Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Renginiai
Naujiena, prilygstanti perversmui javų apsaugos technologijose

Kaunas. Vakar „Žalgirio“ arenoje kompanija BASF renginyje išskirtiniams partneriams – maždaug 1 000 Lietuvos žemdirbių – pristatė naująją veikliąją medžiagą ir jos pagrindu sukurtus javams skirtus fungicidus, kurie, žadama, padarys tikrą revoliuciją javų apsaugos technologijose.

Lietuvos žemdirbiams BASF jau pernai parodoje „Agrovizija“ pristatė kompanijos sukurtą naują veikliąją medžiagą Revysol. Būtent Lietuvoje, pirmojoje iš ES šalių, 2019 m. rugpjūtį BASF įregistravo Revysol pagrindu sukurtus naujus javams skirtus fungicidus Revytrex ir Revystar XL.

Į išskirtinį renginį Kaune atvyko daug kompanijos BASF vadovų. BASF Žemės ūkio padalinio vyr. viceprezidentas Europai, Vidurio Rytams, Afrikai ir NVS šalims Livijus Tedeskis (Livio Tedeschi) sakė: „Prireikė 10 metų darbo, kol buvo sukurta nauja veiklioji medžiaga Revysol, o prie šio darbo prisidėjo bemaž 1 000 žmonių – panašiai tiek, kiek dabar čia yra susirinkę arenoje“.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Kartu jis pabrėžė, kad tai didžiausias naujo produkto pristatymo renginys Europoje ir tai nėra atsitiktinumas: Lietuva pirmoji iš ES šalių registravo fungicidus su nauja veikliąja medžiaga, o mūsų šalyje dirbanti BASF komanda yra pavyzdys visiems kolegoms kitose šalyse.

BASF Žemės ūkio padalinio vyr. viceprezidentas Europai, Vidurio Rytams, Afrikai ir NVS šalims Livijus Tedeskis (Livio Tedeschi) sakė, kad nauji fungicidai padės žemdirbiams lengviau prisitaikyti prie kintančio klimato keliamų iššūkių

BASF Žemės ūkio padalinio viceprezidentas Šiaurės regionui Michaelis Vagneris (Michael Wagner) akcentavo, kad Lietuvos žemdirbiai vieni pirmųjų Europoje turės galimybę naudoti naujus fungicidus savo pasėlių apsaugai ir tai neabejotinai prisidės prie ūkių pažangos. „Revysol buvo pradėtas kurti nuo kompiuterinio modelio, iš karto galvojant apie aukštus reikalavimus, keliamus šiuolaikiniams augalų apsaugos produktams. Galvojome apie produktą, kuris galės būti naudojamas labai ilgai ir mums jį pavyko sukurti“, – sakė M. Vagneris.

BASF vadovas Baltijos šalims Andrė Hasė (Andreas Haase) ragino žemdirbius na tik drąsiai naudotis pačius naujausius fungicidus, bet ir aktyviau išnaudoti skaitmeninės programėlės Xarvio scounting privalumus. Tai tarsi asistentas, telpantis kiekvieno ūkininko kišenėje: programėlė atpažįsta ligas ir piktžoles, geba analizuoti geltonųjų gaudyklių turinį, lapų pažeidimus ir t.t.

Revysol buvo sukurtas taip, kad atitiktų ES teisinę aplinką, kurioje kiti senesnės kartos azolai tiesiog „nebetilps“. Tai pirmasis izopropanolio-azolų grupės fungicidas, kurio atradimas prilygsta revoliucijai augalų apsaugos rinkoje“, – sako BASF vadovas Baltijos šalims Andrė Hasė (Andreas Haase)

Kodėl tai revyliucija?

BASF javų apsaugos produktų vadovas Šiaurės šalių regionui Stefanas Elingeris (Stefan Ellinger) pabrėžė, kad naujoji veiklioji medžiaga Revysol yra pirmasis izopropanolio-azolų grupės fungicidas, kurio atradimas prilygsta revoliucijai augalų apsaugos rinkoje. Tai yra azolas, kuris savo veiksmingumu ir duodamu derliaus priedu lenkia kitus šios grupės produktus.

„Dėl vis griežtėjančių aplinkosaugos reikalavimų Europos Sąjungoje artimiausioje ateityje nemažai augalų apsaugos produktų neteks registracijos ir privalės būti išimti iš rinkos. Mažėjančios fungicidų pasiūlos kontekste pažangaus azolo Revysol atsiradimas rinkoje yra itin svarbus“, – pabrėžė BASF pardavimų vadovas Lietuvoje Saulius Nainys.

„Mažėjančios fungicidų pasiūlos kontekste pažangaus azolo Revysol atsiradimas rinkoje yra itin svarbus“, – pabrėžė BASF pardavimų vadovas Lietuvoje Saulius Nainys

Kodėl tai prilygsta revoliucijai? Pirmiausia dėl to, kad Revysol buvo sukurtas taip, jog atitiktų ES teisinę aplinką, kurioje kiti senesnės kartos azolai „nebetilps“. Sukūrus Revysol, žengtas labai svarbus žingsnis, suteikiantis tiek Europos, tiek viso pasaulio žemdirbiams naują veiksmingą priemonę nuo augalų ligų ir leidžiantis išvengti jų sukėlėjų atsparumo vystymosi. Svarbu paminėti ir tai, kad Revysol atitinka visus aplinkosauginius reikalavimus ir yra draugiškesnis aplinkai negu įprasti azolai.

Ką tai reiškia Lietuvos žemdirbiams? Revysol veikia daugelį grybinių ligų sukėlėjų, net ir tuos, kurie yra atsparūs kitoms fungicidų veikliosioms medžiagoms. Fungicidas Revytrex pasižymi išskirtinai efektyvia apsauga nuo kviečių septoriozės (net nuo atsparių jos rasių), taip pat nuo kitų javų ligų. Bandymų rezultatai rodo, kad pagal efektyvumą tai yra veiksmingiausias savo cheminės grupės produktas nuo kviečių lapų septoriozės.

Seniausiai dirbančios BASF Agro Lietuva komandos narės – specializuota agronomė Aušra Slizinienė ir verslo klientų vadybininkė Roma Laurinkienė – sakė esančios užtikrintos siūlomų produktų kokybe, o kaip geriausią komplimentą prisiminė iš ūkininko lūpų nuskambėjusią frazę, kad BASF diktuoja madas augalų apsaugoje

„Įregistruoti naują augalų apsaugos produktą yra labai sunku, nes ES reikalavimai itin aukšti. Paskutinį kartą nauja šios cheminės grupės veiklioji medžiaga protiokonazolas ES buvo registruota prieš 17 metų. Tai reiškia, kad beveik du dešimtmečius kuriant šios cheminės grupės medžiagas rinkoje nebuvo jokios inovacijos. O dabar ji čia!“, – pabrėžė S. Nainys.

Naujasis fungicidas rekomenduojamas antrajam purškimui

Šių metų sezonui BASF rekomenduoja tokią žieminių kviečių priežiūros technologiją: pirmam purškimui nuo pirmojo bamblio pasirodymo iki trečiojo lapo išsivystymo, ypač ten, kur yra tikimybė smarkiai išplisti ligoms – rinktis Priaxor Power Pack. Šis plataus poveikio spektro fungicidų derinys jau gerai žinomas Lietuvos javų augintojams, nes buvo naudojamas ir pasiteisino pernai.

Antrajam purškimui vėliavinio lapo tarpsniu rekomenduojama naudoti naujausius fungicidus Revytrex arba Revystar XL Pack, nes vėliavinius lapus būtina apsaugoti kuo ilgesnį laiką. Tai užtikrina didžiausią galimą derliaus priedą.

BASF javų fungicidų grupės techninis vadovas Diteris Štrobelis (Dieter Strobel) savo pranešime naudojo įspūdingas hologramas ir labai vaizdingai parodė, kokia lanksti yra Revysol molekulė

Kai susidaro ligoms plisti palankios sąlygos vėlyvesnėse augalų vystymosi fazėse, varpos apsaugai rekomenduojama naudoti Juventus Pack – itin veiksmingą fungicidų derinį nuo varpų fuzariozės ir lapų ligų.

Renginyje dalyvavę žemdirbiai uždavė daug klausimų – jie domėjosi, ar tikrai naujieji fungicidai atsparūs lietui, kiek išlieka jų gydomasis poveikis, ar galima purkšti po šalnų, paliestos ir tuščių pakuočių tvarkymo aktualijos.

Kaip rodo Anglijoje atlikti tyrimai, jei užlyja praėjus 15 min po purškimo, produkto veiksmingumas išlieka pakankamai geras, lyginant kitų rinkoje esančių premium klasės fungicidų. Didelis Revysol privalumas – galimybė purkšti žemesnėje temperatūroje – minimali temperatūra kitų azolų veikimui yra 13 laipsnių šilumos, o Revysol veikimui pakanka 8 laipsnių šilumos.

Žalgirio arenoje susirinkusiems daugiau kaip 1 000 žemės ūkio sektoriaus dalyvių buvo pristatyti naujausi BASF fungicidai

Be to, naujas produktas turi iki 37 proc. geresnę apsaugą nuo UV spindulių, kurie gali paskatinti fungicidų irimą. Kitaip tariant, Revysol yra puikiai apsaugotas nuo UV spindulių ir nuplovimo, nes labai greitai prasiskverbia į lapo vidų ir ten suformuoja rezervuarus. Net ir sumažinus purškiamo vandens kiekį, produktas išlieka efektyvus, o jo gydomasis poveikis yra stebėtinai ilgas. Žemdirbius domino ir naujų fungicidų kaina – to teirautis jiems patarta distributorių, tačiau nuraminta, kad kaina bus tikrai „ant žemės“.

Parengta bendradarbiaujant su kompanija BASF

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos