Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Renginiai
Mėsinių galvijų augintojai kviečia į trečiąją parodą

Kaunas/Radviliškis. Penktadienį Dainiaus ir Ievos Šiurnų ūkyje Eibariškiuose prasidės trečioji tradicinė specializuota mėsinių galvijų paroda „Mėsinės galvijininkystės panorama 2018“.

Pirmosios dvi mėsinių galvijų parodos buvo sėkmingos ir jau nebekyla klausimas dėl tokio renginio reikalingumo ir svarbos. Šiemet šalies augintojai parodoje demonstruos 47 dešimties veislių galvijus, tarp kurių bus ir populiariausių, ir ekstensyvių, taip pat egzotinių veislių atstovų. Galvijus atveš 15 ūkininkų, tarp jų – ir nuolatiniai, ir nauji parodos dalyviai: Rasa Babikienė, Remigijus Urbanavičius, Arturas Sriebalius, Ričardas Šakickas, Alma Rutkauskienė, Virginijus ir Jurgita Stumbriai, Eglė Butkienė, Kristina Martinėlienė, Vytautas Astromskas, Mantas Živatkauskas, Kęstutis Kavaliauskas, Arūnas Šveikauskas, Bronius Guževičius, Diana Alarbied-Majevskaja, Arūnas Gogolinskas.

Bioversija 22 08 31

Ieva Šiurnė pirmą kartą savo hailendus į parodą Algirdiškyje atvežė 2015 m., nuo tada ji – nuolatinė parodų dalyvė, o šiemet – parodos šeimininkė

Parodos esmė, kaip visada, yra veislininkystė, o svarbiausios šių metų renginio temos – gyvulių produktyvumo kontrolė ir galvijų sveikatingumas, kurioms daug dėmesio bus skirta ir dviejų dienų tarptautinėje konferencijoje „Produktyvumo kontrolė mėsinių galvijų bandų gerinimui – Lietuvos ir užsienio šalių patirtis“. Paskaitas skaitys Šveicarijos, Vokietijos, Čekijos ir Lietuvos lektoriai.

„Tęsdami tradicijas organizuojame specializuotą mėsinių galvijų parodą ir tarptautinę konferenciją. Kadangi jaučiamas specifinės informacijos poreikis, konferencijoje daug dėmesio bus skiriama produktyvumo kontrolei ir mėsinių galvijų sveikatingumui. Šiais renginiais siekiame vienyti galvijų augintojus, skatinti juos kuo daugiau dėmesio skirti veislininkystei, raginti kooperuotis. Veislininkystė eina į priekį, bet rūpesčių ir problemų dar daug, tad specializuota paroda ir skirta tam, kad galvijų augintojai, kauptų žinias, tobulėtų bei dalintųsi patirtimi“, – kalbėjo LMGAGA direktorius Mindaugas Kinderis (nuotraukoje).

Vieta parodai parinkta regioniniu principu – pirmoji vyko Anykščių rajone, antroji – Lazdijuose, šįkart ieškota tinkamos vietos Žemaitijoje. Tačiau žemaičių, norinčių tapti parodos šeimininkais, neatsirado, tad nutarta apsistoti pakeliui į Žemaitiją – Radviliškio rajone, kur parodą savo valdose sutiko priimti hailendų augintojai Dainius ir Ieva Šiurnos.

Šalies augintojai specializuotoje mėsinių galvijų parodoje demonstruos vienuolikos veislių galvijus

Asociacijos vadovas apgailestauja, kad Žemės ūkio ministerija vėl sumažino parodai organizuoti skirtą finansavimą, tad kasmet parodą tenka rengti vis mažesnėmis lėšomis, nors mėsinės galvijininkystės sektorius augantis, daugėja ir gyvulių, ir augintojų, ateina naujų ūkininkų į šį sektorių, kuriems reikia žinių ir informacijos. Nors parodos rengėjai rado rėmėjų, vis dėlto paroda bus kiek kuklesnė negu ankstesniais metais. Generalinė parodos rėmėja „Agrilita“ aprūpino galvijų gardais, finansiškai teko prisidėti ir pačiai asociacijai, tai reiškia – ir jos nariams, ūkininkams.

Augintojai, M. Kinderio teigimu, noriai dalyvauja parodoje ir jų būtų daugiau, tačiau problema ta, kad pinigai parodai skiriami gana vėlai, todėl daugelis paprasčiausiai nebespėja pasirengti parodai ir suderinti savo planų. „Ūkininkai jau supranta dalyvavimo parodose svarbą – juk tai reklama ūkiui, didina augintojo žinomumą, galų gale, padeda pritraukti galvijų pirkėjus“, – kalbėjo M. Kinderis.

Kadangi didžioji dalis eksponuojamų galvijų yra parduodami, parodoje bus registruojami norintys pirkti galvijus ir LMGAGA direktorius tikisi, kad nedidelį aukcioną parodoje galbūt pavyks surengti ekspromtu.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija