Kėdainiai. Kitą savaitę sostinėje vyksiančioje žemdirbių protesto akcijoje kėdainiečiai ragina sutelkti dėmesį į konkrečias ir esmines problemas, nes visų žemės ūkio sopulių vienos akcijos metu išspręsti neįmanoma. Kitas pasiūlymas - reikalauti iš politikų, kad atsakingai priiminėtų įstatymus.
Kėdainių krašto žemdirbiams protesto akcijoje atstovaus ne tik pieno gamintojai, bet ir grūdininkai, daržininkai, kitų šakų atstovai.
„Mūsų rajone yra apie 440 pieno gamintojų. Nemaža dalis jų turi didesnius ūkius, kurie garantuoja pragyvenimą visai šeimai. Jei pastaruoju metu ūkis tapo nuostolingas dirbant nuo ryto iki vakaro, vadinasi, kažkas yra negerai", - sako Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Virmantas Ivanauskas.
„Krizė skaudžiai paveikė mūsų šalies pienininkus. Tai, kad už kilogramą pieno gamintojams mokama nuo 10 iki 17 centų, nėra normalu“, – sako Virmantas Ivanauskas
Jam pritaria ūkininkas, Ažytėnų žemės ūkio bendrovės vadovas Šarūnas Šiušė. „Su sunkumais susiduria dauguma žemdirbių, tačiau pienininkai pakliuvo į labai gilią duobę. Turime suremti pečius, kad jiems padėtume su problemomis susidoroti. Be aukščiausios valdžios palaikymo to padaryti neįmanoma, tad, artėjant pienininkų akcijai, norime paprašyti „neišsibarstyti" žemės ūkio aktualijų gausoje, o koncentruotis į pagrindinius aspektus", - ragina Š. Šiušė.
Kėdainiečiai ūkininkai akcijos rengėjams siūlo rezoliuciją rengti tik pieno sektoriui aktualiais klausimais. „Vien Lietuvos valdžios noro padėti pieno gamintojams neužtenka. Reikia ir Europos Sąjungos paramos. Protestuosime kovo 30-ąją, kai Lietuvoje viešės ES žemės ūkio komisaras Filas Hoganas. Jam turime pateikti konkretų pienininkų gelbėjimo planą, o ne guostis dėl viso šalies žemės ūkio sunkumų. Tik reikalaudami konkrečių dalykų, galime pasiekti tikslo. Jei prašysime paramos viskam po truputį, tai negausime nieko", - įsitikinęs Š. Šiušė.
Dažnai dalyvaujantis žemdirbių derybose su valdžios atstovais, Šarūnas Šiušė ragina įtikinėti politikus, kad šie turėtų valios tvarkydami įstatymus
„Įstatymai turi tarnauti visiems, o ne atskiroms grupėms. Sutinkame su reikalavimu parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymą pripažinti netekusiu galios, nes tas įstatymas neapima visų grandžių: kalbama tik apie gamintojus ir perdirbėjus, o kur prekybininkai? Vienodai atsakingi turi būti visų trijų grandžių atstovai", – sako Š. Šiušė.
Tiek Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Virmantas Ivanauskas, tiek jo kolega Šarūnas Šiušė kviečia žemdirbius būti ūkiškus ir nereikalauti žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės atstatydinimo.
„Būtų neprotinga likus kiek daugiau negu pusmečiui versti iš posto ministrę. Naujam žmogui reikia mažiausia pusmečio, kad jis įsigilintų į ministerijos darbo aktualijas. Vadinasi, tiek laiko mes pakibtume ore ir negalėtume spręsti jokių problemų. Tad prieš akciją raginame visus gerai pagalvoti, ko siekiame. Jei norime padėti pieno gamintojams, tai ir koncentruokimės į šią problemą", - savo nuomonę dėsto Š. Šiušė.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ūgtelėjusi paroda EIMA – technologinis atsakas į pasaulinius iššūkius
2024-11-12 -
Kanapių verslo paroda-mugė „Cannabis Hub. LT-2024“
2024-11-04 -
Didžiausias skirtumas tarp Lietuvos ir Latvijos avininkystės – valstybės požiūris
2024-10-31
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)