Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Renginiai
Išmaniąja sistema sujungia skirtingų gamintojų mašinų duomenis

Manheimas. Augantis dėmesys tiksliajai žemdirbystei skatina žemės ūkio technikos gamintojus tobulinti ne tik mašinas, bet ir pačias technologijas, duomenų ir informacijos susietumo programas.

Naujosios „John Deere“ operacijų centro funkcijos ir galimybės vakar pristatytos žurnalistams tiesioginėje transliacijoje iš studijos Manheime, įtraukiant ir tiesioginius vaizdo pokalbius su kompanijos klientais iš trijų skirtingų šalių – Vokietijos, Rumunijos ir Škotijos. Klientai dalijosi savo patirtimi ir pastebėjimais, kokią naudą jiems suteikia „John Deere“ operacijų centras.

Pasak renginio moderatoriaus kompanijos „John Deere“ viešųjų ryšių vadovo Ralfo Lengės (Ralf Lenge), technikos ir technologijų nuolatiniam tobulinimui įtakos turi ir vis augantys reikalavimai žemės ūkiui, pvz., tokie kaip 50 proc. sumažinti chemijos ir 20 proc. trąšų naudojimą iki 2030 metų. Tad įvairūs duomenys, susisteminta ir sudokumentuota mašinų ir laukų informacija įgyja didžiulę reikšmę.

Bioversija m7 2024 11 19

„Su „John Deere“ operacijų centru ūkininkai ir rangovai gali tvarkyti ūkio duomenis bet kur ir bet kada. Programa yra patogi vartotojui, o klientai gali būti susieti su savo mašinomis, laukais ir operatoriais išmaniajame telefone ar ūkio kompiuteryje realiu laiku“, – pabrėžė R. Lengė.

Galima redaguoti duomenis

Pristatydamas operacijų centro naujoves tiksliosios žemdirbystės specialistas Peteris Kochas (Peter Koch) atkreipė dėmesį į šios platformos dar didesnį funkcionalumą, lankstumą ir paprastesnį naudojimą. Viena iš naujų funkcijų – duomenų redagavimo galimybė. Ši funkcija leidžia vos keliais paspaudimais koreguoti visus procesus operacijų centre, net ir baigus lauko darbus, t. y. dokumentuojamus darbus galima įrašyti vėliau, o jei nėra galimybės dokumentuoti, galima duomenis pridėti patiems.

Pasak tiksliosios žemdirbystės specialisto Peterio Kocho, skaitmeninės technologijos nuolat tobulinamos, didelį dėmesį skiriant funkcionalumui, lankstumui, naudojimo paprastumui

„Pavyzdžiui, jei traktoriaus vairuotojas sėjos metu netyčia įvedė neteisingą pasėlių veislę, vėliau tai galima lengvai ištaisyti. Be to, galima koreguoti apdirbto ploto, augalų apsaugos produktų, mišinių duomenis. Naudodamiesi nemokama „MyOperations“ programa, operatoriai taip pat gali pridėti duomenis, jei pamiršo pradėti dokumentaciją arba jei mašina negali įrašyti duomenų“, – naujas funkcijas pristatė P. Kochas.

Tarp papildomų operacijų centro galimybių – naujos agronominių duomenų ir pajamingumo analizės funkcijos. Pavyzdžiui, kiekvieno lauko žieminių kviečių derlius gali būti rodomas juostinėje diagramoje, punktyrine linija nurodant vidutinį derlių, todėl gerokai lengviau identifikuoti ir išanalizuoti skirtumus.

Sujungia skirtingų gamintojų technikos duomenis

Mišrius technikos parkus turintiems klientams „John Deere“ operacijų centras siūlo keletą išorinių duomenų importavimo galimybių. Pavyzdžiui, dažniausiai naudojamus trečiųjų šalių ekranus galima sujungti naudojant atitinkamą „vidaus“ formatą arba duomenis iš mašinų su ekranais, dokumentuojančiais lauko darbus ISOXML formatu, galima importuoti į operacijų centrą per USB atmintinę. Taip pat galima įkelti ir ankstesnius, vadinamuosius istorinius, mašinos duomenis, pavyzdžiui, išsaugotus kompiuterio standžiajame diske.

Nuo šiol debesų serveryje galima keistis skirtingų gamintojų mašinų kaupiama informacija ir duomenimis ir taip valdyti ūkio technikos parką. DataConnect sprendimas prieinamas „John Deere“, „Claas“ ir CNH mašinoms per 365FarmNet, jam veikti nereikia jokių papildomų techninės ir programinės įrangos komponentų. Ši sistema leidžia naudotojams peržiūrėti visą skirtingų gamintojų mašinų parko informaciją, keistis duomenimis vienoje pasirinktoje duomenų platformoje realiuoju laiku.

Taikydami DataConnect, naudotojai gali peržiūrėti penkis skirtingus savo mašinų parko duomenų rinkinius: dabartinę mašinos vietą; istorinę mašinos vietą; degalų kiekį bake; mašinos būseną lauke ir jos greitį.

Beje, operacijų centras taip pat gali suteikti papildomų funkcijų prisijungdamas prie programinės įrangos tiekėjų ir individualių jų sprendimų. Daugiau nei 250 kompanijų visame pasaulyje jau yra susietos su „John Deere“ operacijų centru, o skirtingos galimybės priklauso nuo šalies. Kiekvienu atveju klientas gali nuspręsti, kurią papildomą programinę įrangą jis nori prisijungti prie savo operacijų centro paskyros norėdamas keistis duomenimis.

„Net mašinos, neturinčios telematikos sistemos, gali būti įtrauktos į parko valdymą, naudojant „MyOperations“ programoje papildomą vietos dalijimosi funkciją. Šią funkciją vairuotojas gali suaktyvinti naudodamas išmanųjį telefoną mašinos vietai nustatyti“, – pabrėžė P. Kochas.

Pasak jo, dar parodoje „Agritechnica 2019“ kompanija „John Deere“ pristatė sprendimą, kaip sumažinti mašinos paruošimo darbui laiką, o netrukus ši nauja funkcija bus prieinama ūkininkams ir rangovams, kurie išmaniajame telefone arba operacijų centre galės nustatyti orientacines linijas, sėklų normas, taikymo žemėlapius ir daugelį kitų lauko darbų. Naudodamasis šia sistema, vairuotojas gauna informaciją, siunčiamą į traktoriaus ekraną. Vieną kartą importavus duomenis, traktoriui įvažiavus į lauko ribą, automatiškai įsijungia visi vairavimo ir dokumentacijos nustatymai ir reikia tik vieno paspaudimo.

Įžvelgia didžiulę skaitmeninių technologijų naudą

Mišraus gyvulininkystės ūkio, kuriame laikoma 200 melžiamų karvių, prieauglio ir apie 1 000 kiaulių, savininkas Stefanas Vogelsangas (Stefan Vogelsang) prie „John Deere“ operacijų centro prisijungė prieš šešerius metus.

Pasak Vokietijos ūkininko, didžiausia nauda – tikslūs duomenys ir laiko taupymas, nes leidžia daugelį problemų ir klausimų išspręsti neišeinant iš ūkio biuro arba išmaniuoju telefonu. „Baigus darbus, visi duomenys yra mano kompiuteryje, o svarbiausia, kad man dėl to nereikia nieko daryti“, – sakė ūkininkas.

Naudą įžvelgė ir Škotijos ūkininkams įvairias žemės ūkio mechanizacijos paslaugas, kurių daugiausia skirta bulvininkystei, teikiantis Haigas Hamiltonas (Haig Hamilton), ir 3 000 ha su tėvu ir broliu dirbantis Rumunijos ūkininkas Andėjus Popesko (Andrei Popescu).

Kaip vieną iš privalumų jis išskyrė į telefoną gaunamus pranešimus apie galimus technikos gedimus, taip pat galimybę analizuoti ne tik techninius, bet ir agronominius duomenis. Rumunijos ūkyje dirba 15 traktorių, 6 javų kombainai, 2 savaeigiai purkštuvai, dauguma jų – „John Deere“ gamybos.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025
    Setupad-desktop-po tekstu

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.