Kaunas. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Veterinarijos akademija trečiadienį skendėjo gėlių jūroje, švytėjo magistro mantijomis vilkinčių jaunų žmonių veidai, pasididžiavimas atsispindėjo jų artimųjų veiduose - pusšeštų metų trukusias studijas baigė 76-oji veterinarijos gydytojų laida.
Veterinarinės medicinos diplomai ir veterinarijos gydytojo kvalifikacija suteikta 129 absolventams, iš jų 8 - užsienio (Švedijos) studentai, kurie studijas baigė anglų kalba. LSMU Veterinarijos akademijos Veterinarinės medicinos studijų programa, nuolat gerinanti studijų kokybę ir materialinę bazę, išlaiko populiarumą ir pastaraisiais metais, nepaisant blogėjančios šalies demografinės padėties, parengė daugiau absolventų negu ankstesniais metais. 2017 m. akademiją baigė 104, 2016 m. - 111 veterinarijos gydytojų.
Į gyvenimą išlydėta 76-oji Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos absolventų laida
LSMU Veterinarijos akademijos kancleris prof. Mindaugas Malakauskas išsakė viltį, kad naujieji veterinarijos gydytojai savo darbais garsins Lietuvą, kurs ją, ir niekada nepamirš, kad jų sėkmės kelias prasidėjo šiame universitete. „Diplomas, specialybė - tai tikrai nėra rėmai, kurie jus apriboja arba kurie neleidžia jums siekti jūsų tikslų ir iššūkių. Tikiu, kad šitas diplomas jums atvers naujas galimybes. Neįpareigos, bet įgalins siekti tai, ko jūs norite. Siekite tai, ko trokštate. Būkite geriausios savo idėjos versija", - kalbėjo prof. M. Malakauskas.
Veterinarijos fakulteto dekanė prof. Vita Riškevičienė jautriai ir filosofiškai kreipėsi į absolventus. „Privalėsite gebėti išaugti iš prigimtinio ribotumo, kai galvojama: „O kas man iš to?" Ateinantis laikas kviečia jus augti į žmoniškumo pilnatvę - girdėti nekalbančius, jausti kenčiančius, matyti nematomus, - kalbėjo profesorė. - Išpildykite gyvenimą pagal šią tikėjimo dovaną. Ir nesunaikinkite jos dėl kilsiančių abejonių, kad laisvės, kurios taip siekėte, galite ir nepatirti, nes jūsų pasirinkta profesija - pasišventimo kitiems dovana. Gyvensite iš to, ką gausite, bet gyvenimą kursite iš to, ką duosite patys."
LSMU Veterinarijos akademijos kancleris prof. Mindaugas Malakauskas ir Veterinarijos fakulteto dekanė prof. Vita Riškevičienė absolventus išlydėjo šiltais žodžiais
Absolventų vardu kalbėjo kurso seniūnė Deimantė Dziegoraitytė ir Inga Siaurusevičiūtė. „Čia supratome, kuo skiriasi paukštis nuo varlės, kad šilti kraštai tai nebūtinai išvažiavimas atostogų. Čia supratome, kad galime daug daugiau, negu kada nors galėjome įsivaizduoti. Gyvenimas - tai begalės spalvų, galimybių ir iššūkių, kuriuos įveikę jaučiamės pakylėti ir galintys judėti pirmyn", - pakylėjimas, nuskambėjęs iš kurso seniūnės lūpų, švieste švietė bene visų absolventų viduose.
Absolventų vardu kalbėjo kurso seniūnė Deimantė Dziegoraitytė (dešinėje) ir Inga Siaurusevičiūtė
„Mūsų daugelio metų svajonė virto tikrove. Būti veterinarijos gydytoju - tai ne tik darbas. Tai meilė, pasiaukojimas, kantrybė", - užsienio studentų vardu kalbėjo Dominikas Čarlzas Ščibalskis (Dominik Charles Schibalski), dėkojęs dėstytojams už suteiktas žinias, o universiteto administracijai - už visokeriopą pagalbą.
Tarp absolventų - ir dvi pradedančios žurnalo „VETinfo" bendraautorės Liucija Sejonaitė (nuotr. viršuje) ir Vitalija Matvejenko (nuotr apačioje.)
Seimo narys, Veterinarijos akademijos absolventas Kęstutis Mažeika atkreipė dėmesį, kad ši laida - pirmoji šimtmečio absolventų laida. O Žemės ūkio rūmų Kaimo plėtros ir informavimo skyriaus vedėja Sonata Kisielienė priminė, kad jų, veterinarijos specialistų, labai laukia kaimo darbdaviai, ūkininkai, bendrovių vadovai.
Diplomų įteikimo šventėje tarp daugelio svečių buvo ir vienas itin garbingas žmogus - veterinarijos gydytojas, buvęs vienos Veterinarijos akademijos laboratorijų vadovas, dabar veterinarijos ir medicinos mokslų daktaras, docentas, Švedijos Upsalos universiteto klinikinės bakteriologijos instituto direktoriaus pavaduotojas, o taip pat - ir dainininkas, baritonas Marius Domeika. Absolventus jis sveikino su daina, o Švedijos studentus - ir jų gimtąja kalba.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ūgtelėjusi paroda EIMA – technologinis atsakas į pasaulinius iššūkius
2024-11-12 -
Kanapių verslo paroda-mugė „Cannabis Hub. LT-2024“
2024-11-04 -
Didžiausias skirtumas tarp Lietuvos ir Latvijos avininkystės – valstybės požiūris
2024-10-31
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)