Akademija (Kėdainių r.) birželio 28 d. Kad žemės ūkio veikla labai priklauso nuo gamtos ir meteorologinių sąlygų - niekam ne naujiena. Dėl gamtos išdaigų pakeisti planus teko ir vakar prasidėjusios ir tris dienas truksiančios parodos „Agrovizija" dalyviams - žemės ūkio technika prekiaujančioms įmonėms. Gausaus lietaus įmerktuose Dotnuvos laukuose planuotas pašarų ruošimo ir žemės dirbimo ir sėjos mašinų demonstravimas bei pristatymas pirmąją dieną neįvyko.
Pasak LAMMC Žemdirbystės instituto mokslo darbuotojo Vytauto Seibučio, atsakingo už mašinų pasirodymo organizavimą, dauguma firmų nesutiko demonstruoti technikos, nes iš vakaro lietui sutrukdžius neturėjo galimybių susireguliuoti mašinų ir parengti jų darbui. „Gamtai pakoregavus, tenka keisti parodos programą, todėl ir laukuose dirbančios mašinos bus pristatomos tik vieną dieną", - sakė V. Seibutis pabrėždamas, kad paskutinę parodos dieną žemės dirbimo ir šienainio gamybos technika vietą užleis purkštuvams.
Bendru sutarimu nusprendus pašarų gamybos mašinų ne demonstruoti, bet išnaudoti tam skirtą laiką jų techniniam parengimui, vienu metu pievoje pasipylė skirtingų įmonių siūloma technika. Lauke chaotiškai šmėžavo ne tik skirtingų gamintojų traktoriai, bet ir šienapjovės, grėbliai, vartytuvai, ritinių presai, rinktuvinės priekabos. Padrikai po lauką pabiro ir žiūrovai - firmų vadybininkai ir ūkininkai.
„Pirmą kartą „Agrovizijoje" turime tokias sąlygas, kai negalime demonstruoti technikos. Tačiau šiandien gerai parepetuosime savo būryje, techniką sureguliuosime atsižvelgdami į pjaunamą žolyną ir esamas sąlygas, o rytoj pademonstruosime visas mašinų galimybes", - reguliavimo įtaką pašaro kokybei ir švarumui pabrėžė „Dojus agro" pardavimų padalinio vadovas Ričardas Žebrauskas.
Kad netinkamai parengta technika gali daryti sau antireklamą, sutiko ir bendrovės „East West Agro" (EWA) direktorius Gediminas Kvietkauskas (nuotr.), kurio vadovaujama įmonė buvo paskelbta šiųmetės parodos generaliniu rėmėju. Jis pripažino, kad didžiausiu iššūkiu technikai tapo ne darbas įmirkusiame lauke, bet nuvažiavimas iki jo nuo ekspozicijos vietos.
„Išvažiuojant sunkioji technika labai ištrempia takus ir ekspozicijos aikštelę. Parodos išvakarėse purvynus aplinkui šiaip ne taip savo pastangomis nusausinome apsidangstę šiaudais, tačiau važiuojant į laukus vėl teks galvoti kaip šią problemą spręsti", - apsisprendimą pirmąją parodos dieną nevaryti žemės dirbimo mašinų į demonstravimo laukelį aiškino G. Kvietkauskas. Apmaudo jis neslėpė ir dėl to, kad organizatoriai, atsižvelgdami į orų prognozes, neieškojo būdų ir sprendimų, kaip išvengti klampynių. „Vietoj to, kad tvoras tvėrė, geriau būtų šiaudais ar žvyru pasirūpinę", - sakė EWA direktorius pridurdamas, kad jis ir dar kelių įmonių vadovai kategoriškai nepritarė parodos apmokestinimui. Bilietas į parodą pirmą kartą parodos rengimo istorijoje kainuoja 10 litų.
Tiek pašarų ruošimo, tiek žemės dirbimo ir sėjos mašinų į laukus nevarė ir bendrovė „SV Technika". „Prasidėjus pašarų gamybos mašinų reguliavimo darbams laukeliuose, į mūsų stendą užplūdo nemažas būrelis ūkininkų. Kadangi sąlygos dirbti nebuvo itin tinkamos, mes ilgai nesvarstydami pasirinkome galimybę pabendrauti su klientais, o mašinas tikimės sureguliuoti šį vakarą, parodai pasibaigus", - teigė įmonės komercijos direktorius Mindaugas Urmonas. Jis patikino, kad įvairūs organizaciniai nesklandumai ir pakeisti mašinų demonstravimo planai nuotaikos nesugadino. „Esame žemės ūkyje, kur iš anksto nuspėti nieko negali, tad jei technikos ir nepademonstruosime, tai bent su ūkininkais susitiksime, pasikalbėsime", - ūpo ir optimizmo dangui grėsmingai tamsėjant neprarado M. Urmonas.
Nors kalbinti ūkininkai tvirtino, kad tokiomis sąlygomis savo laukuose nedirbtų, pirmiausia luktelėtų, kol dirva šiek tiek pradžiūtų, tačiau skirtumo tarp technikos reguliavimo ir demonstravimo neįžvelgė. Daugumai jų atidžiai stebėjo po lauką vienu metu važinėjančias mašinas, dalijosi pastabomis ir pastebėjimais tarpusavyje.
„Pamatyti viename lauke dirbančias įvairių gamintojų mašinas ypač naudinga, nes gali palyginti jų darbo kokybę. Tad ir sprendimą, kokio gamintojo techniką rinktis, priimti paprasčiau", - sakė mišraus ūkio savininkas Kazys Stravinskas iš Prienų r. parodoje dairydamasis kitam sezonui naujo grėblio.
Pašarų gamybos ir žemės dirbimo bei sėjos mašinų asortimentą pristatyti ir pademonstruoti jų galimybes laukuose planavo dvylika įmonių: „East West Agro", „Biržų žemtiekimas", „Dojus agro", „Agrokoncerno technika", „Dotnuvos projektai", „Ivabaltė", „Laumetris", „Žaibas", „Lytagra", „SV Technika", „Specagra", „Väderstad".
Po stiprios vakarykštės liūtys dirbanti lauke technika nebus pristatoma ir šiandien, tad norintieji susipažinti su naujausiomis pašarų gamybos ir žemės dirbimo mašinomis yra laukiami firmų palapinėse. Parodos organizatoriai kol kas tikisi, kad purkštuvų šou penktadienį pavyks surengti.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ūgtelėjusi paroda EIMA – technologinis atsakas į pasaulinius iššūkius
2024-11-12 -
Kanapių verslo paroda-mugė „Cannabis Hub. LT-2024“
2024-11-04 -
Didžiausias skirtumas tarp Lietuvos ir Latvijos avininkystės – valstybės požiūris
2024-10-31
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)