Raseiniai. Lietuvos mėsinių galvijų augintojai vakar išsirinko naują Asociacijos tarybą. Iš devynių jos narių penki taryboje dirbs pirmą kadenciją, visi jie – aktyvūs ūkininkai, žadantys į organizaciją atnešti savo idėjų.
Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos (LMGAGA) tiek visuotiniai, tiek tarybos susirinkimai nuolat pasižymi karštomis ir aštriomis diskusijomis, čia nuolat aktyviai veikia opozicija, kad ir kas būtų Asociacijos valdžioje.
Ir nors Asociacija auganti, per dvejus metus jos narių skaičius padidėjo beveik 200 (dabar yra 571 narys), iki vėlumos dažnai užsitęsiantys ginčai atvažiuoti į ataskaitos ir rinkimų susirinkimus narių neskatina. Šįkart jų buvo 58, tiesa, dalis turėjo kitų ūkininkų įgaliojimus, tad balsavimuose buvo dvigubai daugiau balsų.
O balsuoti teko ne tik renkant naują tarybą. Parengtas LMGAGA Etikos kodeksas, tad reikėjo keisti ir įstatus, taip pat išrinkti Etikos komisiją. Įstatų pakeitimai, atvėrę kelią dirbti Etikos komisijai, nors ir nelengvai, vis dėlto buvo priimti.
Lietuvos mėsinių galvijų augintojai visuotiniame susirinkime rinko naują tarybą ir Etikos komisiją
Pirmą kartą LMGAGA taryboje dirbs veislių klubų deleguoti nariai. Iš dviejų kiekvieno klubo iškeltų kandidatų visuotinio susirinkimo dalyviai į tarybą rinko po vieną iš jų. Limuzinų klubui atstovaus Virginijus Stumbrys, šarolė – Eglė Butkienė, aubrakų – Vygantas Šližys, ekstensyvių ir mišrių veislių – Rasa Babikienė. Kitus kandidatus į tarybos narius siūlė visuotinio susirinkimo dalyviai, iš jų buvo išrinkti penki: Andrius Baublys, Osvaldas Dirsė, Vytautas Barkauskas, Nerijus Zobernis ir Povilas Kaušpėdas.
Jau ne pirmą kadenciją taryboje dirbs iki šiol prezidento pareigas ėjęs V. Šližys, A. Baublys, O. Dirsė ir vienas pirmųjų šalies mėsinių galvijų augintojų, Asociacijos narys daugiau kaip 20 metų V. Barkauskas. Ar penki nauji tarybos nariai įneš kokių nors pokyčių? N. Zobernis, daug bendraujantis su užsienio augintojais, žada įnešti naujų idėjų. Tačiau dauguma jų pasisakė už tai, kad pirmiausia Asociacijoje reikia daugiau vienybės ir susikalbėjimo.
„Mums reikia daugiau vienybės, turime būti draugiškesni ir užsiimti tuo, kuo reikia – galvijų auginimu. O dabar dažnai laiką veltui švaistome tuštiems ginčams“, - sakė patyręs ir didelį autoritetą turintis augintojas V. Stumbrys. Panašiai kalbėjo ir R. Babikienė.
Antrą kadenciją taryboje dirbsiantis jaunas ūkininkas A. Baublys, ES žemdirbių organizacijas vienijančios COPA-COGECA darbo grupės „Jautiena ir veršiena“ narys, teigė, kad pirmąją kadenciją LMGAGA taryboje pradėjo matydamas vienaip, o baigė į viską žvelgdamas visai kitaip – tai reiškia, kad žiūrint į kitų veiklą iš šalies, dažnai viskas matoma kitaip, negu tada, kai pats imiesi iniciatyvos.
O. Dirsė sakė, kad nuolat taryboje buvo tarpusavio karų užbaigimo moderatorius ir siekė visų susikalbėjimo. Platesnio dialogo jis sieks ir toliau.
Panevėžio r. ūkininkas Osvaldas Dirsė ragino visus siekti dialogo
Taikaus susišnekėjimo norėtų ir šią kadenciją LMGAGA prezidentu dirbęs V. Šližys, taip pat jis skatins intensyvesnę klubų veiklą, dar daugiau dėmesio žada skirti veislininkystei.
Naujoji taryba iš savo narių artimiausiu metu rinks ir LMGAGA prezidentą. Jau vakar, iškart po rinkimų, buvo aptarti galimi kandidatai į prezidento pareigas. Tęsti veiklą buvo siūloma ir V. Šližiui, tačiau jis apsisprendė nekelti savo kandidatūros. „Atėjo stiprios sudėties taryba, yra jaunų, energingų žmonių, kurie sudarys gerą komandą su patyrusiais vyresniais augintojais. Manau, tikrai bus lengviau priimti sprendimus, vyks komandinis darbas, kurio trūko praėjusią kadenciją. Ir, neabejoju, veislininkystė bus svarbiausia – tai yra mūsų veiklos pagrindas“, - portalui manoūkis.lt sakė V. Šližys.
Šią kadenciją LMGAGA prezidentu dirbęs Vygantas Šližys atsisakė dar kartą kandidatuoti į šias pareigas
Kas taps naujuoju LMGAGA prezidentu, paaiškės kitą savaitę. Prezidentui reikės surinkti 3/4 tarybos narių balsų. Viceprezidentas bus renkamas išrinktojo prezidento teikimu.
Kalbant apie reikšmingesnius LMGAGA darbus praėjusią kadenciją, Asociacija parengė naują buliukų individualaus vertinimo metodiką ir gavo Žemės ūkio ministerijos finansavimą. Įsigaliojus naujam gyvūnų veisimo reglamentui, atnaujintos 8 veislių veisimo programos.
Įsigytos 1808,63 kv. m ploto fermos Anykščių rajone, kur bus įrengta kontrolinio buliukų auginimo stotis. Jau paruoštas rekonstrukcijos projektas. Ūkininkams kilo klausimų dėl žemės prie šių fermų. Pasak V. Šližio, jai bus suteikta servituto teisė ir LMGAGA joje galės veikti savo nuožiūra. Tačiau peripetijos dėl šios stoties buvo ir didelių nesutarimų Asociacijos viduje priežastis.
Nuo rugsėjo gyvulių eksterjero vertintojai tuo pačiu galės atlikti ir svėrimo paslaugą, tuo tikslu atnaujintos sutartys su jais.
Etikos komisijos nariais išrinkti šie augintojai: Arūnas Martinėlis, Egidė Butkė, Zita Dargienė, Audrius Černiauskas ir Remidas Jungevičius. Jie dar turės išsirinkti komisijos pirmininką. Asociacijos gyvenimą turbūt geriausiai apibūdino žinomas hailendų augintojas A. Martinėlis: „Tai kas vyksta asociacijoje, yra demokratijos išraiška. Tik negerai, kad nuomonė neretai išsakoma netinkamai.“
Ūkininkas Arūnas Martinėlis supranta, kad ginčai yra demokratijos išraiška, tik mano, kad nuomonę reikia reikšti etiškai
Todėl Etikos kodeksas ir skirtas apibrėžti profesinės veiklos ir elgesio principus, kurių LMGAGA narys turi laikytis profesinėje veikloje ir tam, kad būtų užtikrintas tinkamas nario funkcijų atlikimas ir saugomas bei puoselėjamas geras LMGAGA nario vardas. Šiuo kodeksu siekiama, kad narys savo elgesiu, drausme, kultūra ir bendravimu būtų pavyzdžiu Lietuvos mėsinių galvijų augintojams. Kodekse, be kita ko, rašoma, kad narių santykiai tarpusavyje turi būti grindžiami abipuse pagarba, tolerancija ir pasitikėjimu; nariai viešoje erdvėje privalo pagarbiai bendrauti ir gerbti kito nuomonę, nešmeižti ar neįžeidinėti vienas kito, neskleisti informacijos neatitinkančios tikrovės. O tokie dalykai iki šiol, pasirodo, Asociacijoje vyko.
Iš aktyvios veiklos pasitraukė ilgametė LMGAGA tarybos narė Laura Mišeikienė, ėjusi ir viceprezidentės pareigas. Nors buvo siūloma kandidate į tarybos narius, ji atsisakė dalyvauti rinkimuose.
Laura Mišeikienė (kairėje) pasitraukė iš aktyvios LMGAGA veiklos
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ūgtelėjusi paroda EIMA – technologinis atsakas į pasaulinius iššūkius
2024-11-12 -
Kanapių verslo paroda-mugė „Cannabis Hub. LT-2024“
2024-11-04 -
Didžiausias skirtumas tarp Lietuvos ir Latvijos avininkystės – valstybės požiūris
2024-10-31
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)