Jurbarkas. Tradicinėje žemdirbių pagerbimo šventėje „Metų ūkis 2016" Jurbarke ūkininkai santūriai klausėsi sveikinimo kalbų ir linkėjimų: apie rūpesčius kalbėta ne mažiau nei apie pasiekimus. Optimizmo ir entuziazmo šįkart semtasi iš jaunesnės kartos, produktyviai bei atsakingai tęsiančios tėvų tradicijas. Pavyzdingiausiu ir išskirtiniu 2016 metų Jurbarko rajono ūkiu pripažintas Rapolo ir Indrės Liorincų ūkis, įsikūręs Girdžių seniūnijoje.
Jauni ir drąsūs
Jurbarko rajono konkurso „Metų ūkis 2016" pirmos vietos laimėtojo Rapolo tėvai - ilgamečiai pieno ūkio puoselėtojai Algimantas ir Laimutė Liorincai, išugdę vaikams meilę kaimui ir žemei. Rapolas savarankiškai su šeima ūkininkauti pradėjo prieš 12 metų, turėdami beveik 34 ha žemės ir 17 mėsinių galvijų.
Laikui bėgant šeima atsisakė galvijų ir šiandien jie valdo specializuotą augalininkystės ūkį, kuriame dirba apie 380 ha. I. ir R. Liorincų ūkyje auginamos tradicinės kultūros: kviečiai, miežiai, rapsai. Dalis nuimto derliaus yra realizuojama iškart, dalis sandėliuojama. Ūkis yra modernizuotas, ne kartą pasinaudojo investavo - pirko žemės ūkio technikos. Praėjusiais metais žemės ūkio produkcijos laikymui iškilo naujas sandėlis.
Ūkis, technika bei pastatai kruopščiai prižiūrimi, sutvarkyti. Indrė ir Rapolas augina du sūnus Ąžuolą ir Girių. Rapolas yra ūkininkų sąjungos narys. Žmona Indrė yra drabužių modeliuotoja-siuvėja, jos darbai papuošė ne vieną merginą svarbiomis progomis.
Kadangi Rapolas su Indre šventėje dalyvauti negalėjo, apdovanojimą atsiėmė Rapolo tėvai - Algimantas ir Laimutė Liorincai
Antros vietos prizininkai Jūratė ir Raimondas Girdžiai gyvena toje pat seniūnijoje, kaip ir Liorincai. Butkaičių kaime ūkininkauja nuo 2005 m., kai ūkį perėmė iš Jūratės mamos. Tuo metu ūkyje buvo 50 ha dirbamos žemės, šeima augino gyvulius. Šiais metais jie jau dirba apie 120 ha. Ūkis yra gyvulininkystės, pagrindinės pajamos iš pieno pardavimo. Šiuo metu melžia 50 karvių, ūkyje laiko 40 galvijų prieauglio.
Jūratė ir Raimundas pašarus augina ir gaminasi patys, nes yra modernizavę visą pašarų gamybos bazę. Ūkis apsirūpinęs visa reikalinga žemės ūkio technika, pastatyti nauji ūkiniai pastatai.
Trečią vietą konkurse laimėję Ieva ir Mantas Baužai (Jurbarkų sen.), taip pat ūkininkaujančių tėvų tradicijų tęsėjai. Mantas nuo pat vaikystės padėdavo ūkininkaujantiems tėvams. Baigęs mokslus Karo akademijoje, kaip papildomą verslą įkūrė ekologinį šaltalankių ūkį. Ūkininkauti pradėjo 45 ha plote, o šiuo metu išsiplėtė iki 125 ha.
Prieš dvejus metus sukūrė šeimą, kartu su žmona Ieva persikėlė gyventi į Gedžių kaimą. Jauni energingi, nestokojantys entuziazmo, neabejingi naujovėms, domisi pažangiomis technologijomis, dalijasi patirtimi su kitais šaltalankių augintojais bei išaugintos produkcijos perdirbėjais.
Trečiąją vietą konkurse laimėję Ieva ir Mantas Baužai (nuotraukoje - centre)
Jauna šeima nestovi vietoje - plečia savo ūkį, realizuoja ne tik uogas bei sodinukus, bet ir dalį produkcijos perdirba - spaudžia sultis, gamina džemus, uogienes. Ūkyje be pačių šeimininkų dirba vienas samdomas darbininkas, o kai ateina metas skinti uogas - dar keliolika darbininkų.
Mantas ir Ieva ateičiai turi daug idėjų, kad ūkis taptų modernus, patrauklus, užtikrintų pajamas, kad jų pagamintą produkciją ragautų ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių vartotojai.
Apdovanojimų lietus
„Kad viskas mums sektųsi, kad susikalbėtume, kad aruodai būtų pilni, bidonai primelžti pieno, kad neturėtume nei „milčiaus" nei „somatų", - linksmai ūkininkams linkėjo Jurbarko rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Jovarauskas, pradėdamas žemdirbiams pagerbti skirtą šventę „Metų ūkis 2016".
Jurbarko rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Jovarauskas ir Konsultavimo tarnybos Jurbarko biuro vadovė Kristina Gakienė
Šventėje atskirai pagerbti ne tik metų ūkininkai, bet ir rudeninio arimo bei melžimo varžytuvių prizininkai. Ypatingos pagarbos sulaukė respublikinio arimo varžytuvių nugalėtojas Stanislovas Marcinkus, laimėjęs pirmą vietą Respublikinėse arimo varžybose tradicinių plūgų kategorijoje. Kitais metais gruodžio mėnesį S. Marcinkus atstovaus Lietuvai Pasaulio arimo varžybose, kurios vyks Afrikoje, Kenijoje. „Tikriausiai ten daug neartų arimų", - juokavo šventės vedėjas Gintaras Zareckas.
Stanislovas Marcinkus - arimo varžybų nugalėtojas
Neliko be dovanų ir II bei III vietų rudeninio arimo nugalėtojai Aurelija Gedminienė iš Šimkaičių bei Gintautas Rakauskas iš Seredžiaus seniūnijų. Į sceną atsiimti apdovanojimų pakilo ir melžėjų varžytuvių nugalėtojai: Zigmas Andriuškevičius, Lina Čelkienė bei Vilma Pranskaitienė.
Į sceną atsiimti apdovanojimų pakilo ir melžėjų varžytuvių nugalėtojai: Zigmas Andriuškevičia, Lina Čelkienė bei Vilma Pranskaitienė
Paskui juos už kaimo tradicijų puoselėjimą, begalinį darbštumą ir ištikimybę senolių žemei, už gražiai sutvarkytas ne tik kaimo sodybas, bet ir gamybinius pastatus, technikos parką bei tvarkingai prižiūrimą ūkio aplinką atsiimti padėkas į sceną lipo ūkininkai Vida ir Raimundas Girdžiai (Šimkaičių sen.), Virginija ir Vidmantas Karabinai (Raudonės sen.) bei Asta ir Ričardas Girdžiai (Girdžių sen.).
Už kaimo tradicijų puoselėjimą, begalinį darbštumą ir ištikimybę senolių žemei, už gražiai sutvarkytas ne tik kaimo sodybas, bet ir gamybinius pastatus, technikos parką bei tvarkingai prižiūrimą ūkio aplinką atsiimti padėkas į sceną lipo ūkininkai Virginija ir Vidmantas Karabinai bei Asta ir Ričardas Girdžiai
Žemės ūkio rūmų atstovė Jurbarko rajone Antanina Tunaitienė pasveikino R. Razmą iš Jurbarkų už atsidavimą ir jaunatvišką ryžtą imtis žemės ūkio veiklos ir pavyzdingai tvarkomą ūkį bei J. ir R. Peltikius už novatorišką augalininkytės ūkio plėtojimą
Ir sveikino, ir politikavo
Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas juokavo, kad jeigu Jurbarko rajono ūkininkai šventę būtų suorganizavę prieš rinkimus, sveikintojų virtinė būtų buvusi ilgesnė, o dovanų daugiau. Dabar iš naujos valdžios tikimasi palankesnio požiūrio į žemės ūkio sritis, kadangi į Seimą išrinkta ir 15 ūkininkų.
„Nieko nepakeisi, gyvenimas vietoje nestovi, viskas juda į priekį. Noriu pastebėti, kad metai buvo nelengvi. Lyginant su 2015 metais, augalininkystės ūkiai negavo 38,8 proc. pajamų, tai yra didžiuliai pinigai, kurių jūs nebegausit, kai baigsit realizuoti savo derlių", - sakė J. Talmantas, akcentuodamas, kad augalininkystė atsidūrė blogesnėje padėtyje nei pieno ir mėsos ūkiai, tad nuostoliai bent iš dalies turėtų būti kompensuojami.
Jonas Talmantas už pažangaus augalininkystės ūkio vystymą ir aktyvų dalyvavimą rajono ūkininkų sąjungos veikloje apdovanojo Donatą Jackų
UAB „Dainiai" direktorius Kasparas Jurevičius linkėjo į šventę susirinkusiems žemdirbiams nedejuoti, nes ūkininkams badas negresia. „Nei taip čia blogai, nei ką, didelė dauguma dabar užsienyje poilsiauja, į apdovanojimus neatvyko. Jei vieni metai prasteni, tai dar nėra blogai. Per 24 metus kiaulių verslas mums geras buvo tik 3-ejus", - atviravo sukeldamas juoko bangą K. Jurevičius. Tradiciškai jis padėkojo labiausiai su „Dainiais" bendravusiems ir pardavusiems daugiausiai grūdų ūkininkams. Virš 20 tūkst. tonų grūdų per metus superkančiai bendrovei 1300 tonų pardavė Ramutis ir Vidutė Razmai.
Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktoriaus pavaduotoja Giedrė Butkienė: „Vienodų metų nebūna. Mūsų tikslas, kad žygiuodami šalia vieni kitų mes turėtume pačius geriausius žmones, pačias geriausias kompetencijas, pačias geriausias paslaugas"
Į sceną pakviestas Pagėgių-Jurbarko apygardoje išrinktas Seimo narys Ričardas Juška žadėjo pateisinti Jurbarko rajono ūkininkų lūkesčius ir viltis. „Linkiu, kad dabar nauja valdžia, naujas Seimas, valstiečiai ir žalieji, artimiausi žemdirbiui žmonės, atsigręžtų į ūkininkus, kurie myli žemę, kurie dirba, kurie supranta, nuo to priklausys, mūsų gyvenimas ir ateitis. Pilnesnių jums aruodų", - linkėjo R. Juška.
Pagėgių-Jurbarko apygardoje išrinktas Seimo narys Ričardas Juška pasižadėjo pateisinti Jurbarko rajono ūkininkų lūkesčius ir viltis
Sveikina Lukšių pieninės vadybininkė Brigita Jokubaitienė
„Tikiuosi, kad krizė pieno sektoriuje pasibaigs ir gausite tai, ką norite gauti, o naujas Seimas nebalsuos už tai, kad parama būtų skirta jūsų, pieno ūkių uždarymui, naikinimui, o bus skirta kaip tik jūsų stiprinimui", - kalbėjo UAB „Lukšių pieninės" vadybininkė Brigita Jokubaitienė, įteikdama atminimo dovanėles tiems ūkininkams, kurie jau daugelį metų tiekia bendrovei kokybišką pieną.
Muzikinė dovana - grupės „Quorum" koncertas
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ūgtelėjusi paroda EIMA – technologinis atsakas į pasaulinius iššūkius
2024-11-12 -
Kanapių verslo paroda-mugė „Cannabis Hub. LT-2024“
2024-11-04 -
Didžiausias skirtumas tarp Lietuvos ir Latvijos avininkystės – valstybės požiūris
2024-10-31
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)