BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Renginiai
LŪS pirmininku antrai kadencijai išrinktas R. Juknevičius
Antrai kadencijai išrinktą LŪS pirmininką Raimundą Juknevičių sveikino LŪS administratorė Eglė Mačytė (nuotraukoje – kairėje) ir vicepirmininkė Marijona Lukaševičienė

Kauno r. Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininku perrinktas Raimundas Juknevičius kaip pagrindinį naujos kadencijos tikslą įvardijo lyderių ugdymą.

R. Juknevičius antrajai kadencijai perrinktas per Lietuvos ūkininkų sąjungos 38-ąjį suvažiavimą, kuris vyko Raudondvaryje, Kauno rajone. Dalyvavo 36 rajoninių skyrių (iš 39) atstovai.

Suvažiavimo pradžioje LŪS Kupiškio skyriaus pirmininkas Zigmantas Aleksandravičius padėkojo LŪS vadovui R. Juknevičiui už praėjusią kadenciją, sakydamas: „Šio žmogaus milžiniškas nuopelnas – kad leido mums būti savimi.“

Bioversija 2024 04 26 m7

Tarp suvažiavimo svečių – Europos Parlamento narys Bronis Ropė, Kauno rajono vicemeras Antanas Nesteckis, VDU Žemės ūkio akademijos kanclerė prof. Astrida Miceikienė

Suvažiavimas pirmininką rinko iš vieno kandidato, daugiau norinčiųjų kandidatuoti į LŪS pirmininko postą neatsirado. Ūkininkas Z. Aleksandravičius šmaikštavo: „Pritarta, kad senasis Ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius taptų naujuoju Ūkininkų sąjungos pirmininku Raimundu Juknevičiumi.“

Suvažiavimas pirmininką rinko iš vieno kandidato

Antrajai kadencijai išrinktas R. Juknevičius sakė besitikintis, kad kitą kartą kandidatų į šį postą bus daugiau.

„Žmonių, kurie kalba, yra matomi ir girdimi, atsirado ne vienas. Tačiau taip jau atsitiko, kad dauguma lyderių buvo kuklūs ir nesudarė intrigos.

Mano pirmosios kadencijos pagrindinis tikslas buvo, kad Ūkininkų sąjunga sustiprėtų kaip pilietinė, demokratinė asociacija, kurioje procesai vyktų taip, kaip turi vykti. (...) Daug lyderių, daug skirtingų nuomonių, diskusijų ir galiausiai priimamas bendras sprendimas, susitariama, kas toliau bus daroma“, – kalbėjo R. Juknevičius.

Kaip pagrindinį naujos kadencijos tikslą jis įvardijo lyderių ugdymą. „Mano tikslas – kad jūs dirbtumėte kaip bendruomenė, dūgztumėte kaip avilys, o man liktų tik trano vaidmuo“, – sakė R. Juknevičius.

Suvažiavime dalyvavo 36 rajoninių skyrių atstovai

Suvažiavimas pritarė R. Juknevičiaus pasiūlytoms LŪS vicepirmininkų kandidatūroms. Jais išrinkti: Zigmantas Aleksandravičius (Kupiškio r.), Zita Dargienė (Telšių r.), Martynas Puidokas (Kelmės r.), Gedas Špakauskas (Pakruojo r.).

Anot antrajai kadencijai išrinkto R. Juknevičiaus, šie žmonės buvo didžiausi talkininkai atstovaujant visiems ūkininkams.

LŪS suvažiavimo dalyviai pasveikino naujai išrinktus vienų seniausių rajoninių skyrių pirmininkus – Astą Gluoksnienę (Prienų r.) ir Veslav’ą Spiridovič’ių (Vilniaus r.). Suvažiavimas sveikino prie LŪS naujai prisijungusius skyrius – Skuodo (pirmininkas Andrius Narmontas), Alytaus (Vytautas Patinskas) ir Širvintų krašto (Mindaugas Staniulis).

Suvažiavimo sveikinimai naujiems skyrių pirmininkams: Vilniaus r. – Veslav’ui Spiridovič’iui (nuotraukoje – pirmas iš kairės) ir Prienų r. – Astai Gluoksnienei (antra iš dešinės)

Suvažiavime dalyvavęs Kauno rajono vicemeras Antanas Nesteckis džiaugėsi, kad Kauno rajone yra 2 360 ūkininkų, iš kurių 475 – jaunieji. Jis pabrėžė vyresnių žemdirbių, kurie savo ūkius perduoda jaunesniajai kartai, svarbą.

„Sveikinu jaunuosius ir visus ūkininkus, ypač tuos, kurie estafetę perduoda kitiems. Šiandien ūkininkus vadiname savivaldybių partneriais, (...) nes gyvenimą kaime pirmiausia kuriate jūs, jūs pirmieji pagalbininkai“, – sakė A. Nesteckis.

Autorius: Eulalija Jonuškienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos