BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Pasaulyje
Ukrainos ūkininkų prašymai: pirkti grūdus, remti kariuomenę, suteikti narystę
Tokią produkciją šiomis dienomis išleidžia Ukrainos žemės ūkio technikos įmonės. Socialinio tinklo „Facebook“ nuotr.

Kijevas. Ukrainos ūkininkai prašo užsienio šalių pirkti jų grūdus, boikotuoti rusiškas prekes, priimti į Europos agrarinę bendruomenę ir finansiškai paremti kariuomenę.

Stambiausios Ukrainos žemdirbių organizacijos, bendrai užauginančios daugiau kaip 50 mln. t grūdų ir aliejinių augalų sėklų, kreipiasi į tarptautines grūdų prekybos kompanijas, prašydamos nebepirkti grūdų iš Rusijos ir nutraukti bendradarbiavimą su jos verslu.

Ukraina pernai nuėmė rekordinį grūdų ir aliejinių augalų derlių – 108 mln. tonų. Šiuo metu eksportuoti paruošta: 15 mln. t pašarinių kukurūzų, po 3 mln. t saulėgrąžų aliejus ir rupinių, 1 mln. t sojų. Šį kiekį šalis galėtų tiekti pasauliui, o uždirbtos lėšos sustiprintų Ukrainos ekonomiką.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Tačiau Rusija Ukrainoje pradėjo kruviną karą, blokavo Ukrainos uostus, uostuose apšaudė ir bombardavo civilius krovininius laivus su žmonėmis. Per praėjusią savaitę – karo savaitę – pasaulinės grūdų kainos dėl Rusijos veiksmų išaugo 50–70 JAV dolerių/t.

Visas pasaulis moka už beprasmiškus ir kruvinus Rusijos veiksmus. Tačiau dauguma tarptautinių grūdų prekiautojų grūdus ir kitus maisto produktus toliau perka iš Rusijos, taip finansuodami jos karius“, – rašoma kreipimesi.

Toliau jame pabrėžiama, kad Ukraina bando atkurti naujas maisto ir humanitarinių prekių tiekimo grandines iš Europos sausumos keliais. Vilkikai su humanitariniais kroviniais atvyksta į Ukrainą, o atgal važiuoja tušti, nors galėtų vežti iš šalies grūdų perteklių ir nugabenti juos į Europos uostus.

„Žinoma, tokia logistika sudėtingesnė ir brangesnė, tačiau toks kelias labai padėtų Ukrainos finansiniam stabilumui ir užtikrintų pertekliaus tiekimą civilizuotai pasaulio rinkai“, – nurodoma kreipimesi.

Ukrainos agrarininkai ragina dideles tarptautines grūdų prekybos įmones – ADM, „Bunge“, „Cargill“, LDC, „Sierentz“, „Olam“, „Glencore“, COFCO, CHS ir kitas – prisidėti prie taikos – nepirkti grūdų ir maisto produktų iš Rusijos ir padėti Ukrainai kurti naujas tiekimo grandines.

Prašo boikotuoti rusiškas prekes ir paremti kariuomenę

Ukrainos ūkininkų ir privačių žemės savininkų asociacija kreipiasi į pasaulio ūkininkus, kad šie paragintų savo šalių piliečius nevartoti Rusijoje pagamintų maisto produktų, boikotuotų juos parduodančius mažmenininkus.

„Skatinkite įmones, importuojančias žemės ūkio produktus iš Rusijos, nutraukti tokią veiklą. Skatinkite savo vyriausybes uždrausti žemės ūkio produktų importą iš Rusijos.

Šiuolaikinis žemės ūkis yra aukštųjų technologijų. Draudimas tiekti modernią žemės ūkio techniką, žemės ūkio produktų perdirbimo technologijos paralyžiuoja šalies agresorės žemės ūkio ekonomiką.

Skatinkite savo vyriausybes netiekti tokios įrangos ir technologijų Rusijai.

Suprantame, kad tokios priemonės gali atnešti nuostolių jūsų šalių ekonomikai. Šis atlygis už taiką, laisvę ir žmogiškąsias vertybes nėra toks didelis. Dabartiniai ukrainiečiai už tai moka savo gyvybėmis ne tik už mūsų, bet ir už jūsų laisvę, nes Putino režimas nesustos prie agresijos prieš Ukrainą“, – sako Ukrainos ūkininkų ir privačių žemės savininkų asociacijos vadovas Viktorʼas Hončarenka.

Taip pat prašoma ūkininkų finansiškai paremti Ukrainos ginkluotąsias pajėgas, pervedant lėšas į Nacionalinio banko sąskaitą.

Prašo priimti į COPA-COGECA

Organizacija „Visos Ukrainos agrarinis forumas“ kreipėsi į Europos žemdirbių skėtinę organizaciją COPA-COGECA su prašymu priimti į Europos agrarinę bendruomenę ir palaikyti šalies priėmimą į Europos Sąjungą.

„Dabartinė įtempta geopolitinė situacija darys didelį neigiamą poveikį pasaulinei žemės ūkio maisto produktų rinkai ir kels pavojų maisto saugumui visame pasaulyje. Mūsų nuomone, dėl galimo pavasarinės sėjos kampanijos sutrikimo ir eksporto iš Ukrainos nutraukimo maisto kainos artimiausiu metu kils daugumoje Europos šalių“, – rašoma kreipimesi.

„Visos Ukrainos agrariniam forumui“ priklauso didžiausios sektoriaus organizacijos: visos Ukrainos agrarinio verslo klubas, Ukrainos agrarinė sąjunga, visos Ukrainos agrarinė taryba, visos Ukrainos bendruomenių asociacija, Ukrainos paukštininkų sąjunga ir Ukrainos agrarinė konfederacija.

Šaltinis: MŪ
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos