Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 m1
Pasaulyje
Šveicarijos kalnuose nėra kam ganyti karvių
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Ciurichas. Šveicarijos Alpėse galvijus laikantys ūkininkai vis dažniau susiduria su darbuotojų stoka. Kalnų piemenimis niekas nebenori būti dėl socialinės izoliacijos ir laukinių žvėrių grėsmės.

Netrukus karvės, besiganančios vaizdingame Šveicarijos Alpių kraštovaizdyje, liks tik atsiminimuose, nes ūkininkams drastiškai trūksta personalo. Nepavyksta privilioti naujų žmonių, priimti piemenys dažnai pasirodo nepatikimi, meta darbą neįspėję, o pakaitinį darbuotoją sunku rasti per trumpą laiką, skelbia regioninis laikraštis „Südostschweiz“.

Aprašomas atvejis, kai per naktį kalnuose buvo palikta 90 karvių. Sekmadienio vakarą trijų darbuotojų komanda tiesiog susikrovė daiktus, įspėjo šeimininką trumpąja žinute ir pasišalino iš darbo vietos. „Schweizer Bauer“ naujienų portalo teigimu, ūkininkas nesitikėjo tokios problemos. Iš bandos kas dieną primelžiama 1 200 litrų pieno, iš kurio gaminamas sūris, todėl šeimininkas skubiai paprašė žmonių, dirbusių pas jį praėjusiais metais, pagalbos, bet suvokė, kad tai – laikinas sprendimas. 

Bioversija 2024 04 26 m7

Alpių bendruomenių atstovai sako, kad atvejis, kai piemenys tiesiog išeina vakare, yra unikalus, tačiau visame Pietryčių Šveicarijos regione išsilaiko panaši tendencija, jog sunku rasti darbuotojų. Daugelis įsivaizduoja romantišką darbą kalnų ganyklose, tačiau žmonės susiduria su varginančiais iššūkiais. Kalnų piemenys gyvena atskirai nuo savo šeimų ir nuolat patiria stresą, susidurdami su lokiais ir vilkais. 

Vietinė valdžia tikisi, kad ateityje į kalnus atsikels gyventi vis daugiau jaunų ūkininkų, paskui kuriuos atvyks ir profesionalų išsilavinimą turintys specialistai. 

Parengta: pagal užsienio spaudą
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
Visos apklausos