Basf A1 2024 09 10 Basf m1 2024 09 06
Renginiai
„Lely“ klubo narių gretos vis gausesnės

Kaunas. Priimti naujų narių ir pagerbti produktyviausių pieno ūkių Kauno „Žalgirio“ arenoje susirinko „Lely“ klubo, kuris vienija robotus įdiegusius ūkininkus, nariai.

„Lely“ klubas šiemet pasipildė 8 naujais nariais ir išrinko naują prezidentą. Juo tapo Šakių r. ūkininkas Adomas Stanaitis.

Šiuo metu 33 Lietuvos ūkiuose dirba daugiau kaip 80 olandų gamintojo „Lely“ melžimo robotų.

Bioversija 2024 08 19 m7

Bendrovės „Lytagra“, kuri yra „Lely“ atstovė Lietuvoje, valdybos pirmininkas Adomas Balsys, pamatęs gausiai susirinkusius ūkininkus, didžiavosi, kad kažkada „Lytagros“ žmonės subūrė „Lely“ robotus naudojančius ūkininkus į vieną klubą.

„Tai pienininkystės lyderiai, savo srities specialistai, kurie džiaugiasi ir savo pasirinktu keliu“, – apie „Lely“ klubo narius kalbėjo A. Balsys.  

AB „Lytagra“ valdybos pirmininkas Adomas Balsys didžiavosi, kad kažkada bendrovės žmonės subūrė ūkininkus į klubą

Rimas Norvilas, „Lytagros“ komercijos direktorius, pabrėžė, kad „Žalgirio“ arena yra pati tinkamiausia vieta susirinkti vis gausėjančiam „Lely“ klubui. „Po kelerių metų susirinksime didžiojoje arenos erdvėje“, – turėdamas galvoje krepšinio aikštę sakė R. Norvilas.

Tradiciškai „Lely“ klubo narius „Žalgirio“ arenoje pasveikina šeimininkai – „Žalgirio“ krepšinio komandos atstovai, tuo pačiu pakviečiantys pažiūrėti ir Eurolygos rungtynių. Šįkart ištikimai „Žalgirį“ remiančios „Lytagros“ svečius aplankė klubo direktorius Paulius Motiejūnas ir jo pavaduotoju šiemet tapęs ilgametis žalgirietis Paulius Jankūnas.

„Žalgiris“ mums yra komandinio darbo pavyzdys“, – teigė aistringas krepšinio sirgalius R. Norvilas.

„Lely“ klubo nariai susirinko į tradicinį susitikimą

Septyni iš 8 naujų klubo narių – iš Žemaitijos

Naujovės, technologijos labai palengvina pieno ūkių kasdienybę, gerina ekonominius rodiklius, tad neabejoja R. Norvilas, „Lely“ klubo narių skaičius didės ne dešimtimis, o šimtais ir „padės sustabdyti karvių emigraciją.“

Naujais „Lely“ klubo nariais tapo: Rita Leliungaitė (Mažeikių r.), Rindaugas Kaniava (Skuodo r.), močiutės Saulenos Krūvelienės ūkiu besirūpinantis Martynas Krūvelis (Prienų r.), Valentas Grybas (Šilalės r.), Kazimieras Gudžiūnas (Šilutės r.), Klaipėdos r. ūkininkai Raimondas Ruškys, Vaidotas Gelžinis, Manfredas Skroblys.

Visi jie įsigijo „Lely Astronaut“ melžimo robotus, kai kurie – ir šėrimo „Lely Vector“, pašarų pristūmimo „Lely Juno“, mėšlo šalinimo „Lely Discovery“ robotus.

Vienas naujųjų „Lely“ narių – Klaipėdos r. ūkininkas Manfredas Skroblys

„Naujiems „Lely“ klubo nariams noriu pasakyti, į kokią šeimą jie pateko – drįstu teigti, kad čia susirinko patys moderniausi šalies ūkininkai, naudojantys naujausias automatizuotas technologijas“, – kalbėjo „Lytagros“ Gyvulininkystės skyriaus grupės vadovas Rimgaudas Pocevičius.

Pirmieji „Lely“ melžimo robotai pristatyti 1992 m., Lietuvoje jie dirba nuo 2011-ųjų.

„Lely“ – tai šeimos kompanija, šiandien turinti 511 mln. Eur metinę apyvartą, 1,6 tūkst. darbuotojų, 3 tyrinėjimų ir bandymų stotis, 1,6 tūkst. patentų, kurie apima ne vien gyvulininkystės, bet ir kosmines technologijas. Kasmet investicijos nuo metinės apyvartos į tyrinėjimus ir išradimus didėja ir šiuo metu siekia 7 procentus.

„Lely“ robotai suvienijo naujoves vertinančius ūkininkus

„Lely“ plėtra Lietuvoje pateisina lūkesčius. „Prieš kiek daugiau nei 10 metų, kai pradėjome diegti pirmuosius melžimo robotus, buvo daugiau nežinios ir nerimo, kaip ūkininkai priims naujoves, kurios tuo metu buvo didelis žingsnis į priekį. Dabar galiu sakyti, kad esu maloniai nustebęs, kaip lengvai pieno gamintojai priima naujoves ir net neabejoju, kad „Lely“ klubo narių tik daugės. „Lely“ robotai visiškai pasiteisino“, – teigė „Lytagros“ komercijos direktorius R. Norvilas.

Tai iliustruoja ir faktas, kad idėja kurti klubą kilo patiems „Lely“ robotus turintiems ūkininkams. Jiems buvo įdomu pasikalbėti su bendraminčiais, pasidalyti patirtimi, kaip sekasi vienam ar kitam „prisijaukinti“ robotus ir dabar „Lely“ klubo susitikimai tapo tradiciniai.

„Lytagros“ komercijos direktorius Rimas Norvilas giria naujoves lengvai priimančius ir pažangius pieno ūkius sukūrusius ūkininkus

„Lely“ klubo nariu tampa melžimo robotą ūkyje įdiegęs ūkininkas. Nuo tada tarp jo ir „Lytagros“ specialistų, anot R. Norvilo, užsimezga itin artimas ryšys ir klubo susitikimai tapo ta vieta, kai galima pabendrauti laisvai ir atsipalaidavus.

„Yra ir naujų minčių dėl klubo veiklos, kurias padiktavo pandemija. Nestovime vietoje, galvojame apie naujas bendravimo formas ir dar vertingesnę „Lely“ klubo veiklą“, – užsiminė „Lytagros“ komercijos direktorius.

Prieš 4 metus „Lely“ klubo nariai dar sutilpo nedidelėje konferencijų erdvėje, šiemet jau atėjo į arenos amfiteatrą, ir tik laiko klausimas, kada klubui teks ieškoti dar didesnės erdvės. „Amfiteatre dar yra rezervo, bet po kelerių metų gali tekti veržtis į didžiąją „Žalgirio“ areną“, – šypsojosi R. Norvilas.

Daugiau nė viena iš 12 Rytų ir Šiaurės Europos šalių „Lely“ klasterio neturi tokio klubo.

Naujasis „Lely“ klubo prezidentas tęsia šeimos tradicijas

„Lely“ klubo prezidentu išrinktas Adomas Stanaitis tęsia šviesios atminties tėvo Sigito Stanaičio, vieno iš klubo iniciatorių, pradėtą darbą. Perėmęs modernaus ūkio vadovavimą Adomas su mama Daiva ir brolių pagalba jį dar labiau sustiprino.

„Tėtis buvo kaip reikiant įsukęs ūkį, mums tereikėjo jį palaikyti. Didelė garbė ir džiaugsmas, kad yra ūkio tęstinumas, kad nepaleidome vėjais to, kas buvo sukurta“, – jautriai kalbėjo vyriausiasis iš keturių brolių Adomas.

„Lely“ klubo prezidentu išrinktas Adomas Stanaitis gavo ir regalijas – kaubojaus skrybėlę

Ūkio karvės labai produktyvios ir primilžis iki šių metų nuolat augo. Šiemet koją pakišo oro sąlygos, dėl kurių nepavyko laiku nuimti žolių derliaus, todėl nukentėjo pašarų kokybė. Dabar vidutinis paros primilžis iš karvės – 33 l (apie 11,8 t per metus), geresniais metais Stanaičiai yra melžę ir 36–37 litrus.

„Šiai laikais nestebina ir po 14 t kitose šalyse melžiantys ūkiai, mes irgi norime didinti produktyvumą. Tik mums dar reikia laiko genetikai išsigryninti. Kol vyksta ūkio plėtra, negalime sau leisti pagreitinti proceso brokuojant karves“, – sakė Adomas, kurio ūkyje dominuoja holšteinų ir holšteinizuotų juodmargių veislės karvės. 

Šiuo metu įsibėgėja ūkio plėtra – dvigubinamas karvių kiekis, bus diegiami dar 4 „Lely“ robotai. „Turėjome antros fermos dalies projektą, gavome ES paramą, tad nieko kito neliko, tik vykdyti plėtrą“, – kalbėjo toli į ateitį žiūrintis A. Stanaitis.

Ūkyje karves kol kas melžia keturi „Lely Astronaut A4“ robotai, todėl jam bus labai įdomu palyginti juos su naujos kartos A5 robotais. „Palyginsime, kaip dirba“, – nekantrauja išbandyti naujoves ūkininkas.  

O „Lely“ robotų privalumus jis labai gerai išnaudoja ir nuolat yra tarp lyderių, kurie gauna geriausius produktyvumo rezultatus iš vieno roboto.

Kai kurių ūkių „Lely“ melžimo robotai muša rekordus

Renginyje buvo apdovanoti iš robotų geriausius rezultatus 2020 ir 2021 m. gavę ūkininkai.

Pandeminiais 2020 m. iš roboto daugiausiai – 2 084,83 kg pieno primelžė „Lytagros“ žemės ūkio bendrovė. Antrąją vietą užėmė sūnaus Adomo vedamas Daivos Stanaitienės ūkis (2 051 kg), trečiąją – žemės ūkio kooperatyvas „Lumpėnų Rambynas“ (2 050,50 kg).

2021 m. D. Stanaitienės ūkis jau užėmė pirmąją vietą (2 123,5 kg), aplenkęs „Lytagros“ ŽŪB (2 100,17 kg) ir Adelės Adamonienės (2 076 kg) ūkį.  

„Lytagros“ komercijos direktorius Rimas Norvilas (kairėje) apdovanojo vieną iš geriausių rezultatų pasiekusį „Lumpėnų Ramybo“ vadovą Remigijų Kelnerį 

Pasak R. Pocevičiaus, būna dienų, kai ir „Lytagros“ ŽŪB, ir D. Stanaitienės ūkyje iš vieno roboto primelžiama iki 3 t pieno per parą, tik išlaikyti tokį primilžį nuolat yra nelengva.

„Lely East Nordic“ apdovanojimas už patį geriausią pasaulinio lygio pieno produkcijos rezultatą, gautą iš vieno roboto, atiteko „Lytagros“ ŽŪB – iš vieno „Lely“ roboto jau primelžta daugiau kaip 1 mln. kg pieno (per parą iš jo vidutiniškai primelžiama 2 739 kg pieno). Antrame – 936 tūkst., trečiame – 962 tūkst. kg pieno. Lytagros ŽŪB apdovanota ir už metinius rezultatus.

Apdovanojimus įteikė specialiai į „Lely“ klubo susitikimą atvykę „Lely East Nordic“ atstovai Tadeusz Demby (Tadeušas Dembi) ir Adam Korzinski (Adamas Koržinskis).

Kitais metais planuojama Lietuvos ūkiuose įdiegti dar 20 „Lely“ robotų, tad klubo narių gretos dar padidės.

Parengta: bendradarbiaujant su AB „Lytagra“
Gudinas -  23 06 14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas stabdo ūkyje naudoti atsinaujinančią energiją?
Visos apklausos