Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Pasaulyje
Vokietijoje beveik dešimtadalis plotų - ekologiniai

Berlynas. Ekologinio ūkininkavimo mastai Vokietijoje labai išaugo pernai, tačiau ambicijos dar didesnės – siekiama, kad po 10 metų ekologinės žemdirbystės plotas šalyje apimtų penktadalį visų žemės ūkio naudmenų.

Vokietijos federalinės žemės ūkio ministerijos duomenimis, per 2019 metus vokiečiai į ekologinę gamybą perorientavo dar apie 116 000 ha dirbamos žemės. Tiesa, tikslas – kad ekologiški plotai sudarytų 10 proc. visos šalies žemės ūkio naudmenų nebuvo visiškai pasiektas. Ekologinis plotas padidėjo 7,73 proc. – iki 1,6 mln. hektarų. Tad ekologiškai dirbamų plotų dalis visame Vokietijos  žemės ūkyje sudaro 9,7 proc. Ekologiškų ūkių skaičius padidėjo 7,6 proc., iki 34,11 tūkst.

Tačiau vasarį Federalinė ekologiškų maisto gamintojų asociacija (BÖLW) įvertino, kad pagal turimus duomenis, šalies ekologinės žemdirbystės plotas sudaro 10,1 proc. Nors vėliau šis skaičius nebuvo patvirtintas. Vienaip ar kitaip, bet vokiečiai sparčiai vysto ekologinį ūkininkavimą. Apie tai rašo portalas agrarheute.com.

Bioversija 2024 04 15 m7

Vis daugiau vokiečių ūkininkų svarsto galimybę persiorientuoti į ekologiją. Remiantis 2019 m. Vokietijos ūkininkų asociacijos (DBV) atlikta apklausa, net 17 proc. jų svarstė galimybę pereiti prie ekologinio ūkininkavimo. 2018 m. šis skaičius sudarė 16 proc., o dar seniau tik 11 proc. Norinčiųjų prisijungti prie ekologinio sektoriaus dalis didesnė pietų Vokietijoje nei šiaurinėje ir rytinėje šalies dalyse.

Maždaug kas dešimtas Vokietijos verslas yra ekologiškas ir turi augimo perspektyvų. Pavyzdžiui, apie 30 proc. suvartojamo ekologiško pieno vis dar importuojama. Todėl Brandenburgo regiono ūkininkas ir  DBV atstovas ekologijai Henrikas Vendorfas (Henrik Wendorf) ragina mažmenininkus ir gamintojus visas importuojamas ekologiškas žaliavas keisti vietoje pagamintais ekologiškais produktais.

„Daugelio ekologiškų produktų pakuotėse jau yra vokiškas ženklas. Kitų produktų pirkėjai turėtų būti geriau informuojami apie tai, kaip jie gali nustatyti produkto kilmę “, - sako H. Vendorfas.

Žemės ūkio rinkos informacijos sistemos duomenys rodo, kad ekologiško pieno gamyba Vokietijoje per pastaruosius penkerius metus išaugo beveik 50 procentų.

„Parama, mokama per žemės ūkio aplinkosaugos programas, yra labai svarbi, nors ji ir negali pakeisti stabilių kainų gamintojams“, - aiškina H. Vendorfas.

Paramos dydžiui įtakos turi ekologiško pieno kainos ūkininkams. Vidutinė ekologinė priemoka pieno ūkiui – 210 eurų už hektarą.

Tik parama gali užtikrinti, kad ekologinis ūkininkavimas būtų ekonomiškai tvarus, sako DBV atstovas. Jis pabrėžia, kad išmokos taip pat buvo skiriamos kaip kompensacija už ypatingą ekologinio ūkininkavimo naudą aplinkai.

Ilgalaikėje perspektyvoje – per ateinančius 5–10 metų Vokietija ketina pasiekti, kad ekologinis žemės ūkis užimtų 20 proc. visų naudmenų. O tam reikės bent dvigubai padidinti ekologinės žemdirbystės rėmimo biudžetą.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos