Basf A1 2024 06 14 Basf m1 2024 06 14
Renginiai
Duris atvėrė Agroinovacijų centras

Akademija (Kauno r.). Atidarytas Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Agroinovacijų centras, kuriame yra tokios laboratorijos, kaip Augalinių žaliavų biofermentacijos, Augalinių žaliavu pasterizacijos, Medžioklėtyros, Biologinės įvairovės išteklių, Molekulinės ekologijos ir genomikos.

„Mūsų universiteto Žemės ūkio akademijos svajonė buvo šiame nuostabiame akademiniame miestelyje turėti aukšto europinio lygio kompetencijų centrą, skirtą gamtai, gyvūnijai, augalams, žemės ūkiui“, – per atidarymo renginį sakė VDU rektorius prof. Juozas Augutis.

Rektoriaus teigimu, pastatas, kuriame įkurtas Agroinovacijų centras, dabar prisikėlė kitam gyvenimui: moksliniams tyrimams, informacijos, kad agromokslas ir agroverslas yra be galo pasikeitęs, skleidimui.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Didysis mūsų rašytojas (Martynas Mažvydas – red. past.) sakė: „Imkit mane ir skaitykit“. Dabar apie mokslo pasiekimus irgi taip galima pasakyti – imkite ir naudokite. Kursime visa tai kartu“, – linkėdamas sėkmės Centrui ir visai universiteto bendruomenei, kalbėjo J. Augutis.

Anot VDU ŽŪA kanclerės prof. Astridos Miceikienės, Agroinovacijų centras – tai vieta, kur sujungtos inovacijos, technologijos ir modernus žemės ūkis.

„Tikiuosi, kad šiame Centre dirbantys mokslininkai kartu su interesuotu verslu, ūkininkais, įmonėmis, ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalimis kurs inovacijas, kurios prisidės prie tvaraus ir modernaus miškininkystės, žemės ūkio ir maisto pramonės vystymosi.

Tikiu, kad šiame pastate bus centras visų inovacijų, kurios reikalingos, kad tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse žemės ūkis ir maisto pramonė užimtų lyderiaujančias pozicijas ir neprarastų savo svarbos“, – kalbėjo kanclerė ir dėkojo visiems, prisidėjusiems prie Agroinovacijų centro kūrimo idėjos.

O štai VDU Gamtos ir technologijų mokslinių tyrimų instituto direktorius prof. Algimantas Paulauskas pabrėžė, kad Agroinovacijų centras skirtas apjungti mokslinius tyrimus visų krypčių, susijusių tiek su augalais ir gyvūnais, tiek su laukine gamta.

„Susijungus universitetams, atėjus jaunimui, turime visą genomikos bloką, kuris skirtas naujoms kryptims ir inovacijoms. Jis atspindi šiandienį požiūrį, visų jėgų sudėjimą ir dėmesio skyrimą naujiems moksliniams tyrimams, ne vien studijoms. Tad tikrai reikia pasidžiaugti“, – sakė A. Paulauskas.

Agroinovacijų centrą palaimino Tabariškių Kristaus Karaliaus bažnyčios klebonas Arminas Lukoševičius.

Autorius: Eulalija Jonuškienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos