Kaunas. Kasmetinis Lietuvos galvijų veisėjų asociacijos sąskrydis – pieno gamintojams tarsi gaivaus oro gurkšnis, kai jie bent trumpam gali pamiršti kasdienius rūpesčius.
Šiųmetis LGVA sąskrydis vyko Zalensų sodyboje prie Dubysos, iš visų šalies regionų atvyko apie penkis šimtus ūkininkų ir jų šeimos narių. Renginio programoje – daugiausia linksmybės ir žaidimai, taip pat pristatyta įvairių firmų žemės ūkio technika, pašarai, papildai ir kita produkcija. Dauguma žmonių susirinko nuo ryto, dalis spėjo bent į muzikinį projektą „Hiperbolė“, kuris tapo svarbiu sąskrydžio akcentu.
Į kasmetinį Lietuvos galvijų veisėjų asociacijos sąskrydį žmonės susirinko iš visų šalies regionų
LGVA direktorius ir pagrindinis šventės organizatorius Edvardas Gedgaudas švytėjo – sąskrydis ne tik nepraranda populiarumo, bet kasmet tampa vis didesnis. Šiemet akcentuotas ir valstybės 100-čio jubiliejus. „Tai didžiausia pienininkų šventė Lietuvos žemėje“, – teigė asociacijos direktorius.
Tarp aktyviausių renginio dalyvių – Plungės r. ūkininkai Julius ir Dalia Martišiai, dar nepraleidę nė vieno sąskrydžio. Pasak jų, darbas niekur neprapuls, juk darbymetis ir taip vyksta ištisus metus. O štai tokia šventė būna kartą metuose ir trunka tik dieną, tad nesudalyvaudamas joje daug prarastum.
Ūkininkai Julius ir Dalia Martišiai dar nepraleido nė vieno sąskrydžio
„Labai gerai, kad ūkininkai nori susibėgti, bent dieną atitrūkti nuo įprastinės darbų rutinos. Sukviesdami tiek žmonių, rėmėjų, kurdami jiems šventę norime, kad būtų daugiau vienybės – ir ji matosi, čia susirinkę jaučiamės lyg darni šeima. Atrodo, nieko naujo neišradome – pasaulyje tokie renginiai vyksta seniai, bet tai visiškai pasiteisina – smagu susitikti kolegas kartą metuose, pabendrauti, pasidalyti įspūdžiais“, – džiaugėsi tradicine pienininkų švente E. Gedgaudas.
Sąskrydį pradėjo LGVA direktorius Edvardas Gedgaudas ir Asociacijos prezidentė Viktorija Švedienė
Sąskrydyje buvo labai daug vaikų – tai leidžia tikėtis, kad pieno ūkių tęstinumas bus. Pasak E. Gedgaudo, jau yra tokių, kurie pirmajame sąskrydyje prieš 8 metus dalyvavo dar patys būdami vaikai, o dabar jau atsiveža ir savo vaikus. „Labai svarbu, kad ūkininkai jaučia, jog tai jų pačių renginys, o ne nuleistas „iš viršaus“. Iš pradžių mūsų buvo 50-60, o dabar – apie 500. Ir dar niekada nebuvo tiek rėmėjų, kaip šiemet – viskas surengta jų lėšomis. Taigi, einame į priekį“, – kalbėjo LGVA direktorius.
Asociacijos prezidentė, Kėdainių r. ūkininkė Viktorija Švedienė pastebėjo, kad sąskrydžio organizavimas visada būna tam tikra loterija – nežinia, koks bus oras, ar jau bus baigtas antros žolės pjovimas, ar prasidėjęs rapsų ir kviečių kūlimas, todėl organizatoriai turi būti pasirengę netikėtumams. „Todėl ypač smagu, kad mūsų susirinko tiek daug, kad nenusibostame vieni kitiems. Visi turime daug rūpesčių, ir ši diena gal vienintelė tokia, kai juos paliekame nuošalyje“, – sakė V. Švedienė.
Varžytuvės, kas greičiau paruoš pieno mišinį veršeliams
Viena iš renginio pradininkių, ilgametė LGVA narė Rolanda Karazinienė prisiminė, kad sąskrydžio idėją atsivežė iš Vokietijos, kur ūkininkai susirinkdavo su šeimomis pasilinksminti neoficialioje aplinkoje. „Pirmajame sąskrydyje maistą patys atsivežėme, žaidimus patys organizavome, mūsų buvo nedaug, bet kasmet – vis daugiau. Tikiuosi, po dviejų metų, 10-ajame sąskrydyje, mūsų bus dar daugiau“, - optimistiškai į ateitį žvelgė R. Karazinienė.
Viena iš renginio pradininkių, ilgametė LGVA narė Rolanda Karazinienė
LGVA direktorius E. Gedgaudas turi ir toliau siekiančių tikslų. Pirmą kartą sąskrydyje dalyvavo holšteinų veislės telyčaitė, kurią atvežė V. Švedienė. Tai – lyg pirmasis žingsnis į kitą sąskrydžio lygį. „Mano vizija – kad ateityje šis sąskrydis transformuotųsi į dar didesnį ir aktualesnį veislininkystės renginį, kad čia būtų demonstruojami ir gyvuliai. Taip būtų kuriama didesnė pridėtinė vertė ir tuomet jau niekuo nesiskirtume nuo Vakarų“, – E. Gedgaudas nestokoja ambicijų.
Pagrindiniai renginio rėmėjai buvo „Kauno grūdai“, „Dojus agro“ ir „Litgenas“, tarp rėmėjų – Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, „SV technika“, „Farmo“, „Veta“ ir kiti.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ūgtelėjusi paroda EIMA – technologinis atsakas į pasaulinius iššūkius
2024-11-12 -
Kanapių verslo paroda-mugė „Cannabis Hub. LT-2024“
2024-11-04 -
Didžiausias skirtumas tarp Lietuvos ir Latvijos avininkystės – valstybės požiūris
2024-10-31
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)