Basf m1 2024 06 14
Renginiai
Bendrovių asociacijos prezidentu išrinktas Eimantas Pranauskas
Eimantas Pranauskas. Redakcijos archyvo nuotr.

Vilnius. Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija (LŽŪBA) suvažiavime išsirinko naują vadovą. Juo tapo prieš tai direktoriaus pavaduotoju dirbęs Eimantas Pranauskas.

Viceprezidentais patvirtinti buvęs LŽŪBA vadovas, Griškabūdžio ŽŪB pirmininkas Petras Puskunigis, ūkininkas Alfredas Bardauskas ir ŽŪB „Ginkūnų agrofirma“ vadovas Arūnas Grubliauskis.  Asociacijos generalinio direktoriaus pareigas ir toliau eis Jonas Sviderskis.

Teikdamas E. Pranausko kandidatūrą P. Puskunigis pabrėžė, kad dabartinė situacija reikalauja puikiai angliškai bendraujančio, ES subtilybes išmanančio Asociacijos vadovo, galinčio koncentruotis tik į darbą LŽŪBA.

Bioversija 2024 04 26 m7

Kita vertus, anot jo, E. Pranauskas turi agronominį ir zooinžinerinį išsilavinimą, darbo patirties tiek gamyboje, tiek, savu laiku, Žemės ūkio ministerijoje.

Naujai išrinktas vadovas dėkojo Asociacijos nariams už pasitikėjimą, pabrėžė, kad naujos pareigos – ne tik tarnystė LŽŪBA, bet ir visam žemės ūkiui.

„Akys baisininkės, rankos darbininkės. Našta uždėta, reikės dar labiau pasiraitoti rankoves ir dar daugiau dirbti. Dirbti reikės visiems“, – kalbėjo naujai išrinktas vadovas.

Vėliau kalbėdamas jis priminė ir šiuo metu taisomą Lietuvos strateginį planą bei teigė, kad ne visada Lietuvoje perskaitoma taip, kaip parašyta Briuselyje. Taip pat kvietė pasvarstyti, kas laukia žemės ūkio po 2028 metų. 

„Skaldymosi tendencijos yra pavojingos, Asociacija visuomet yra tas jungiantis elementas Lietuvoje, ką šiandien girdėjote ir rezoliucijoje, ir prezidento P. Puskunigio pranešime. Žemdirbiai turi būti vieningi, nes iš tikrųjų puolimas yra didelis, vyksta nuolatinis juodinimas. Pažiūrėkite, kaip formuojama visuomenės nuomonė: teršėjas, emituotojas ir taip toliau. Ar jūs matėte tą gerąjį žemės ūkį? Tikslas yra silpninti gamybą.

Manau, mūsų laukia labai sudėtingi uždaviniai, nes kito laikotarpio pasiūlymai pasirodys, ko gero, 2024 – 2025 metais, ir vėl ateis nežinia, bus diskusijos. Todėl reikia turėti labai stiprų stuburą čia, vietoje“ , – akcentus dėliojo naujasis LŽŪBA vadovas E. Pranauskas.

XXVIII LŽŪBA suvažiavimas šįkart organizuotas nuotoliniu būdu. Pasak P. Puskunigio, Asociacijos veiklą reglamentuojantys dokumentai nurodo tai planuoti anksčiau, tad sprendimą ir lėmė kovo pradžios situacija – staiga prasidėjęs karas Ukrainoje bei vis dar tuo metu galiojusi ekstremalioji situacija dėl pandemijos.

Suvažiavime patvirtinta buvusio vadovo P. Puskunigio veiklos ir revizijos komisijos ataskaitos, apie opias problemas ir aktualijas kalbėjo LŽŪBA nariai, taip pat pasisakė politikai, kiti svečiai.

Autorius: Asta Laukaitienė
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos