Vilnius. Šiandien sostinėje oficialiai atidaromas daugiau kaip 1200 svečių sutraukęs Pasaulinis pienininkystės kongresas. Į svarbiausią šių metų pasaulio pieno sektoriaus renginį susirinkę pieno perdirbėjai, ūkininkai, mokslininkai ir politikai iš daugiau nei 50 valstybių kartu ieškos būdų sustiprinti pieno vaidmenį kasdienėje mityboje bei aptars aktualiausias rinkos problemas.
„Lietuva eksportuoja daug pieno, o į kongresą atvažiuoja didžiausios pasaulio įmonės, tad yra galimybė susipažinti, apsikeisti asmeniniais kontaktais", - sakė kongreso organizacinio komiteto pirmininkas Bronius Markauskas.
„Pirmą kartą renginio istorijoje vyks ūkininkų forumas, taip pat mokslinė konferencija - svarbiausia dalis, dėl kurios visi dalyviai ir važiuoja. Vyks devynios sesijos įvairiomis temomis, dalyvaus 152 pranešėjai. Na, ir dar vyks nacionaliniai lietuviški vakarai, socialiniai turai, dalyviai galės apžiūrėti šalies ūkius, įmones", - teigė B. Markauskas.
Iš kairės: IDF generalinis direktorius dr. Nikas van Belzenas (Nico van Belzen), ministrė Virginija Baltraitienė, kongreso organizacinio komiteto pirmininkas Bronius Markauskas (ŽŪM nuotr.)
Pasaulinis pienininkystės kongresas - tai didžiausias Tarptautinės pienininkystės federacijos (IDF - angl. International Dairy Federation) renginys, pirmą kartą vykstantis Baltijos regione. Šių metų kongreso tema - „Tvarios pienininkystės svarba tenkinant mitybos poreikius". Pasak IDF prezidento dr. Džeremio Hilo (Jeremy Hill), renginio metu pirmiausia bus ieškoma būdų išplėsti pieno produktų indėlį į viso pasaulio gyventojų mitybą.
„Priešingai, nei dažnai manoma, prasta mityba paliečia ne tik vargšus, bet ir pasiturinčius pasaulio gyventojus. Problemos pėdsakus matome ne tik skurdo apimtose šalyse, kur maisto trūkumas tiesiogiai grasina žmonių sveikatai ar net gyvybei, bet ir turtingiausiose valstybėse - per nutukimą, diabetą ir kitas dėl netinkamo maisto produktų pasirinkimo atsirandančias ligas. Abiem atvejais problema pirmiausia slypi prastai subalansuotoje dietoje, o pieno produktų vaidmuo ją praturtinant labai svarbus," - sako Dž. Hilas.
Į kongreso atidarymą atvykęs Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pasidžiaugė, kad Lietuvoje vyksta toks svarbus ir istorinis renginys. „Lietuva yra pirmoji Rytų Europos šalis, kuriai patikėta surengti Pasaulinį pienininkystės kongresą. Dėkoju, kad atvykote į Lietuvą", - kalbėjo Premjeras.
Spaudos konferencijoje dalyvavęs žemės ūkio viceministras Saulius Cironka pažymėjo, kad pasaulio rinkose pieno kainos stabilizuojasi ir tikimasi jų augimo. „Pastaruoju metu stebime teigiamas tendencijas, Naujosios Zelandijos kooperatyvo „Frontera" aukcionuose pieno supirkimo kainos augo", - sakė žemės ūkio viceministras Saulius Cironka.
Iš kairės: kongreso organizacinio komiteto pirmininkas Bronius Markauskas, žemės ūkio viceministras Saulius Cironka, IDF prezidentas dr. Džeremis Hilas (Jeremy Hill), ŽŪM atstovė Jolanta Butkevičienė (ŽŪM nuotr.)
Pasaulinės aprūpinimo maistu problemos bus nagrinėjamos Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo" vyksiančių forumų ir mokslinių konferencijų metu. Į forumą susirinks aukščiausi federacijos pareigūnai, o Pasauliniame pieno sektoriaus lyderių susitikime pranešimus skaitys JT aprūpinimo maistu pasaulyje komiteto (CFS) pirmininkė Gerda Verburg bei JT maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) atstovai.
Kongreso mokslinę programą sudaro devynios konferencijos. Jų metu bus nagrinėjamos ne tik minėtos mitybos problemos, bet ir kitos pieno sektoriui aktualios temos: pieno politika ir ekonominiai iššūkiai, gyvūnų sveikata ir gerovė, pieno ūkių modernizavimas, maisto sauga, pienininkystės mokslo ir technologijų naujovės, aplinkosauga, analitiniai sprendimai ir pieno sektoriaus rinkodara.
Kongreso organizacinio komiteto pirmininkas Bronius Markauskas atkreipia dėmesį į itin didelį mokslinių konferencijų mastą. „Savo pranešimus konferencijose pristatys daugiau nei 170 aukščiausio lygio ekspertų iš viso pasaulio. Džiaugiamės, kad kongrese dalyvausiantys Lietuvos ūkininkai, pieno perdirbėjai, mokslininkai ir politikos formuotojai turės išties unikalią galimybę susipažinti su pačiomis pažangiausiomis naujovėmis, aktualiausių mokslinių tyrimų rezultatais ir sektoriaus ateities perspektyvomis. Tikimės, jog Lietuvos pienininkai iš šio renginio sugebės pasiimti visa, kas geriausia," - sako B. Markauskas.
Paskutinį kartą kongresas vyko Japonijoje. Prieš metus jis turėjo vykti Izraelyje, bet buvo atšauktas dėl įtemptos padėties.
Šis tarptautinis renginys pirmą kartą per visą jo istoriją vyksta Rytų Europoje, Lietuva pasirinkta dėl stipraus jos pieno sektoriaus.
IDF, BNS inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Parodoje „Agromek 2024“ – dėmesys susitarimui dėl žaliojo kurso
2024-11-27 -
Ūgtelėjusi paroda EIMA – technologinis atsakas į pasaulinius iššūkius
2024-11-12 -
Kanapių verslo paroda-mugė „Cannabis Hub. LT-2024“
2024-11-04
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)