Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Renginiai
Netikėti pokyčiai „Šiaulių aruodo“ grūdų elevatoriuje

Šiaulių r. Ūkininkai ir metaforiškai, ir tiesiogiai tvirtai stovi ant žemės, ją dirba ir rūpinasi jos ištekliais. Tačiau jiems nesvetimas ir estetinis pojūtis, meno kalba. Tuo vedini Šiaulių krašto ūkininkų sąjungos, kooperatyvo „Šiaulių aruodas“ nariai, Šiaulių miesto Gegužių progimnazijos bendruomenė 8 aukštų grūdų elevatoriuje surengė tapybos, fotografijų, keramikos parodą.

Kiekvienas ūkininkas neišvengiamai yra menininkas, ypač šiuo gyvenimo momentu, kai turime naujas deklaravimo taisykles. Kiekvieną dieną kuriame ir kažką naujo galvojame. Jeigu kaip ūkininkai neturėtume meno gyslelės, būtų blogai. Su gamta sutarti reikia ir racionalaus mąstymo, bet taip pat svarbi ir meninė gyslelė, kad laiku prisitaikytume prie gamtos“, – sako Šiaulių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkė Audronė Asauskaitė-Kerienė.

Naujai atgimstanti jos vadovaujama organizacija turi tikslų ir norų aktyviai bendrauti su visuomene, pateikti besikeičiantį ūkininko portretą ir naują šios profesijos vaizdą. Galvodami ir rinkdami įvairias idėjas, Šaulių krašto ūkininkų sąjungos, kooperatyvo „Šiaulių aruodas“ nariai, partneriai daug bendravo, dalijosi mintimis.

Bioversija m7 2024 11 19

„Visas mintis į vieną sudėjo „Šiaulių aruodo“ buhalterė Jurgita Olonovienė ir visas kolektyvas. Pas juos į elevatorių prieš kelerius metus buvo atvykę Gegužių progimnazijos mokiniai, kurie susipažino su elevatoriaus veikla, grūdo kelione iš lauko į saugyklas. Progimnazijoje puoselėjamas meninis ugdymas, dalis mokytojų yra žinomi menininkai. Taip du polius – meną ir dirbančiuosius žemės ūkyje – sujungėme į visumą, o parodą surengėme netradicinėse menui gamybinėse patalpose, tarp visų norijų“, – idėjos gimimą pristatė A. Asauskaitė-Kerienė, kuri pati yra neabejinga menui, vaikystėje mokėsi groti fleita ir būgnais, o dabar laurus tarptautinėje arenoje skina ir jos vaikai.

Parodos „Nuo grūdo iki meno“ atidarymas įvyko šiandien, gegužės 19-ąją, Beržynės kaime (Šiaulių r.) įsikūrusiame 8 aukštų elevatoriuje. Galima buvo stebėti kiekviename elevatoriaus aukšte eksponuojamus kūrinius, klausytis gyvai atliekamos muzikos ir prisidėti patiems tapant bendrą paveikslą.

Parodoje savo kūrybą pristato šešiasdešimt 4–8 kl. moksleivių ir jų mokytojai: Ilmaras Oss, Jurgita Januškevičienė, Jūratė Šlitė-Brazė, Laima Perminienė. Taip pat parodai mokinius ruošė mokytojos Lina Lušienė ir Aušra Lučinskienė. Savo nuotraukas eksponavo fotografė Žaneta Bytautienė.

Moksleiviai ant putplasčių lakštų nutapė peizažus, kuriuose matyti laukai, slėniai, augantys grūdai, gyvūnai. Yra abstrakčių kompozicijų, kuriose mirga spalvų pasteliniai deriniai. Ant drobių tapytuose darbuose žiūrovai galėjo pamatyti kolekciją iš balandžių gyvenimo. Yra keli darbeliai, klijuoti iš kruopų ir makaronų – tai mokinių koliažo eksperimentai.

Ž. Bytautienės fotografijų parodoje „Aplink“ panaudotas ispanų fotomenininko Pep‘o Ventosa‘os fotografijų apdirbimo metodas, kuris autorę sužavėjo savo fotografinių vaizdų perteikimu kitaip – vaikščiojimu apie objektą, fotografuojant ir šimtus kadrų sujungiant į vieną. Tai lyg tapybos darbas, naudojant ne dažus ir teptuką, o fotoaparatą.

„Norėjome sujungti daug dalykų į bendrą vaizdą ir parodyti, kad mes visi esame bendrystėje, tik visi kartu ir bendrai galime sukurti kažką gražaus. Atsirado netradicinė proga padaryti kažką įdomaus. Ir čia jungiasi, siejasi daug dalykų: pvz., miestas atvažiuoja į kaimą, pasirodo ir tik pradedantys meno kelią vaikai, ir jau žinomi menininkai, muzikuoja ir moksleiviai, ir kartu profesionalai.

Įvairovė netradicinėje erdvėje suteikia galimybę mums visiems kažko gauti. Gal menininkus, atvažiavusius į elevatorių, pabendravusius su ūkininkais, pamačiusius elevatorių per visus 8 aukštus lipant nuo pirmo iki paskutinio, apims įkvėpimas? Gal mus, paklausius muzikos, pažiūrėjusius piešinių, jie nuleis ant žemės“, – sako Audronė Asauskaitė-Kerienė.

Ji pabrėžia, kad paroda yra kūrybinis daugelio prisidėjusių žmonių darbas. Viską išvalė ir parodai elevatorių sutvarkė patys „Šaulių aruodo“ kooperatyvo nariai, nieko nesamdę. Nekvietė jokių talkų, patys darbuotojai kibo ir viską išvalė. Gegužių progimnazijos moksleiviai ir jų mokytojai ėmėsi iniciatyvos, kad meninė programa paliestų visų širdis. Parodoje grojo ir dainavo mokiniai, skambėjo saksofono, trimito, kanklių muzika, užbūrė šviesos.

Po renginio eksponatus dar dvi savaites bus galima apžiūrėti iš anksto susitarus.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
Visos apklausos