Kėdainiai. Penktadienį Mantviliškyje vyksta tradicinės Lietuvos artojų varžybos. Kaip ir kasmet, artojai varžosi dviejose kategorijose - tradicinių ir vartomų plūgų grupėse. Kiekvienai jų atstovauja po 5 artojus iš skirtingų Lietuvos rajonų. Pirmąją varžybų vagą patikėta išarti žemės ūkio ministrei Virginijai Baltraitienei ir daugkartiniam varžybų nugalėtojui Kaziui Genčiui.
Į aštuonioliktųjų varžybų atidarymą susirinko ne tik arimo meno pasimokyti norintys žemdirbiai, artojai ir jų palaikymo komandos, bet ir daug svečių.
Pasak ministrės Virginijos Baltraitienės, arimas - vienas svarbiausių žemės priežiūros būdų
Organizatorių vardu šventės dalyvius sveikino Lietuvos artojų asociacijos prezidentas Alfonsas Malinauskas ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktorius Edvardas Makelis. Svečių vardu kalbėjo parlamentinio Kaimo reikalų komiteto vicepirmininkas Bronius Pauža, žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, ASU prorektorius Vidmantas Butkus, LAMMC direktorius Z. Dabkevičius, LŽŪBA prezidentas P. Puskunigis ir kt., pabrėždami arimo svarbą žemdirbystei.
Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktorius Edvardas Makelis priminė patarlę, kad gerą artoją iš vagos pažinsi
Varžybų atidarymo iškilmėse kalbėjęs l. e. Krašto apsaugos savanorių pajėgų S. Dariaus ir S. Girėno 2-osios rinktinės 207 lengvųjų pėstininkų kuopos vadas Evaldas Gudžiūnas pastebėjo, kad tarnyba kariuomenėje ir ūkininkavimas sudaro retą išimtį, nes šios veiklos yra suderinamos (ūkininkavimas nepatenka į profesinės karo tarnybos kariams draudžiamų veiklų sąrašą). Šiųmetės varžybos artojus ir renginio dalyvius pasitiko šūkiu - „Nepabuvęs kareivėliu, nebus geras artojėlis". Taigi į varžybas atvykusieji galėjo pabūti tiek artojo, tiek kario vaidmenyje.
Varžybų dalyvius sveikino ir l. e. Krašto apsaugos savanorių pajėgų S. Dariaus ir S. Girėno 2-osios rinktinės 207 lengvųjų pėstininkų kuopos vadas Evaldas Gudžiūnas
Šiemet dėl geriausiojo Lietuvos artojo vardo kovoja ir senbuviai, ir 4 debiutantai. Panašu, kad tradicinėse varžybose ne kartą dalyvavusiems, prizines vietas laimėjusiems ir Lietuvai pasaulinėse artojų varžybose atstovavusiems arimo meistrams konkurencija didėja. Vis dažniau puikiai pasirodantys varžybų debiutantai lipa jiems ant kulnų.
Vienas iš šių metų debiutantų - ūkininkas Mindaugas Vaišnys iš Marijampolės rajono. Jis dvejus metus iš eilės buvo geriausias rajono Rudeninio arimo konkurso artojas. „Reikia stengtis arti taip, kad šalia kelio galėtum drąsiai pakabinti plakatą su užrašu „Lauką arė Mindaugas Vaišnys", - tokios nuostatos laikosi ūkininkas, drąsiai stojantis į kovą apverčiamų plūgų grupėje.
Technika išrikiuota varžyboms
Šioje plūgų grupėje taip pat rungiasi Antanas Duoblys (Kretingos r.), Vilmantas Sereikis (Kėdainių r.), Kęstutis Janušonis (Pasvalio r.) ir daugkartinis nugalėtojas Kazys Genčius (Kretingos r.).
Tradicinių plūgų grupėje jėgas išbando Valdas Dainys (Panevėžio r.), Paulius Čiupas (Kėdainių r.), Audrius Plerpa, taip pat savo meistriškumą demonstruoja ir tarpusavyje varžosi Marcinkų šeimos vyrai - tėvas Stanislovas ir jo sūnus Tadas (Jurbarko r.)
Juokais pastebėta, kad varžybose teisėjų daugiau negu dalyvių
Visi norintieji savo jėgas galėjo patikrinti ardami specialiai paruoštame lauke, pabūti kovinių išbandymų dalyviais, susipažinti su šiandieninių karių naudojama ginkluote ir ekipuote, taip pat daugiau sužinoti apie Lietuvos kariuomenės veiklą bendraudami su KASP pėstininkų kuopos kariais. Be to, renginio dalyviai gali paskanauti kareiviškos košės, apžiūrėti modernią žemės ūkio techniką, pajodinėti žirgais, pasiklausyti šventinio koncerto.
Pirmoji vaga
Varžybų nugalėtojai bus skelbiami 16 val. Nugalėtojams atiteks garbė kitąmet atstovauti Lietuvai Pasaulio arimo varžybose Kenijoje. Šiemet Pasaulio arimo varžybos vyksta Anglijoje, į jas vyks praeitų metų nugalėtojai.
Renginį organizuoja Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba kartu su Lietuvos artojų asociacija. Varžytuvės vyksta bendrovės „Dotnuvos eksperimentinis ūkis" laukuose.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ūgtelėjusi paroda EIMA – technologinis atsakas į pasaulinius iššūkius
2024-11-12 -
Kanapių verslo paroda-mugė „Cannabis Hub. LT-2024“
2024-11-04 -
Didžiausias skirtumas tarp Lietuvos ir Latvijos avininkystės – valstybės požiūris
2024-10-31
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)