Kintant klimatui žemės ūkis susiduria su daugybe iššūkių, iš kurių vienas svarbiausių – užtikrinti pakankamą kiekį maisto darant kuo mažesnį neigiamą poveikį aplinkai. Ar ekologiškai ūkininkaujama tik iš idėjos, ar tai gali būti perspektyvu ir pelninga?
Atsakymų į šiuos ir kitus ekologinės žemdirbystės klausimus ieškosime liepos 4-ąją vyksiančioje ekologinės augalininkystės technologijų parodoje-forume „EKOAgrITech“.
Visi kartu tvarumo link
Mokslo, verslo, politikos formuotojų ir visuomenės atstovai daug kalba tvarumo tema, bet per mažai diskutuoja vieni su kitais, kokių konkrečių veiksmų reikėtų imtis ekologiniam ūkininkavimui skatinti. Išskirtinei idėjai – ekologinei parodai-forumui organizuoti – susibūrė keturios institucijos: organizatorius – Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras, partneriai – Lietuvos ekologinių ūkių asociacija, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, „Ekoagros“.
„Tai yra puiki galimybė pabendrauti su ūkininkais, suteikti jiems informacijos vietoje ir pademonstruoti ekologiniams ūkiams skirtą techniką“, – įsitikinusi renginio pagrindinio rėmėjo UAB „Dotnuva Baltic“ rinkodaros vadovė Daiva Kizerskienė.
Paroda-forumas, kuri vyks Akademijoje, Kėdainių rajone, suteiks galimybę susiburti mokslininkams, konsultantams, ūkininkams ir visiems, besidomintiems ekologiniu žemės ūkiu. Susirinkusieji geografiniame Lietuvos viduryje galės pamatyti ir sužinoti apie naujausius mokslo pasiekimus ir technologijas, išgirsti atsakymus į klausimus, susijusius su tvariu žemės ūkiu.
„Renginio dalyviai rūpimais ekologinio ūkininkavimo, dirvožemio sveikatos, technikos pasirinkimo, pasėlių draudimo klausimais galės pasitarti su mokslininkais, konsultantais ir verslo atstovais, kitais ūkininkais“, – teigia Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro direktoriaus pavaduotoja mokslui dr. Vita Tilvikienė.
Lauko sąlygomis bus pristatomos naujausios javų, pupinių augalų veislės, žolių mišiniai, netradiciniai augalai, augalų inokuliacijos bakterijomis poveikis augalams, juostinės sėjos, pasėlių akėjimo ir kitos technologijos, pademonstruotos žemės ūkio technikos galimybės.
Ekologija žemės ūkyje: ar tai perspektyvu?
Parodos-forumo dalyvių laukia ne tik eksperimentų laukelių ir technikos ekspozicija, bet ir erdvė ekologinės produkcijos gamintojų bei perdirbėjų diskusijoms. Bus pristatytos ES politikos gairės, aktualios šalies ekologiniams ūkiams, inovatyvūs augalininkystės technologijų sprendimai ekologiniam ūkininkavimui, apžvelgta ekologinė rinka ir jos plėtros tendencijos.
Diskusijoje „Ekologinis ūkis – tvaru, perspektyvu, pelninga?“ (pradžia 10.20 val.)
dalyvaus Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro mokslininkė dr. Monika Toleikienė, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktorius Saulius Cironka, „EkoAgros“ direktorė Virginija Lukšienė, atstovai iš LR žemės ūkio ministerijos, Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos, UAB „Dotnuva Baltic“, UAB „Bioversija“.
„Jau 100 metų Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centre vykdomos žemės ūkio augalų selekcijos rezultatas – ekologiniams ūkiams puikiai tinkančios augalų veislės. Mokslininkai, verslo atstovai siūlo augalų veisles, jų auginimo technologijas, naujausią techniką, skirtą ekologiškai ūkininkauti, bet svarbiausia, kad ūkininkas matytų tikslą imtis būtent tokio ūkininkavimo“, – teigia dr. Monika Toleikienė.
Iš idėjos neišgyvensi, todėl atsiranda balansavimas tarp tvarumo, perspektyvumo ir pelno. Edukacija, tokia kaip paroda-forumas „EKOAgrITech“, padeda šviesti ūkininkus ir padėti jiems žengti ekologinio ūkininkavimo link. O mažųjų parodos lankytojų lauks žaidimai ir staigmenos, todėl kviečiame atvykti su visa šeima.
Daugiau informacijos rasite puslapyje www.lammc.lt.
Organizatorius– VšĮ Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras.
Partneriai: Lietuvos ekologinių ūkių asociacija, VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, VšĮ „Ekoagros“.
Pagrindinis rėmėjas – UAB „Dotnuva Baltic“.
Informacinis rėmėjas – „Mano ūkis“.
Rėmėjai ir dalyviai: UAB „Bioversija“, AB „Linas Agro“, pasėlių savidraudos fondo „Vereinigte Hagelversicherung VVaG“ filialas „VH Lietuva“.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Kanapių verslo paroda-mugė „Cannabis Hub. LT-2024“
2024-11-04 -
Didžiausias skirtumas tarp Lietuvos ir Latvijos avininkystės – valstybės požiūris
2024-10-31 -
Tiesioginės ir juostinės sėjos patirtis panevėžiečio ūkio lengvuose dirvožemiuose
2024-10-25
Skaitomiausios naujienos
-
Kyla grūdų supirkimo kainos
2024-10-18 -
Lenkiškų traktorių gamyklą įsigijo ukrainiečių valdomas verslas
2024-10-28 -
Žemdirbiai galės įsigyti dirbamos valstybinės žemės
2024-10-16
(0)