Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Renginiai
Buliukų aukcionas Lietuvoje surengtas ir virtualioje erdvėje
Aukciono dalyvis – beragis limuzinų veislės buliukas

Šilutė. Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacija (LMGAGA) surengė antrąjį mėsinių bulių aukcioną, kuriame dalyvavo kontrolinį auginimą praėję jauni buliukai.

Aukcione galėjo dalyvauti ne jaunesni nei 14 mėn. ir ne mažiau 110 balų veislinės vertės (VV) indeksą turintys buliukai, atrinkti po kontrolinio auginimo UAB „Šilutės veislininkystė“ stotyje. Kontrolinėje augimo stotyje buvo auginami limuzinų, šarolė, angusų ir aubrakų veislės galvijai. Po individualaus auginimo vertintojai aukcionui atrinko 12 geriausių, reikalavimus atitinkančių bulių reproduktorių, kurie buvo iš keturių ūkių. 

Visi šie buliukai – bandos gerintojai. Aukščiausią įvertinimą (VV indeksas129) turėjo beragis limuzinas, kuris, neabejojama, bus labai geras reproduktorius. Daug kas nustebo, kad jis liko neparduotas, nors pradinė kaina nebuvo labai didelė. Už pradinę kainą nupirktas tik angusų veislės 14 mėn. buliukas. Šio buliuko VV indeksas siekė 118 balų.

Bioversija 2024 04 26 m7

Tai buvo pirmas kartas, kai aukcionas vyko ir nuotoliniu būdu.

Pasak LMGAGA direktorės Vilmos Živatkauskienės, susidomėjimas šiuo aukcionu buvo mažesnis negu vykusiu birželį, bet tokia mėsinės galvijininkystės sektoriaus specifika – Lietuvoje įprastas veršiavimasis žiemos sezonu, todėl pagal reikiamą amžių šiuo laiku būna mažesnis gyvulių pasirinkimas negu vasarą. Galbūt todėl susirinkusių pažiūrėti aukciono gyvai buvo daugiau negu dalyvių. Dalis potencialių pirkėjų aukcione dalyvavo nuotoliniu būdu.

Tačiau LMGAGA vis tiek džiaugėsi renginiu ir sudaryta galimybe dalyvauti jame nuotoliniu būdu – regis, ateityje toks formatas tik labiau populiarės.

„Per pandemiją visi įprato dirbti, pirkti nuotoliniu būdu ir matome, kad tai veikia. Transliacija pavyko, vienintelį buliuką nupirko būtent nuotoliniu būdu dalyvavęs pirkėjas iš Anykščių krašto. Visa informacija apie buliukus, vaizdo įrašai taip pat pateikiami iš anksto, kad būtų laiko išsamiau su jais susipažinti“, – apie aukcioną pasakojo V. Živatkauskienė.

Aukcione nenupirktus buliukus galima bus įsigyti ir tiesiai iš ūkio, Asociacija norintiems suteiks reikiamą informaciją, nes yra suinteresuota, kad Lietuvos ūkiuose daugėtų aukštos genetinės vertės galvijų.

Daug metų apie aukciono būtinybę kalbėjusi LMGAGA generalinę aukciono repeticiją surengė Algirdiškio parodoje 2020 metais, o pirmąjį tikrą mobilų bulių aukcioną – 2021-ųjų birželio 29-ąją. Tuomet aukcione dalyvavo 45 buliukai, 10 iš jų nupirko.

V. Živatkauskienė teigė, kad šių metų gegužę vyksiančiame kitame aukcione gyvulių pasirinkimas bus daug didesnis, tikimasi, kad bus apie 50 labai aukštos genetinės veislės buliukų.

Kodėl reikia aukciono gyvuliams parduoti? V. Živatkauskienė teigia, kad mėsinių galvijų pardavimo mastai nėra dideli, o pardavėjai skundžiasi, kad kaina, kurią siūlo į ūkį atvykęs pirkėjas, dažnai netenkina, be to, pati tokios prekybos forma nėra tinkama, norint objektyviai įvertinti parduodamų galvijų vertę. Gyvulių pardavimas aukcione pagal gyvulio kokybę ar veislinę vertę už aukščiausią pasiūlytą kainą pardavėjui leidžia gauti didesnes pajamas už aukšto įmitimo ir geros kokybės galvijus, o pirkėjui – nusipirkti tikrai bandos gerintoją, o ne blogintoją. 

Lietuvoje jau registruota beveik 60 tūkst. grynaveislių mėsinių galvijų ir šis skaičius nuolat auga, per 2021-uosius padidėjo beveik 5 tūkstančiais. Iš viso, skaičiuojant ir mišrūnus, Lietuvoje mėsinių galvijų yra apie 195 tūkstančius.

Šaltinis: MŪ inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos