Vilnius. Sostinėje tradiciškai gruodį susirinkę žemės ūkio bendrovių vadovai ir specialistai šiandien toliau tęsia darbą Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos (LŽŪBA) surengtoje konferencijoje. Šių metų renginio tema „Europos Sąjungos BŽŪP 2014-2020 metų laikotarpiui įpusėjus - atlikti darbai, pasiekti rezultatai, koreguotini dalykai ir ES pertvarkos problemos. Ko tikėtis iš naujo Seimo ir Vyriausybės".
Pasak vakar konferenciją atidariusio LŽŪBA prezidento Petro Puskunigio, po šiemet liepą Šeduvoje vykusio 24-ojo Asociacijos narių atstovų suvažiavimo buvo minčių konferencijos neberengti - juk aktualijos aptartos, priimtoje rezoliucijoje įvardyti ateities lūkesčiai. Tačiau Prezidiumas, įvertinęs padėtį, nusprendė, kad tradicinė konferencija yra būtina - ir ne dėl formalumo, o dėl poreikio.
„Tartis, šnekėtis ir tarpusavyje, ir su mus reguliuojančių institucijų žmonėmis, vertinti naujas aplinkybes visada yra naudingiau kartu, o ne po vieną", - atidarydamas konferenciją trečiadienį Vilniaus „Karolinos" konferencijų centre kalbėjo P. Puskunigis.
Pasak LŽŪBA prezidento P. Puskunigio, taip susiklostė, kad kas ketvirti metai jų metinė konferencija sutampa su Seimo rinkimais ir vadovų pasikeitimais svarbiausiose institucijose, tad vienas iš šiųmetės konferencijos tikslų ir yra analizuoti besikeičiančią situaciją.
Anot P. Puskunigio, vasarą Asociacijos suvažiavimo rezoliucijoje buvo paskelbta pozicija aktualiais klausimais, su tuo supažindintos ir partijos, tačiau rinkimų į Seimą programose tų aktualių klausimų buvo matyti tik pėdsakai.
Šiandien konferencijos darbotvarkėje po pietų numatytas susitikimas su Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininku Andrejumi Stančiku bei paskirtuoju žemės ūkio ministru Broniumi Markausku. Susitikimo metu planuojama aptarti XVII Vyriausybės programą, būsimus darbus.
LŽŪBA teigimu, pažangių ūkių veiklos tęstinumui turi būti garantija naudoti tą žemę, į kurią jau daugiau nei dešimt metų yra investuojama. Taip pat teigiama, kad turėtų būti mažinama biurokratinė našta, kritiškiau vertinami EK reikalavimai.
Asociacijos pozicija - turi būti sudarytos vienodesnės konkurencinės sąlygos skiriant paramą ne tik pajamoms palaikyti, bet ir investicijoms. Anot LŽŪBA, reikėtų sumažinti ar atsisakyti paramos ribojimo pagal žemės plotą ar standartinės pozicijos apimtį, o vertinti pagal kriterijus, kurie skatintų darbo rezultatą.
Metinė LŽŪBA konferencija - proga ne tik įvertinti politinę situaciją, bet ir išklausyti įvairių žemės ūkio tarnybų, institucijų darbuotojų bei vadovų, mokslininkų pranešimus šiandienai aktualiomis temomis.
Šiuo metu LŽŪBA vienija 218 narių, iš kurių - 168 žemės ūkio bendrovės bei įmonės ir 50 ūkininkų.
LŽŪBA duomenimis, 2015 m. 319 duomenis pateikusių bendrovių naudojo 278 tūkst. ha žemės ūkio naudmenų, iš pagamintos ir realizuotos augalininkystės bei gyvulininkystės produkcijos gauta 374 mln. eurų pajamų. Vienam naudmenų hektarui teko po 1345 Eur augalininkystės ir gyvulininkystės pajamų, o tai, LŽŪBA teigimu, yra 3,4 karto daugiau nei kituose ūkiuose. 2015 m. šiose bendrovėse dirbo 9817 žmonių.
Bendrovės už nuomojamus 201 tūkst. ha žemės ūkio naudmenų 2015 m. jų savininkams sumokėjo beveik 20 mln. Eur nuompinigių.
Didelio įmonių finansininkų susidomėjimo susilaukė konferencijos pranešimai 2016 m. finansinės atskaitomybės ir mokesčių administravimo klausimais.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ūgtelėjusi paroda EIMA – technologinis atsakas į pasaulinius iššūkius
2024-11-12 -
Kanapių verslo paroda-mugė „Cannabis Hub. LT-2024“
2024-11-04 -
Didžiausias skirtumas tarp Lietuvos ir Latvijos avininkystės – valstybės požiūris
2024-10-31
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)