Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Renginiai
„Ministre, reikalaujame teigiamai išspręsti pievų klausimą!“
Ministras Kęstutis Navickas susitikime su ūkininkais

Akademija (Kėdainių r.). „Ministre, ar prižadate pievų klausimą išspręsti teigiamai?“ – tokiu klausimu šiandien prasidėjo Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) prezidiumo posėdis. Žemdirbių klausimai žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui pylėsi vienas po kito.

Ministras vengė tiesaus atsakymo, todėl LŪS pirmininko pavaduotojas Zigmantas Aleksandravičius pakartojo klausimą. ŽŪM vadovas tepasakė: „Labai tikiuosi. Stengsimės, kad taip ir būtų“. Ūkininkai tai suprato kaip netiesioginį ministro pažadą.

K. Navicko teigimu, situacija dėl daugiamečių pievų yra gerokai palankesnė nei pernai. „Europos Komisija padarė nemažai nuolaidų, už kurias esu dėkingas“, – teigė ministras. 

Bioversija 2024 07 09 m7

Žemdirbiai nesutiko. „Įsivaizduokime 100 ha ūkį, kuriame žemdirbys išarė 70 proc. (70 ha) pievų. Kas jo laukia blogiausiu atveju? Ar jam teks uždaryti ūkį, kad atkurtų pievas, nors ir neturi gyvulių?“ – klausė LŪS Pakruojo r. skyriaus pirmininko pavaduotojas Gedas Špakauskas. 

Į tai K. Navickas atsakė, kad iš pradžių reikia surinkti duomenis ir įgyti patirties analizuojant tokius konkrečius atvejus.

LŪS pirmininkas Raimundas Juknevičius kėlė klausimą dėl teisės aktų. „Matau teisės aktą, kuriame parašyta, kad nuo gruodžio 31 d. ūkininkai, suarę pievas, turės jas atkurti. Tai kaip čia yra? Šį punktą išimsite?“ – teiravosi R. Juknevičius. Ministrą tai nustebino, mat jis manė, kad šio punkto jau nėra, tačiau vėliau patikino – jo neliks.

Z. Aleksandravičius replikavo: „Išims viską, kas susiję su pievomis“.

Į Lietuvos ūkininkų sąjungos prezidiumo posėdį susirinkę žemdirbiai ir jų atstovai ministrą užpylė klausimais

Įsismarkavus diskusijoms dėl pievų, Z. Aleksandravičius išsakė žemdirbių lūkesčius. „Kol kas iš jūsų batų neatimame, bet mes ne prašome, o reikalaujame – darykite ką ir kaip norite, bet šį absurdą sutvarkykite. Juk mes ne marsiečiai, kad nesusitartume“, – sakė jis, pridurdamas, kad žemdirbiai nenusileis. Posėdžio dalyviai tam audringai pritarė.

„Jeigu norite iš kaimo žmonių pagarbos, reikia atstovauti jų interesams. Bet kuriuo atveju pažadame jums padėti. Pašaukite ir mes ateisime bet kuriuo paros metu. Blogai yra, kai sakome, bet mūsų negirdi. Ar nenorite atsiprašyti už nesąmones ir klaidas?“, – teiravosi Z. Aleksandravičius.

„Už klaidas ir nesąmones tikrai atsiprašau“, – pasigirdo iš ministro K. Navicko lūpų.

Posėdyje kartu su žemės ūkio ministru LŪS atstovai šiandien dar aptarė ir Žemės ūkio strateginį planą, neefektyviai naudojamą paramą, įsiterpusios valstybinės žemės, įrengiamos kelių eismo saugumo infrastruktūros ir kt. klausimus.

Autorius: Eulalija Jonuškienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos