Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Renginiai
Berlyne – vėl dėmesys žemės ūkiui
Messe Berlin GmbH nuotr.

Vilnius / Berlynas. Po dviejų metų pertraukos Berlyno parodų centre vėl diskutuojama apie žemės ūkį ir demonstruojama tai, kas šiame sektoriuje yra geriausio. Šiandien čia prasidėjo 10 dienų truksianti tarptautinė žemės ūkio paroda „Žalioji savaitė 2023“.

Maisto sauga, tvarumas ir klimato apsauga – temos, apie kurias suksis dauguma diskusijų, forumų, susitikimų, kurių šioje parodoje itin gausu. Pagrindiniu akcentu taps Žemės ūkio ir maisto pasaulio forumo (GFFA) ministrų konferencija, kuri kartais įvardijama žemės ūkio Davosu.

Šių metų konferencijos tema – „Maisto sistemų transformacija: pasaulio atsakas į daugybines krizes“. Pasaulinio lygio žemės ūkio politikos formavimo renginyje laukiama daugiau kaip 2 000 politikos, verslo, mokslo ir visuomeninių organizacijų ekspertų. Konferencijoje laukiama maždaug 80-ies žemės ūkio ministrų iš viso pasaulio.

Bioversija 2024 04 26 m7

115 tūkst. m2 plote šiemet prisistato 1 400 dalyvių iš 60 šalių. 87-ojoje parodoje – ne tik naujausios maisto pramonės ir ūkininkavimo tendencijos, bet ir maisto mugės, sodininkystė, daržininkystė, gyvulių paroda, atskirų šalių stendai.

Tradiciškai „Žaliojoje savaitėje“ dalyvauja ir Lietuva, kurios stende save ar produkciją pristato 12 dalyvių: Kaimo turizmo asociacija, tautodailininkė Danutė Tikužienė, duonos gaminius – Radviliškių kaimo kepykla, medų – UAB „Medaus namai“ ir ūkininkė Diana Rušėnaitė, šaltalankių produkciją – ūkininkė Daiva Kvedaraitė, briedienos, varškės sūrius – ūkininkė Rita Dirvinienė, briedienos ir elnienos gaminius – UAB „Šerno pėda“.

Lietuvos stende lankytojus vilioja ir L. Sadauskienės šakočiai, ūkininkės Genovaitės Sakalauskienės ekologiškos uogienės, „Šušvės midaus“ midus ir saldainiai, bendrovės „Evija&partner" produkcija. 

Beje, Radviliškių kaimo kepykla į mugę atsivežė net 1,5 m dydžio ruginės „Ūkininko duonos“ kepalą. Jam iškepti prireikė 88 kg tešlos.

Kaip visada, parodoje gausu politinių susitikimų – žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas Lietuvos stende priėmė Vokietijos žemės ūkio ir maisto ministrą Cemʼą Özdemirʼą, taip pat Berlyno merę Franzisk Giffey (ŽŪM nuotr.)

Nors paroda gali pasirodyti tik kaip žemės ūkio fiesta, tačiau politinės problemos ir diskusijos apie vis žemės ūkiui kulančius naujus iššūkiu nuolat sukasi fone. Apie problemas priminė ir Vokietijos žemės ūkio ministrą Cemʼą Özdemirʼą (Džemą Ozdemirą) prie parodos pasitikusi grupė vokiečių ūkininkų „Freie Bauern GmbH“, rašo portalas „Top agrar“.

Pasistatę atliekų konteinerį ūkininkai teigė, kad tai – jų žemės ūkio ministro darbo simbolis. Anot žemdirbių, vargšai ateityje ramiai galės ieškoti pasibaigusio galiojimo maisto konteineriuose, nes tai yra vienintelis konstruktyvus C. Özdemirʼo indėlis į apsirūpinimą maistu. Esą visi kiti vidaus žemės ūkio politikos iššūkiai nuosekliai ignoruojami.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos