Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Pasaulyje
Žinios iš pasaulio regionų

Paryžius/Londonas/Maskva. Vyno gamybos apimtys Prancūzijos Bordo regione praėjusiais metais krito dėl šalnų. Didžiajai Britanijai gresia žalumynų deficitas ir jų kainų parduotuvėse šuolis. Rusija kviečių eksportą 2017-aisiais padidino beveik trečdaliu ir prognozuoja neregėtų apimčių grūdų eksportą šiemet.

„Bendras praėjusių metų Prancūzijos Bordo regiono vynuogynų derlius buvo 3,5 mln. hektolitrų, o tai yra 40 proc. mažiau nei 2016 metais", - pranešė Bordo vyno taryba.

Kai kurių vynuogynų plotas didžiausiame Prancūzijoje vynuogių auginimo regione sumažėjo net 80-90 proc. Tačiau kiti augintojai nieko neprarado.

Galutiniai duomenys bus paskelbti vėliau šį mėnesį. Manoma, kad jie parodys, jog Prancūzijos vyno derlius pernai buvo prasčiausias nuo 1945 metų.

Bioversija m7 2024 11 19

Britanijai gresia žalumynų deficitas

Didžiajai Britanijai gresia žalumynų deficitas ir jų kainų parduotuvėse šuolis, rašo britų leidinys „The Daily Express".

Gūžinės salotos į Didžiosios Britanijos parduotuves daugiausia tiekiamos iš Pietų Ispanijos, o šį regioną užklupo netikėti šalčiai. Dėl to jau atsirado salotų deficitas, o jų didmeninės kainos pakilo 50 procentų.

Salotų importuotojai ieško naujų tiekimo šaltinių, tačiau ekspertai įspėja, kad jų gali nepakakti parduotuvių lentynoms užpildyti.

Dėl prastų oro sąlygų Ispanijos pietuose tam tikrų daržovių ir žalumynų deficitas Didžiosios Britanijos parduotuvėse buvo atsiradęs ir 2017 metų pradžioje. Tąkart britai pirko kuo daugiau žalumynų, baimindamiesi, kad jie gali dingti nuo prekystalių.

Problemą dar padidina tai, kad pernai vasarą Ispanijos pietuose vyravo sausra, pakenkusi vietos derliui, pažymi BBC.

Rusija kviečių eksportą padidino trečdaliu

Rusija 2017 metais eksportavo 33,026 mln. tonų kviečių ir kvietrugių - 30,4 proc. daugiau nei 2016-aisiais.

Eksportas į NVS šalis siekė 1,525 mln. tonų, kitur - 31,501 mln. tonų. Visas eksportas finansine išraiška vertinamas 5,791 mlrd. JAV dolerių.

Rusija dvejus metus iš eilės gerino kviečių ir kvietrugių derliaus rekordą - užpernai jų prikūlė 73,3 mln. tonų, pernai - 85,8 mln. tonų.

Šiais žemės ūkio metais (žemės ūkio metai skaičiuojami nuo kalendorinių metų vidurio) šalis planuoja iki šiol neregėtų apimčių grūdų eksportą - bemaž 50 mln. tonų.

Palyginti su ankstesniais žemės ūkio metus, rusiškų grūdų pasiūla tarptautinei rinkai išaugtų iki 40 procentų.

Žemės ūkio ministerijos oficiali grūdų eksporto šiais ūkio metais prognozė - 45-47 mln. tonų.

Menkas obuolių derlius augina kainas

Obuolių derliui Europos Sąjungoje (ES) sumenkus, išaugusias šių vaisių kainas jau pajuto Lietuvos importuotojai ir perdirbėjai, rašo „Verslo žinios".

„Situacija tokia, kad Lenkija yra viena didžiausių pasaulio obuolių augintojų, o praėjusi vasara čia derliui buvo nepalanki. Mums iš Lenkijos patogu atsivežti. Jie pradėjo kelti kainas stiprokai iš karto nuo naujųjų metų (...). Pernai jos buvo apie 20 proc. didesnės nei 2016-aisiais, o dabar dar pakilo apie 15 proc.", - teigė didmeninę prekybą vaisiais ir daržovėmis vykdančios bendrovės „Citma" vadovas Regimantas Didzinskas.

„Anykščių vyno" gamybos direktorius Justinas Kanopa dienraščiui sakė, kad už žaliavą įmonei šiemet teko mokėti dvigubai brangiau nei anksčiau.

Pasaulinės obuolių ir kriaušių asociacijos analitikų gruodžio mėn. duomenimis, obuolių derlius ES pernai siekė 9,19 mln. tonų, nors vasaros pabaigoje dar buvo prognozuojamas 9,34 mln. tonų derlius. Palyginti su 2016 metų sezonu, augintojų ir pardavėjų sandėliuose šiuo metu laikoma 21 proc. mažiau obuolių - mažiausiai per pastaruosius dešimt metų.

AFP, „Interfax", BNS inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025
    Setupad-desktop-po tekstu

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.