalyvius taip pat sveikino ŽŪM viceministras Saulius Cironka, linkėjęs visiems iš parodos išsinešti nors po vieną gerą idėją.
„Dotnuvos projektų" generalinis direktorius Darius Jaloveckas parodą apibūdino kaip puikią kasmetinę galimybę pristatyti naujausias idėjas ir technologijas. „Žemės ūkis dabar susiduria su labai dideliais iššūkiais. Bet kur yra iššūkiai, ten yra ir galimybės. Jaučiame labai didelę atsakomybę, kad Lietuvos žemės ūkio bendrovės ir ūkininkai galėtų konkuruoti ne tik Baltijos šalyse, bet ir visame pasaulyje", - kalbėjo D. Jaloveckas.
Parodos atidaryme dalyvavo ir Latvijos žemės ūkio ministras, Kauno rajono ir Kauno miesto merai.
Vieną iš didžiausių lauko ekspozicijų šiemet turi pagrindinė parodos rėmėja - bendrovė „Dotnuvos projektai".
Kaip ir kasmet, tradiciškai gausiausia parodoje yra žemės ūkio technikos ekspozicija. Jos reikmėms parengto 28 000 kv. m. asfaltuotos dangos ploto neužteko. Dalis technikos ekspozicijų - 5 500 kv. m. - įsikurs ant vejos. Bendras žemės ūkio technikos ekspozicijos plotas išaugo 15 procentų.
Bendrovės „Dotnuvos projektai" pristatomų eksponatų vertė beveik 3 milijonai eurų, o brangiausio šios ekspozicijos eksponato kaina yra arti pusės milijono eurų - tai rotorinis kombainas Case IH AF 9240 (vardinė galia 571 AG) su 12,5 m pjaunamąja.
Organizatoriai pabrėžia šių metų naujovę - pirmą kartą dalis žemės ūkio technikos ekspozicijų persikelia į šildomus ir jaukius, iki šiol nedidelių ekspozicijų šeimininkams priklausiusius plotus. Paviljone Nr.1 2 400 kv. m. plote žemės ūkio technikos naujoves pristato 5 įmonės: „Konekesko Lietuva", „Pasvalio agrodileris", „SV Technika", „Intrac Lietuva" ir „Skuba".
Dviejuose naujuose, jaukiuose, pirmą kartą parodai „Ką pasėsi..." naudojamuose paviljonuose Nr. 2 ir Nr. 3, įsikurs 115 įmonių, pristatančių augalų priežiūros priemones, smulkiąją žemės ūkio techniką ir technologijas, fermų įrangą, konsultavimo bei kitas paslaugas ir produktus.
Antrajame paviljone kviečiame aplankyti redakcijos „Mano ūkis" stendą, kuriame galima įsigyti naujausią balandžio mėnesio žurnalo „Mano ūkis" numerį ir „VET info" specialųjį žurnalą „Naminiai paukščiai".
Kaip ir kasmet, parodos lankytojų laukia ypač gausi šviečiamoji programa. Keturiasdešimt trys seminarai apima pačias įvairiausias temas, nuo susietos paramos gyvulininkystės sektoriui 2015-2020 m. paramos išaiškinimo iki želdynų tvarkymo aktualijų. Gausu ir bendresnių temų, gvildenančių nevyriausybinių organizacijų kūrimo, šilto būsto ar ūkio valdymo programas.
Rytoj, antrąją parodos dieną, vyks absolventų klubo „ASU Alumni" ataskaitinė konferencija. Visomis parodos dienomis slėnio „Nemunas" ekspozicijoje vyksta inovacijų ir mokslo sklaidos renginiai „Mokslas verslui", Agronomijos fakulteto stende „Klausk agronomo" konsultuoja specialistai, o miškų ir ekologijos fakulteto stende „Pajausk miško galią" konsultacijas teikia mokslininkai.
Paroda - sandėrių, konsultacijų, susitikimų vieta. Kaip visada, į klausimus pasirengę atsakyti ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos darbuotojai.
Organizatoriai primena, kad parodos ir visų jos metu Aleksandro Stulginskio universitete vykstančių renginių lankymas yra nemokamas. Paroda vyks iki šeštadienio, kasdien nuo 9 iki 17 valandos.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ūgtelėjusi paroda EIMA – technologinis atsakas į pasaulinius iššūkius
2024-11-12 -
Kanapių verslo paroda-mugė „Cannabis Hub. LT-2024“
2024-11-04 -
Didžiausias skirtumas tarp Lietuvos ir Latvijos avininkystės – valstybės požiūris
2024-10-31
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)