Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Renginiai
Mėsinių galvijų augintojai rinksis į ketvirtąją parodą

Kaunas. Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacija rengiasi ketvirtajai specializuotai parodai, kuri vyks kartu su Veislininkystės pasiekimų paroda Algirdiškyje.

Rugsėjo 13-14 dienomis „Panevėžio veislininkystės“ parodų centre bus eksponuojami 8 pagrindinių Lietuvoje auginamų mėsinių veislių galvijai – angusai, limuzinai, šarolė, aubrakai, hailendai, galovėjai, herefordai ir simentaliai, iš viso – 41 galvijas. Juos į parodą atveš 14 augintojų. Kai kurie jų yra aktyvūs nuolatiniai parodų dalyviai: Rasa Babikienė, Arūnas Martinėlis, Virginijus Brezgys, Arūnas Šveikauskas, Daiva Sriebalienė, Jonas Oželis ir kt. Pirmą kartą parodoje galvijus eksponuos Povilas Kaušpėdas, UAB „Šilutės veislininkystė“.

Visiems parodos dalyviams LMGAGA padengia galvijų transportavimo išlaidas, o finansavimą parodai skiria Žemės ūkio ministerija.

Bioversija 22 08 31

Šių metų specializuotos mėsinių galvijų parodos programoje numatyti keli aktualūs seminarai apie galvijų šėrimą, žolinius pašarus. Estijos ekspertas-konsultantas Targo Pikmetsas ves parodomąjį seminarą, kaip paruošti buliuką parodai. Taip pat vyks galvijų vertinimas, o programos kulminacija taps galvijų aukcionas, kurį ves svečias iš Latvijos Artis Liepinis.

Apie elgesį su mėsiniais galvijais augintojams pasakos ilgametis Čekijos mėsinių galvijų asociacijos prezidentas Miroslavas Vrablikas. „Tragiškų įvykių ūkiuose buvo, tad norime užbėgti kitoms galimoms nelaimėms už akių – augintojams reikia gilinti žinias, kaip elgtis su gyvuliu. Būnant tarp galvijų atsipalaiduoti negalima, nes jie stiprūs ir kartais net nieko blogo nenorėdamas mėsinis galvijas gali stipriai sužeisti“, - LMGAGA prezidentas Vygantas Šližys paaiškino, kodėl pasirinko tokią seminaro temą.

Specializuotos mėsinių galvijų parodos vieta ir laikas visada keldavo bene daugiausia klausimų. Pirmosios dvi parodos vyko rugsėjį, bet tai daug kam netiko, nes šį mėnesį rengiama ir Algirdiškio paroda. Pernai mėsinių galvijų paroda liepos pabaigoje išvis nepasiteisino, nes ūkininkams svarbiau buvo javapjūtė. O ir rasti tinkamą parodai vietą, su reikiama infrastruktūra, pripažino V. Šližys, užduotis ne iš lengvųjų. Idėja rengti parodą regioniniu principu (Aukštaitijoje, Dzūkijoje, Suvalkijoje ir Žemaitijoje) atrodė patraukli, bet kai atėjo laikas organizuoti parodą Žemaitijoje, norinčių imtis iniciatyvos ir atsakomybės neatsirado.

„Mūsų asociacijos žemaičiai neaktyvūs. Svarstėme kelias galimybes, bet nepavyko. Dar vienas pasiūlymas buvo parodą organizuoti Anykščių hipodrome kartu su Obuolinės švente. Tai buvo vertingas pasiūlymas, paroda būtų vykusi, su daug žiūrovų. Bet nesusitarėme taryboje, nes pirmoji paroda prieš trejus metus jau vyko Anykščių krašte. Taip ketvirtąją parodą nutarta rengti Algirdiškyje“, - nelengvas parodos organizavimo peripetijas atskleidė LMGAGA prezidentas, pridūręs, kad dar laukia nemažai diskusijų, kaip ir kur turėtų vykti galvijų paroda ateityje.  

Pirmoji specializuota mėsinių galvijų paroda buvo sukėlusi euforiją, visi džiaugėsi, kad pagaliau tai įvyko, ir dabar jau net nekyla minčių, kad toks renginys galėtų nevykti. Tik bėgant metams, su kiekviena paroda ir reikalavimai jai didėja. „Daug diskutuojame, ar teisinga buvo mintis rengti parodas regionų principu. Tarybos narių nuomonės išsiskyrė. Vieni sako, kad taip tik resursai švaistomi, kad gal vertėtų daryti kaip užsienio šalyse – vienoje vietoje. Turėsime rasti sprendimą“, - sakė V. Šližys.

Kol LMGAGA taryba ieškos optimaliausių sprendimų, mėsinių galvijų augintojai turės galimybę Algirdiškio parodų centre pasigrožėti gražiausiais Lietuvoje auginamais mėsiniais galvijais.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija