Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Renginiai
Diplomai veterinarams antrąkart įteikti ypatingomis sąlygomis

Kaunas. Pandemija gyvenimą pristabdė, bet nesustabdė – LSMU Veterinarijos akademiją baigė 79-oji veterinarinės medicinos magistrų laida. Diplomų įteikimo šventė surengta nuotoliniu būdu.

Tiesioginės transliacijos metu vakar buvo pagerbti 147 absolventai, 11 iš jų – užsieniečiai. Veterinarijos gydytojų diplomai visiems absolventams išsiųsti į namus.

LSMU Veterinarijos akademijos Veterinarijos fakulteto dekanė prof. Vita Riškevičienė pastebėjo, kad šis laikotarpis – antrasis Veterinarijos akademijos istorijoje, kai diplomai įteikiami ypatingomis sąlygomis. Pirmą kartą tai nutiko prasidėjus karui.

Bioversija 2024 04 26 m7

Pabrėžusi, kad absolventai tapo ypatingais žmonėmis, kurie turės susikalbėti su nekalbančiais ir juos išgirsti, kvietė juos visada vadovautis amžinosiomis tiesomis – sąžiningumu sau ir aplinkiniams, darbštumu ir atjauta tiems, kam jos tikrai reikia.

Veterinarijos gydytojų priesaiką visų vardu perskaitė Domantas Gusarovas. Nuo absolventų kalbėjusi Rūta Denisenko labai šmaikščiai apibūdino gyvenimo akademijoje metus. Pasak jos, studijų pradžia buvo tikra tragedija, nes atskirti keturių skirtingų gyvūnų rūšių slankstelius ir teisingai sukirčiuoti savo paties vardą ir pavardę atrodė neįmanoma. Vėliau histologija ir mikrobiologija „vertė rimtai susimąstyti, ar gebu skirti spalvas.“

„Ties trečiu kursu peržengėme į dramos erą. Frazė „tokioje duobėje dar nebuvome“ skambėdavo prieš kiekvieną duobę. Iš lėto įveikus visus parazitus, skrodimus, savo studijų medžiaga priartėjome prie komedijos, kai miegas pasiekia maksimalų, o maisto racionas akušerijos ir maisto higienos dėka – bent savaitei minimalų lygį. Šeštas kursas – metas, kai laikas tampa reliatyvus, norisi greičiau žengti į profesinį gyvenimą, tuo pačiu apima nežinomybės jausmas ir ilgesys, kad retai matomus draugus matysime dar rečiau“, – vaizdingai kalbėjo R. Denisenko.

Veterinarijos gydytojų priesaiką visų vardu perskaitė Domantas Gusarovas, o Rūta Denisenko baigiamojoje kalboje šmaikščiai įvertino gyvenimo LSMU Veterinarijos akademijoje metus

Ji taip pat užsiminė, kad turbūt visi studijų metais susimąstė, ar eina teisingu keliu. Bet ši diena, jaunosios veterinarijos gydytojos manymu, įrodė, kad kiekvienas turi savo kelią, kurį dar tik pradeda.

„Linkiu visiems susikurti tokį gyvenimą, apie kurį svajojome, melsdamiesi veterinarijos dievams. Ir širdyje žinau, kad dar susitiksime prie žirgo“, – susigraudinusi kalbą baigė Rūta. Jos minimas žirgas – Veterinarijos akademijos teritorijoje esanti žirgo skulptūra (ją 1939 m. sukūrė Jurgis Rutkauskas), jau tapusi šios vietos simboliu.

LSMU universiteto rektorius prof. Rimantas Benetis absolventams užsiminė, kad pasaulyje susiklosčiusi situacija itin gerai atskleidė veterinarijos gydytojų svarbą. „Gyvūnus ir gamtą suprantame kaip vieną, nuo gyvūno žmogui pereinančios infekcijos yra ypač pavojingos ir jūs esate tie, kurie turbūt stovės sveikatos sargyboje“, – kalbėjo rektorius.

LSMU Veterinarijos akademijos kancleris prof. Mindaugas Malakauskas išsakė viltį, kad studijos Veterinarijos akademijos Veterinarijos fakultete absolventams suteiks neribotas galimybes: „Tikiu, kad jūs būsite tie veterinarijos gydytojai, tie pavyzdžiai, kurie puoselės veterinarijos profesiją, jos vertybes, būsite atviri moksliniams tyrimams, naujovėms ir būsite pavyzdys, kuriuo galėsime didžiuotis. Tikiu, kad kliūtis ir sunkumus paversite galimybėmis.“

Jaunuosius veterinarijos gydytojus pasveikinęs Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos prezidentas dr. Audrius Kučinskas iškart kvietė juos įsitraukti į asociacijos veiklą: „Niekada nebijokite pasitarti dėl sudėtingų atvejų, nepamirškite, kad turite šalia kolegų – stokite į Lietuvos veterinarijos gydytojų asociaciją, kur visada rasite bendraminčių. Veterinarų bendruomenė ypatinga – visi esame vienos aukštosios mokyklos absolventai. Kalbame kitiems visiškai nesuprantama kalba. Tad puoselėkite šios bendruomenės ryšius ir toliau.“

Absolventus į savarankišką kelią nuotoliniu būdu išlydėjo LSMU Veterinarijos akademijos kancleris prof. Mindaugas Malakauskas, Veterinarijos fakulteto dekanė prof. Vita Riškevičienė ir Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos prezidentas dr. Audrius Kučinskas

Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius atkreipė jaunųjų veterinarijos gydytojų dėmesį į gana keistas proporcijas – Lietuvoje yra apie pusantro milijono gyvūnų augintinių ir apie milijoną ūkinių gyvūnų (karvių, ožkų, avių, arklių).

„Norėtųsi, kad tos proporcijos būtų truputį kitokios, bet jūsų tikslas – kad visi gyvūnai, ir smulkūs, ir stambūs, būtų sveiki. 20 proc. šalies eksporto sudaro žemės ūkio produkcija, tad svarbiausia – maisto sauga. Jūs įsiliesite į šią grandinę ir tapsite svarbia jos dalimi“, – kalbėjo Seimo narys.  

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos