Akademija (Kėdainių r.) Bendraminčių įkurta, siekianti vieno ir svarbiausio tikslo - visais būdais gerinti arimo kokybę, Lietuvos artojų asociacija (LAA) savo darbus skaičiuoja jau 15 metų. Penktadienį į Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) mokymo centrą „Agroakademija" susirinkę arimo patriotai prisiminė svarbiausius asociacijos istorijos momentus, aptarė nuveiktus darbus ir kalbėjo apie jų tęstinumą.
Pirmosios po Nepriklausomybės atkūrimo artojų varžybos įvyko 1996 m. Gruzdžių žemės ūkio mokykloje (Šiaulių r.). „O 1997-aisiais arimo varžybos vyko jau daugelyje rajonų. Būtent tada ir gimė idėja atnaujinti respublikines varžybas, bet tuomet iškilo daug organizacinių problemų. Iniciatyvos organizuoti varžybas ėmėsi Agronomų sąjunga, o 1998 m. sausį buvo įsteigta ir Lietuvos artojų asociacija (LAA), kurios pagrindinis tikslas - puoselėti arimo kultūrą, kartu su partneriais rengti artojų varžybas, atstovauti Lietuvai pasauliniuose artojų renginiuose ", - sakė Artojų asociacijos vadovas Alfonsas Malinauskas.
Nuo pat įsteigimo dienos 1998 metais Lietuvos artojų asociacijai vadovauja Alfonsas Malinauskas
Tais metais įvyko pirmosios Lietuvos artojų varžybos, kurias organizavo LŽŪKT ir LAA. 2002-2004 metais buvo organizuoti pirmieji artojų ir teisėjų mokymai. Kursuose praktinio arimo, technikos reguliavimo subtilybių mokėsi ūkininkai, žemės ūkio bendrovių atstovai, žemės ūkio mokyklų moksleiviai. Šie kursai buvo labai populiarūs ir kasmet į juos atvykdavo per 100 artojų. Alfonsas Malinauskas prisimena, kad pirmaisiais metais varžyboms vykdyti ypač stigo ir kvalifikuotų teisėjų, gebančių vertinti arimo kokybę. Šiame veiklos bare labai svarbus vaidmuo teko asociacijos vicepirmininkui Lietuvos Žemdirbystės instituto Dirvožemio ir agrotechnikos skyriaus vedėjui dr. Virgilijui Feizai bei ASU mokslininkui dr. Vaclovui Bogužui. „Galima tik pasidžiaugti, kad pastaraisiais metais beveik nepasitaiko atvejų per arimo varžybas, kad būtų skundžiami teisėjų vertinimai. Vadinasi jų kvalifikacija yra tikrai aukšto lygio", - pabrėžė asociacijos pirmininkas.
Dabar arimo teisėjų kvalifikacija rūpinasi Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba. Per asociacijos veiklos metus parengtos Pasaulio artojų organizacijos principus atitinkančios arimo varžybų taisyklės, apmokyta daugiau kaip 270 arimo vertinimo teisėjų, 5 iš jų turi tarptautinę kategoriją ir vertina arimą Pasaulio artojų varžybose. Vienas iš pačių skambiausių asociacijos veiklos rezultatų - artojo Kazio Genčiaus Pasaulio arimo čempionate Austrijoje 2008 metais iškovotas bronzos medalis.
Lietuvos artojų asociacijos 15-mečio proga į "Agroakademijos" mokymo centrą susirinko gausus būrys svečių
Drauge su LŽŪKT specialistais parengtos mokymo programos, pagal kurias ūkininkai mokomi arimo meno, sukurtas mokomasis videofilmas, parašyta monografija „Arimo teorija ir praktika", artojai varžosi rajonuose, o Lietuvos artojų varžybos, rudeninio arimo konkursai jau tapo tradicija. Svarbiausia - gražėja Lietuvos laukai.
Daug gražių padėkos žodžių pasakyta aktyviausiems LAA nariams ir rėmėjams - bendrovės „Laumetris" direktoriui Jonui Putnai, UAB „Dotnuvos projektai" generaliniam direktoriui Rimantui Dapkui, Aleksandro Stulginskio universiteto rektoriui prof. Antanui Maziliauskui, profesoriams Albinui Kustai, Rimantui Veličkai, visiems arimo vertinimo teisėjams ir jų organizatoriams rajonuose.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ūgtelėjusi paroda EIMA – technologinis atsakas į pasaulinius iššūkius
2024-11-12 -
Kanapių verslo paroda-mugė „Cannabis Hub. LT-2024“
2024-11-04 -
Didžiausias skirtumas tarp Lietuvos ir Latvijos avininkystės – valstybės požiūris
2024-10-31
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)