Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Renginiai
Išleista dar viena veterinarijos gydytojų laida

Kaunas. LSMU Veterinarijos akademiją baigė 78-oji laida. Veterinarijos magistro laipsnis ir veterinarijos gydytojo diplomas įteiktas 113 absolventų, iš kurių 8 – užsienio piliečiai.

Simboliška, kad dar viena veterinarijos gydytojų laida išleidžiama tada, kai pasaulis kovoja su koronavirusu – tai sveikinimo kalboje akcentavo ir LSMU Senato pirmininkas prof. Rimantas Benetis, pabrėžęs, kad absolventai bus vieni tų, kuriems teks ir spręsti šiuo metu pasaulį užgriuvusią problemą ir ieškoti būdų, kaip ją sustabdyti.

Dėl Lietuvoje paskelbtos ekstremalios situacijos LSMU Senato pirmininkas informavo, kad diplomų įteikimo šventė bus kiek įmanoma trumpesnė, tačiau koronaviruso baimė čia nebuvo juntama – visi norintys pagerbti absolventus netilpo Veterinarijos akademijos salėje. Čia vyravo šventinės nuotaikos – įveikus sunkų pusšeštų metų studijų kelią, buvo laimingi ir absolventai, ir jų artimieji.

Bioversija 2024 04 15 m7

Pasak LSMU Veterinarijos akademijos kanclerio prof. Mindaugo Malakausko, kai kurie absolventai jau pirmajame kurse peržiūrėjo savo prioritetus ir vietoj svajonės gydyti smulkiuosius gyvūnus, savo karjerą susiejo su žemės ūkio gyvūnų gydymu.

Veterinarijos magistro laipsnis ir veterinarijos gydytojo diplomas įteiktas 113 absolventų

„Tai labai svarbus indėlis į Lietuvos gerovę. Ir linkiu, kad visus iššūkius, nesėkmes, kurių irgi pasitaikys, paverstumėte galimybėmis, padėsiančioms jums įgyvendinti savo siekius. Tikiuosi, būsite pavyzdys inovatyvaus veterinarijos gydytojo, kuris praktikoje taikys mokslo žinias bei pasiekimus ir didžiuosis savo profesija“, - kalbėjo prof. M. Malakauskas.

LSMU Veterinarijos akademijos Veterinarijos fakulteto dekanė prof. Vita Riškevičienė, į savarankišką gyvenimą išlydėdama jaunuosius veterinarijos gydytojus jiems priminė, kad tik tikslą turintis ir jo siekiantis žmogus gali būti sėkmingu.

Su pagyrimu studijas baigė Eitvydas Merkys, Augustinas Pocevičius, Viktorija Rutkauskaitė, Monika Stankevičiūtė ir Austėja Zykutė (nuotrauka žemiau). Diplomus absolventams teikė LSMU Veterinarijos akademijos kancleris prof. Mindaugas Malakauskas ir Veterinarijos fakulteto dekanė prof. Vita Riškevičienė

Absolventus pasveikino Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos prezidentas Audrius Kučinskas, raginęs nebijoti naujo gyvenimo etapo, kuris suteiks naujų iššūkių, išgyvenimų, pakilimų, taip pat ir nuosmukių. „Bet to bijoti nereikia – tai užgrūdins jus, vienos sunkiausių specialybių atstovus. Iš savo praktikos žinau, ką reiškia stovėti apimtam panikos šalia paciento, kai nebėra dėstytojo, kuris padėtų išspręsti problemą ir patartų. Žinokite, kad nuo šiol jums pagalbos ranką ištiesti visada bus pasirengusi Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacija“, - A. Kučinskas jaunuosius kolegas iškart kvietė prisijungti prie profesinės bendruomenės.

Į savarankišką gyvenimą išlydimus naujuosius veterinarijos gydytojus taip pat pasveikino Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andrejus Stančikas bei aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, pats turintis veterinarijos gydytojo diplomą.

Tradiciškai studentai renka ir didžiausią įspūdį padariusius dėstytojus. Šiemet studentų laurai teko „Mano ūkio“ redakcijos talkininkėms - Brigitai Zakarevičiūtei, rašančiai veterinarinius straipsnius į „VETinfo“ žurnalą, ir vienai iš „Mano ūkio“ žurnalo autorių doc. Janinai Černauskienei. Studentai taip pat įvertino ir dr. Snieguolę Malakauskienę.

Vienai iš „Mano ūkio“ žurnalo autorių doc. Janinai Černauskienei šiemet atiteko studentų įvertinimas  

LSMU Veterinarinės medicinos studijoms 2019 m. suteikta Europos universitetinių veterinarijos mokyklų asociacijos (EAEVE) akreditacija. Tai – itin nelengvai pasiekiamas neeilinis veterinarinės medicinos studijų įvertinimas, liudijantis, kad studijos atitinka Europos veterinarijos studijų vertinimo sistemos (ESEVT) standartus, užtikrinančius aukštą šių studijų kokybę. Tai lemia ir užsienio šalių jaunuolių susidomėjimą LSMU Veterinarijos akademija. Šiemet ją baigė 4-oji užsienio studentų laida, tarp kurių buvo Vokietijos, Švedijos, Izraelio, Ispanijos, Kipro šalių piliečiai.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos