Mėsinių galvijų augintojai rinksis į ketvirtąją parodą
2019-09-03
LMGAGA prezidentas Vygantas Šližys

Kaunas. Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacija rengiasi ketvirtajai specializuotai parodai, kuri vyks kartu su Veislininkystės pasiekimų paroda Algirdiškyje.

Rugsėjo 13-14 dienomis „Panevėžio veislininkystės“ parodų centre bus eksponuojami 8 pagrindinių Lietuvoje auginamų mėsinių veislių galvijai – angusai, limuzinai, šarolė, aubrakai, hailendai, galovėjai, herefordai ir simentaliai, iš viso – 41 galvijas. Juos į parodą atveš 14 augintojų. Kai kurie jų yra aktyvūs nuolatiniai parodų dalyviai: Rasa Babikienė, Arūnas Martinėlis, Virginijus Brezgys, Arūnas Šveikauskas, Daiva Sriebalienė, Jonas Oželis ir kt. Pirmą kartą parodoje galvijus eksponuos Povilas Kaušpėdas, UAB „Šilutės veislininkystė“.

Visiems parodos dalyviams LMGAGA padengia galvijų transportavimo išlaidas, o finansavimą parodai skiria Žemės ūkio ministerija.

Dojus agro 19 09 10

Šių metų specializuotos mėsinių galvijų parodos programoje numatyti keli aktualūs seminarai apie galvijų šėrimą, žolinius pašarus. Estijos ekspertas-konsultantas Targo Pikmetsas ves parodomąjį seminarą, kaip paruošti buliuką parodai. Taip pat vyks galvijų vertinimas, o programos kulminacija taps galvijų aukcionas, kurį ves svečias iš Latvijos Artis Liepinis.

Apie elgesį su mėsiniais galvijais augintojams pasakos ilgametis Čekijos mėsinių galvijų asociacijos prezidentas Miroslavas Vrablikas. „Tragiškų įvykių ūkiuose buvo, tad norime užbėgti kitoms galimoms nelaimėms už akių – augintojams reikia gilinti žinias, kaip elgtis su gyvuliu. Būnant tarp galvijų atsipalaiduoti negalima, nes jie stiprūs ir kartais net nieko blogo nenorėdamas mėsinis galvijas gali stipriai sužeisti“, - LMGAGA prezidentas Vygantas Šližys paaiškino, kodėl pasirinko tokią seminaro temą.

Specializuotos mėsinių galvijų parodos vieta ir laikas visada keldavo bene daugiausia klausimų. Pirmosios dvi parodos vyko rugsėjį, bet tai daug kam netiko, nes šį mėnesį rengiama ir Algirdiškio paroda. Pernai mėsinių galvijų paroda liepos pabaigoje išvis nepasiteisino, nes ūkininkams svarbiau buvo javapjūtė. O ir rasti tinkamą parodai vietą, su reikiama infrastruktūra, pripažino V. Šližys, užduotis ne iš lengvųjų. Idėja rengti parodą regioniniu principu (Aukštaitijoje, Dzūkijoje, Suvalkijoje ir Žemaitijoje) atrodė patraukli, bet kai atėjo laikas organizuoti parodą Žemaitijoje, norinčių imtis iniciatyvos ir atsakomybės neatsirado.

„Mūsų asociacijos žemaičiai neaktyvūs. Svarstėme kelias galimybes, bet nepavyko. Dar vienas pasiūlymas buvo parodą organizuoti Anykščių hipodrome kartu su Obuolinės švente. Tai buvo vertingas pasiūlymas, paroda būtų vykusi, su daug žiūrovų. Bet nesusitarėme taryboje, nes pirmoji paroda prieš trejus metus jau vyko Anykščių krašte. Taip ketvirtąją parodą nutarta rengti Algirdiškyje“, - nelengvas parodos organizavimo peripetijas atskleidė LMGAGA prezidentas, pridūręs, kad dar laukia nemažai diskusijų, kaip ir kur turėtų vykti galvijų paroda ateityje.  

Pirmoji specializuota mėsinių galvijų paroda buvo sukėlusi euforiją, visi džiaugėsi, kad pagaliau tai įvyko, ir dabar jau net nekyla minčių, kad toks renginys galėtų nevykti. Tik bėgant metams, su kiekviena paroda ir reikalavimai jai didėja. „Daug diskutuojame, ar teisinga buvo mintis rengti parodas regionų principu. Tarybos narių nuomonės išsiskyrė. Vieni sako, kad taip tik resursai švaistomi, kad gal vertėtų daryti kaip užsienio šalyse – vienoje vietoje. Turėsime rasti sprendimą“, - sakė V. Šližys.

Kol LMGAGA taryba ieškos optimaliausių sprendimų, mėsinių galvijų augintojai turės galimybę Algirdiškio parodų centre pasigrožėti gražiausiais Lietuvoje auginamais mėsiniais galvijais.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(10)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • kurgi ne

  O ponui g kuo reikia rūpintis? Turbūt "asmeninę buliukų kontrolės stotimi", kuri kažkokių mistiniu būdu ūkininkams nieko nekainuotu?

 • ferma svarbiausia

  pagal tai ką parašė "Ne visai tokia tvarka", išeitų, kad prezidentas ir direktorius visai ne prie ko. Tegu bus taip, nes jie galimai turi svarbesnių problemų - reikia rūpintis fermos reikalais.

 • Ne visai tokia tvarka.

  Parodą rengia administracija, o biudžetą ir programą tvirtina taryba. O parodos sėkmė priklauso nuo asociacijos augintojų noro joje dalyvauti ir pristatyti savo augintojus. Taigi nuo jūsų viskas ir priklauso.

 • tokia tvarka

  Paroda rengti priklauso asociacijai. Parodos sekme didziausia dalimi priklauso nuo prezidento ir direktoriaus idetu pastangu ir noro.

 • Redui iš Lazdijų.

  Šilutė rengti atsisakė, o Lazdijuose nyki buvo paroda. O pats Redas kodėl nenorėjo rengti parodos? Rašinėti laiškus moka, tai ir parodą lengvai surengtu.

 • Ricardas

  Reikia keisti visa taryba, jeigu net parodos nesugeba suorganizuoti. Nieko nebevyksta ten. Issivaiksciokit ir leiskit kitiems dirbti jeigu neturit motyvacijos

 • Redas

  Gal keisti reikia ne tik direktorių, bet ir prezidentą? Kuo toliau tuo blogiau. Šiemt paroda sutapatinama su veislininkystės pasiekimų paroda, o tai reiškia, kad grįžtama 4 metus atgal. Lazdijuose buvo gera paroda, o Radviliškyje jau visiškai silpnai. Šiemet buvo pasiūlymas parodą rengti Šilutėje. Kodėl nepasirinko Šilutės galima tik spėti. Algirdiškyje parodą rengti žymiai lengviau. Kam save apsisunkinti?

 • Anylsciai

  Nieko negeriau ten uz lazdijus buvo, nereikia nieku kalbet. Praeiti metai isvis nesusipratimas, o siemet net neorganizuojama paroda :/ Gal asociacijai laikas keisti direktoriu?

 • to Prioritetų žinovui

  tiesa akis bado.

 • *****

  Ar kas susimastė kam iš viso tokie renginiai rengiami, jokios realios naudos jie neduoda, tik biurokratai užsideda paukščiuką, kažkas pasipinigauja, kankinami gyvūnai ir žmonės, tokį renginį vadinti paroda per didelė garbė. Jokio progreso nėra, veislininkystė sugriauta, asociacija kaip širšių lizdas, gal jau gana imituoti veiklą ir išsivaikščiokit?

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai