Biržai. Ekologiškai ūkininkaujantys žemdirbiai ne tik sunkiai dirba, bet ir linksmai švenčia. Biržų rajone, Daliaus Linkevičiaus ekologiniame ūkyje, vyko tikra žemdirbių fiesta, kurią metams baigiantis surengė Lietuvos ekologinių ūkių asociacija.
Lietuvos ekologinių ūkių asociacija (LEŪA) šiuo metu vienija apie 200 narių iš įvairių Lietuvos regionų. Asociacijai priklauso augalininkystės ir gyvulininkystės ūkiai, sėklų augintojai bei platintojai, pluoštinių augalų augintojai bei perdirbėjai, bitininkai, kooperatyvai. Apie pusės asociacijos narių ūkiai yra iki 100 ha, kita dalis - didesni.
LEŪA pirmininkas Saulius Daniulis buvo nusiteikęs itin linksmai ir gera nuotaika užkrėtė renginio dalyvius
Prieš kelerius metus, siekiant pereiti į kitą ekologinio ūkininkavimo lygį, LEŪA iniciatyva buvo organizuoti biodinaminio ūkininkavimo seminarai ir mokymai. Šiandien dalis Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos narių, įgijusių biodinaminio ūkio sertifikatus, yra įsteigę Biodinaminės žemdirbystės ir perdirbimo asociaciją.
Artėjant gražiausioms metų šventėms, LEŪA nariai susirinko į šventę Biržų rajone, Sodeliškių dvaro sodyboje. Renginys buvo pavadintas „Ekologinio sektoriaus stiprybė - ekologiškai ūkininkaujančių ūkininkų vienybėje"
Į šventę Biržų rajone susirinko būrys asociacijos narių ūkininkų, Žemės ūkio ministerijos, VšĮ „Ekoagros", Nacionalinės mokėjimo agentūros, Žemės ūkio rūmų, VšĮ „Tatulos programa" įmonių atstovai, su kuriais bendradarbiaujama rengiant lauko dienas ar seminarus.
Renginį pradėjo LEŪA pirmininkas, Ukmergės rajono ūkininkas Saulius Daniulis, kartu su Trakų rajono ūkininke Laima Kamaitiene
LEŪA pirmininkas Saulius Daniulis dėkojo visiems susirinkusiems už buvimą kartu, už ilgametį bendradarbiavimą, trumpai pristatė veiklos rezultatus, įteikė padėkos dovanas rėmėjams.
Virtuvės meistras Ruslanas Bolgovas pasidžiaugė galimybe gaminti susirinkusiems patiekalus iš jų pačių ekologinių ūkių atkeliavusios produkcijos ir užtikrino svečius, kad visos šventės vaišės bus ne tik sveikos, bet ir skanios.
Renginio dalyviams koncertavo Kauno valstybinio muzikinio teatro solistai Asta Mikelionytė, Danielius Vėbra ir Paulius Bagdonas
Skambant muzikai, ragaujant kai kuriuos visiškai neįprastus patiekalus, šventės svečiai, suskirstyti į 12 komandų, gavo kolektyvines užduotis: kuo daugiau sužinoti vieni apie kitus ir sugalvoti bendrą veiklą, kuri būtų įgyvendinta per ateinančius metus.
Iš įvairių regionų pasipylė kvietimai aplankyti ūkius, pasižadėjimai suorganizuoti didesnes ar mažesnes lauko dienas. Renginio organizatoriai džiaugėsi: jei bent dalis šių ketinimų bus įgyvendinta - šventės idėjos rezultatas bus pasiektas.
Sodeliškių dvaro sodyboje tikrai yra į ką pasižiūrėti - nuo danielių ir muflonų iki senovinių garo mašinų
Kitą dieną renginio svečiai apžiūrėjo Daliaus Linkevičiaus ekologinį ūkį. XX a. pradžios Aukštaitijos sodyboje iki šiol veikia 1942 m. statytas vėjo malūnas, auginami elniai, danieliai, muflonai, yra sukaupta didžiulė senovinių mašinų, motociklų, traktorių ir garo mašinų kolekcija.
Anot šventės organizatorių, tokie susibūrimai būtini, nes tai gera proga susitikti, pasidalinti ūkininkavimo patirtimi skirtinguose regionuose, kur skiriasi ne tik oro sąlygos, bet ir dirvožemiai.
„Pasisėmėme idėjų arba tiesiog pabendravome su seniai matytais bičiuliais, kuriuos, įsisukus į kasdienius darbus, aplankyti vis nebūna laiko", - patikino ne vienas žemdirbys.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ūgtelėjusi paroda EIMA – technologinis atsakas į pasaulinius iššūkius
2024-11-12 -
Kanapių verslo paroda-mugė „Cannabis Hub. LT-2024“
2024-11-04 -
Didžiausias skirtumas tarp Lietuvos ir Latvijos avininkystės – valstybės požiūris
2024-10-31
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)