Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Renginiai
Europos universitetų rektoriai suvažiavo į žemdirbių mokslo kalvę

Akademija (Kauno r.). VDU Žemės ūkio akademijoje surengtas Europos gyvybės mokslų universitetų asociacijos rektorių ir dekanų forumas. Jis suteiks naujų galimybių – didžiųjų šalių inovacijos greičiau pasieks Lietuvą, o Lietuvos – kitas šalis, teigia VDU ŽŪA kanclerė prof. Astrida Miceikienė. 

„Didžiulė garbė forumą šiandien rengti Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje. Tai vieta, kurios bendruomenė domisi gamta, technologijomis ir žiniomis. Džiugu, kad atvyko tiek daug svečių iš įvairių šalių ir institucijų“, – susirinkusiuosius sveikino kanclerė.

Anot A. Miceikienės, tai, kad toks renginys vyksta VDU Žemės ūkio akademijoje, yra svarbu ne tik jos bendruomenei, bet ir visai Lietuvai.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Tai yra mūsų bendruomenės pripažinimas Europoje. Susirinko beveik visi svarbiausių žemės ūkio ir miškininkystės mokslų universitetų rektoriai ir dekanai. Tai – ne tik forumas. Tai ir naujos galimybės, nauji ryšiai dėl projektų, idėjų. O tai reiškia, kad didžiųjų šalių inovacijos greičiau pasieks Lietuvą, o Lietuvos – kitas šalis“, – portalui manoūkis.lt sakė VDU ŽŪA kanclerė.

Forume nagrinėjamos dvi temos: „Bending the Curve for Biodiversity“ ir „Knowledge Security“. Pasak Europos gyvybės mokslų universitetų asociacijos (ICA) prezidento, VDU atstovo Arthurʼo Molʼio (Artūro Molio), tai dalykai, apie kuriuos reikia kalbėti susitikus, akis į akį. „Labai džiugu, kad visi šiandien susitikome VDU Žemės ūkio akademijoje ir galime pasidalyti mintimis“, – sakė jis.

Forume dalyvavo ir aplinkos ministras Simonas Gentvilas, kuris pristatė 2021–2030 m. Lietuvos tikslus, siekiant išsaugoti bioįvairovę.

Tai jau 12-asis ICA rektorių ir dekanų forumas. Juo siekiama Europos žemės ūkio ir gyvybės mokslų universitetų rektoriams, dekanams ir vyresniajai vadovybei, kitiems ICA narių universitetų atstovams suteikti galimybę aptarti aktualias problemas žemės ūkio ir gyvosios gamtos mokslų srityse bei pasidalyti įžvalgomis su pramonės, vyriausybės ir nevyriausybinių organizacinių suinteresuotosiomis šalimis.

Autorius: Eulalija Jonuškienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
Visos apklausos