Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Renginiai
Britų gamintojas Lietuvoje pristato naują tiesioginę sėjamąją

Kėdainiai. Tiesiogine sėjos technologija ir jai skirtomis mašinomis besidomintiems žemdirbiams pristatyta Lietuvos rinkoje nauja britų gamintojų sėjamoji.

Bendrovės „Ivabaltė“ inovacijų centre Kėdainių rajone tiesioginę sėjos technologiją ir jai skirtą naują Horizon DSX mašiną pristatė Didžiosios Britanijos ūkininkas ir įmonės „Horizon Agricultural Machinery Ltd“ savininkas George‘as Sly‘us (Džordžas Slejus).

Naująją mašiną sukūrusi įmonė gyvuoja vos kelerius metus, bet jos įkūrėjas laikomas tiesioginės sėjos technologijos pradininku Europoje – prieš tai jis valdė savo vardu pavadintą žemės ūkio technikos gamybos įmonę „Sly Boss“, kurią vėliau pardavė.

Bioversija 22 02 02

Prieš penkerius metus perėmęs iš tėvo 300 ha ūkį Didžiojoje Britanijoje, G. Sly‘us pradėjo taikyti tiesioginės sėjos technologiją, didelį dėmesį skirdamas tarpiniams augalams, dviejų kultūrų (viena iš jų – ankštiniai augalai) auginimui vienu metu, taip siekdamas kaupti azotą dirvoje ir mažinti jo trąšų normas.

„Dvejų metų bandymai patvirtina, kad iš tiesiogiai pasėto daugianario pasėlio galima gauti iki 50 proc. didesnį pelną“, – pabrėžė G. Sly‘us, kalbėdamas apie žieminių pupų ir kviečių, taip pat rapsų ir dobilų auginimą vienu metu.

Visi ūkyje auginami augalai, išskyrus cukrinius runkelius, sėjami tiesiogiai į nedirbtą žemę, pagal poreikį naudojamas ir juostinis dirbimas. Pasak jo, tiesioginė sėja leidžia išsaugoti sveiką, gyvybingą dirvožemį, mažina jo eroziją, taip pat ir CO2 emisiją, be to, padeda taupyti degalus ir žmogiškuosius išteklius.

Tiesioginę sėjos technologiją ir jai skirtą naują Horizon DSX mašiną mūsų šalies žemdirbiams pristatė Didžiosios Britanijos ūkininkas ir įmonės „Horizon Agricultural Machinery Ltd“ savininkas George‘as Sly‘us

Pristatydamas naująją sėjamąją, gamintojas dėmesį atkreipė į tai, kad šią mašiną galima lengvai atnaujinti ir papildyti norimomis funkcijomis (pvz., didinti plotį ar papildyti skystų trąšų įterpimo įranga), tačiau pagrindinėmis jis įvardijo tris funkcijas: tinkamą valymą, įpjovimą ir duobutės uždarymą, o čia svarbus vaidmuo tenka tinkamo kampo (10 laipsnių) diskui.

Šaltinis: MŪ inf.
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ką manote apie rengiamą interpeliaciją žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui?
Visos apklausos