Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Renginiai
Labūnavos žemės ūkio bendrovėje - išmanūs melžimo robotai

Kėdainių r.  Karantinas nesustabdė darbų - Kėdainių rajono Labūnavos žemės ūkio bendrovėje baigta atnaujinti melžiamų karvių ferma ir įrengti du išmanieji melžimo robotai.

Penkis mėnesius trukęs ir 345 tūkst. eurų kainavęs projektas AB „Linas Agro Group“ valdomoje bendrovėje užbaigtas jau karantino metu. Lizingo būdu įsigyti modernūs „BouMatic Robotics“ robotai gali melžti 100–120 karvių.

AB „Linas Agro Group“ generalinio direktoriaus pavaduotojo Andriaus Pranckevičiaus teigimu, buvo planuoti dideli pieno ūkio atnaujinimai, tačiau esant dabartinėms pieno supirkimo kainomis tai yra „misija neįmanoma“.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Todėl priėmėme kompromisinį sprendimą atnaujinti fermą taip, kad išleistume sąlyginai mažai lėšų. Didžiąją dalį statybos darbų bendrovė padarė savo jėgomis, o robotus įrengė kita grupės įmonė UAB „Dotnuva Baltic“, – sako A. Pranckevičius.

Labūnavos žemės ūkio bendrovė iš viso laiko apie 580 karvių ir planuoja dar trijų fermų rekonstrukciją bei 6 robotų įdiegimą.

Pasak Labūnavos žemės ūkio bendrovės vadovo Simono Greičiaus, šis projektas unikalus – tai apskritai pirmieji Olandijos kompanijos „BouMatic“ robotai ne tik šioje bendrovėje, bet ir Baltijos šalyse. „Apie patogius, modernius robotus svajojome jau seniai. Jie ne tik padės efektyvinti pieno gamybą, spręsti kvalifikuotos darbo jėgos stygiaus problemą, bet ir pagerins karvių laikymo sąlygas. Šie robotai ne tik melžia, bet ir atlieka analizę bei įvairius statistinius skaičiavimus, stebi karvių savijautą“, – sako. S. Greičius.

Dabar atnaujintoje Labūnavos žemės ūkio bendrovės fermoje kiekvienai karvei skiriama daugiau ploto, jos neberišamos ir gali patogiai gulėti ant storo kraiko sluoksnio ar laisvai judėti erdviame tvarte. Jame taip pat įrengtos patogios ir plačios gėrimo zonos bei šėryklos. Kai karvė prieina prie tvarto gale stovinčio melžimo roboto, jis įvertina, ar jau laikas ją melžti, nustato individualų melžimo režimą.

Vienas robotas aptarnauja apie 50–60 karvių, kurias per parą vidutiniškai pamelžia apie 2,5–2,8 karto, o vienas darbuotojas gali prižiūrėti net kelis tokius modernius įrenginius

Pasak S. Greičiaus, fermoje, kur įrengti melžimo robotai, bus laikoma 100–120 karvių. „Karvių skaičių šioje fermoje didiname palaipsniui, kad jos po truputį apsiprastų ir nepatirtų streso. Tikimės, kad iki savaitės pabaigos robotai aptarnaus jau 100 karvių. Pirmosiomis dienomis kai kurioms karvutėms dar reikia priminti, kad metas eiti į melžimo vietą, bet po kiek laiko jos visiškai pripras prie naujos įrangos ir žmogaus pagalbos nebereikės“, – sako Labūnavos žemės ūkio bendrovės vadovas.

Žemės ūkio ir maisto pramonės investicijų bendrovei  AB „Linas Agro Group“ pavaldi Kėdainių rajono Labūnavos ŽŪB verčiasi augalininkyste ir pienininkyste. Per metus užaugina apie 12 tūkst. tonų grūdų ir primelžia 5,7 tūkst. tonų pieno, taip pat parduoda apie 400 tonų gyvo svorio mėsos.

Bendrovės metinės pajamos viršija 5 mln. Eur, joje  dirba 85 darbuotojai.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos