Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 m1
Renginiai
Lietuvos gėlių selekcininkams yra kuo pasigirti

Kaunas, balandžio 3 d. Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sode surengtas tradicinis Lietuvos gėlių selekcininkų draugijos seminaras, skirtas žolinių dekoratyvinių augalų selekcijai. Renginyje kalbėta apie vilkdalgių, kardelių, raganių veislių kūrimą, dauginimą, realizavimą.

Vilniaus universiteto botanikos sodo dr. Laimutė Balčiūnienė supažindino susirinkusius su augalų selekcijos pagrindais. Rokiškietė Meilutė Močiškytė pristatė medingųjų augalų selekcijos ypatumus, Konstantinas Nedzveckas supažindino su lelijų, kardelių ir dekoratyvinių sumedėjusių augalų selekcionavimu bei auginimu ir dauginimu.

Edmundas Kondrotas pasakojo apie vilkdalgių evoliuciją ir pristatė savo išvestus sibirinių vilkdalgių hibridus, tarp jų vidutinio žydėjimo laiko hibridą Kęstutis Genys, kuris buvo tirtas Londono karališkajame Wisley botanikos sode (trejų metų tyrimai) ir gavo apdovanojimą.

Bioversija 2024 04 15 m7

Šiaulietė Janina Vestartienė pristatė savo pačios sukauptą didžiausią Lietuvoje raganių kolekciją. Šias gėles ji augina daugiau kaip 30 metų, domisi jų selekcija, yra išvedusi 20 stambiažiedžių raganių veislių. Anot J. Vestartienės, raganės tinka ir vertikaliam, ir horizontaliam želdinimui bei dekoravimui -sienoms, pavėsinėms, pergolėms, vartams, tvoroms. Turint įvairių veislių, galima įrengti puikų raganių sodą.

Kauno rajone, Neveronyse, apie tūkstančio veislių selekcinį kolekcinį gėlyną turintis Antanas Markevičius žinomas ne tik mūsų šalyje. Nuo šių metų A. Markevičius yra Šiaurės Amerikos kardelininkų tarybos, Britanijos kardelių asociacijos, Vidurio Europos vilkdalgininkų asociacijos narys.

„Labai svarbu ne tik kurti naujas gražias veisles, bet ir visą tą darbą įprasminti. Mes dar nesugebame pateikti pasauliui to, ką sukuriame - ir ką kitų šalių gėlininkai mielai iš mūsų įsigytų. Gal ir nuskriaudžiu lietuvius, bet savo asmenines kardelių veisles, o taip pat ir kitas lietuviškas veisles visų pirmą stengiuosi išsiųsti į užsienį. Kuo geriau mus žinos užsienyje - tuo daugiau sodmenų bus galima ten realizuoti", - sakė A. Markevičius.

Jis selekcionuoja kardelius, viendienes, spuria vilkdalgius, pradeda tarprūšinį bebarzdžių vilkdalgių kryžminimą. A. Markevičius yra išvedęs 100 kardelių, 30 viendienių ir po 1-2 vilkdalgių, dekoratyvinių česnakų, šachmatinių margučių, tulpių veisles.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos