Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Renginiai
Bendrystės šventė – Kauno rajono ūkininkų sąskrydis

Kauno r. Zalensų sodybos stovyklavietėje ketvirtadienį šurmuliavo ir bendrystę su visa bendruomene, įskaitant ir verslo partnerius, šventė Kauno rajono ūkininkai su šeimomis ir darbuotojais. Čia vyko Kauno rajono žemdirbių ir bendruomenės sąskrydis.

Pasak Kauno rajono ūkininkų sąjungos pirmininko Mindaugo Maciulevičiaus, tokio susibūrimo, pabuvimo kartu ir smagaus laiko praleidimo su šeimomis, draugais, kaimynais, visos bendruomenės nariais Kauno rajono ūkininkams jau labai reikėjo.

„Taryboje nusprendėme, kad gana tų susirinkimų, rimtų darbų, kalbų ir problemų sprendimo, laikas šventę pasidaryti. Kaip nusprendėme, taip ir padarėme. Tad esu be galo dėkingas visiems mūsų draugams, kurie palaikė šią idėją, geranoriškai prisidėjo ir atvažiavo sudalyvauti“, – sakė M. Maciulevičius, pabrėždamas, kad būtent draugų ir partnerių pagalba bei parama leido surengti nemokamą renginį.

Bioversija 2024 07 09 m7

Per gana trumpą laiką suorganizuotam sąskrydžiui rengti buvo pasiūlytos dvi datos: prieš derliaus nuėmimą birželio gale–liepos pradžioje arba javapjūtės pabaigoje – rugpjūčio pabaigoje–rugsėjo pradžioje.

Pasak M. Maciulevičiaus, dauguma sąjungos narių nubalsavo už pirmąją datą, o diena pasirinkta pagal tai, kada buvo laisva sodybos stovyklavietė.

„Mano žiniomis, lig šiol vykdavo ūkininkų šventės tik seniūnijose, tačiau bendro viso rajono ūkininkų ir bendruomenės susibūrimo lyg ir nebuvo. Tikiuosi, kad po šios bendrystės šventės pavyks suformuoti tradiciją į tokį sąskrydį rinktis kasmet“, – tęstinumu neabejojo Kauno rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas.

Bendryste džiaugiasi Kauno rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Mindaugas Maciulevičius ir Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos pirmininkė Eglė Juozapavičienė

Kilni ūkininkų dovana samariečiams

Kauno rajono ūkininkų sąskrydyje susirinkusiuosius sveikino, gero derliaus ir palankios javapjūtės linkėjo Kauno r. savivaldybės vicemeras Antanas Nesteckis, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktorius Saulius Cironka, Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos pirmininkė Eglė Juozapavičienė, Babtų parapijos klebonas Žilvinas Zinkevičius.

Beje, per renginį klebonas pašventino ir automobilį, kuris Lietuvos samariečių bendrijos Kauno skyriui nupirktas iš Kauno rajono ūkininkų paaukotų lėšų. Pasak Bendrijos Kauno skyriaus vadovo Mindaugo Vėlyvio, šis automobilis bus naudojamas ne tik maistui paimti ir išdalyti jo stokojantiems žmonėms, bet ir ligoniams pervežti, socialiniams darbuotojams nuvežti į darbo vietas Kauno mieste ir rajone.

Už ūkininkų suaukotus pinigus samariečių bendrijai nupirktą automobilį šventina Babtų parapijos klebonas Žilvinas Zinkevičius

Pramogos visiems – nuo mažųjų iki senjorų

O koks gi sąskrydis be pramogų, linksmybių, sportinių rungčių ir atrakcijų! Mažųjų dalyvių laukė batutas, animatorė ir jos parengtos linksmos užduotys, senjorų – stalo žaidimai. Azartiški ir sportiškai nusiteikę sąskrydžio dalyviai galėjo jėgas išbandyti imtynių-ristynių ant šieno rungtyje, kaimiško krepšinio ant žolės 3 x 3 ir tinklinio varžybose, batasvydžio sviedimo varžytuvėse. Taiklumą pasitikrinti buvo galima šaudant į taikinį.

Sportinių rungčių nugalėtojai buvo apdovanoti sąskrydžio rėmėjų įsteigtais prizais, o toliausiai kerzinį batą nusviedusiam varžytuvių dalyviui atiteko diskas su disko metiko Andriaus Gudžio autografu.

Pasak ūkininkės ir Lietuvos vidutinių pieno ūkių asociacijos valdybos pirmininkės Reginos Bernatonienės, sąskrydyje dalyvavusios su tėvais, broliais ir jų šeimomis, Kauno rajono ūkininkams labai reikėjo tokios šventės, atsipalaidavimo prieš derliaus nuėmimą

Linksmų pramogų netrūko ir žemės ūkio įmonių erdvėje. Įmonės „Rovaltra“ atstovai kvietė žaisti kosminį krepšinį – įmesti kamuolį į 10 m iškeltą krepšinio lanką, sumontuotą ant Merlo teleskopinės strėlės, „East West Agro“ – atsidaryti limonado buteliuką su traktoriaus galinės pakabos įtaisu, „Lytagra“ – dujinio traktoriaus traukimo varžybas, „DOJUS agro“ – išbandyti miško kirtimą ir malkų tvarkymą simuliatoriumi.

Čekiškės seniūnijos ūkininkai Marytė ir Gintautas Rastauskai džiaugiasi smagia švente ir galimybe pabendrauti su kitais rajono ūkininkais ir bendruomenės nariais. Beje, azartiška moteris noriai ir entuziastingai išbandė ir visas rungtis, įskaitant ir traktoriaus traukimą

Atrakcijas siūlė ir prizus dalijo ir viena iš renginio organizatorių – Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, taip pat žurnalo „Mano ūkis“ redakcija, kvietusi didelius ir mažus į „žvejybos“ varžybas.

Redakcijos „Mano ūkis“ „žvejybos“ varžybose dalyvauja Andrius Staliūnas su dukra Gabriele

Taip pat sąskrydžio dalyviai galėjo pabendrauti su „Solar Plant“, „Zyle Kamado“, „Nafrus“ ir Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos atstovais. Beje, medžiotojai ne tik eksponavo trofėjų kolekciją, bet ir visus vaišino vietoje išvirta koše.

Renginio kulminacija – kantri muzikos tėvo Virgio Stakėno koncertas, išjudinęs visus šokiams.

Sąskrydį organizavo Kauno rajono ūkininkų sąjunga ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, globojo – Kauno rajono savivaldybė, pagrindinė rėmėja – Zalensų sodyba.

Šventės dalyvių laukė smagios rungtys

Autorius: Gitana Kemežienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos