Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Pasaulyje
Nyderlandų ūkininkai reikalauja pagarbos

Haga. Antradienį ryte tūkstančiai traktorių užkimšo kelius ir sukėlė šalyje neregėtą sumaištį. Tokiu būdu Nyderlandų ūkininkai išreiškė nepasitenkinimą vyriausybės užmačioms šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją mažinti žemės ūkio sąskaita.

Nyderlandų Karalystės ūkininkai piktai sureagavo į kaltinimus, kad jie labiausiai atsakingi už aplinkos taršą azotu. Praėjusią savaitę konsultacinė taryba paragino vyriausybę uždaryti neefektyvius gyvulių ūkius, taikyti greičio apribojimus keliuose, taip mažinant į orą išskiriamų teršalų kiekį, praneša portalas BBC.

Ūkininkai įsitikinę, jog jie yra apkaltinti neteisingai. Gyvulių augintojus skaudina vyriausybės vykdoma politika, verčianti juos mažinti išskiriamų teršalų kiekį, o kitos pramonės šakos, pavyzdžiui, aviacijos sektorius, tokių apribojimų nesulaukia.

Bioversija 2024 04 15 m7

Pasak protesto organizatorių, planuota, jog į antradienio protestą Hagos centre bursis apie 15 tūkst. ūkininkų. Įspūdžiui sustiprinti daugelis jų važiavo savo žemės ūkio technika, o norintiems patekti į demonstracijos vietą teko laužyti tvoras. Kaip praneša visuomeninis transliuotojas NOS, už viešosios tvarkos pažeidimus suimti trys žmonės, tačiau 500 traktorių pavyko pasiekti kelionės tikslą.

Vienas žurnalistas, buvęs įvykių sūkuryje, teigė, jog Hagos centre, netoli parlamento komplekso esantis laukas, kuriame dažniausiai vyksta didelio masto demonstracijos, jau buvo pilnas, tačiau traktoriai plūdo nepertraukiamu srautu. Hagos merė Pauline Krikke perspėjo apie „nesaugią situaciją“.

Traktoriai blokavo kelius ne tik aplink valdžios būstinę, bet ir visoje Olandijoje. Nyderlandų automobilininkų asociacija ANWB skelbė, jog antradienį rytinio piko metu šalyje susidarė daugiau kaip 1 136 km spūsčių ruožas. Prie ūkininkų prisijungė ir jų atžalos. Vieno miestelio mažamečiai paliko ugdymo įstaigas ir savo lojalumą tėvams reiškė gatvėmis važinėdami žaisline žemės ūkio technika.

Ūkininkų pasipiktinimą lėmė Nyderlandų aukščiausiojo teismo nutarimas, jog šalies statybų ir ūkininkavimo leidimų išdavimo taisyklės pažeidė ES teisę apsaugoti gamtą nuo azoto emisijos, kas paskatino sustabdyti tūkstančius projektų, tame tarpe naujų kelių, gyvenamųjų namų kvartalų statybas. Praėjusią savaitę konsultacinė taryba nusprendė, jog reikia imtis drastiškų priemonių tiek žemės ūkio, tiek kelių sektoriuose.

Liberalų partijos parlamentaras Čerdas de Houtas (Tjeerd de Groot) paragino gyvulininkystės sektorių sumažinti per pusę, tai yra, atsisakyti 6 mln. kiaulių ir 50 mln. viščiukų. Jis apkaltino intensyvią gyvulininkystę dėl daugelio Nyderlandų problemų, susijusių su aplinkos tarša azotu, ir tvirtino, jog raktas į sėkmę yra modernus, tvarus žemės ūkis.

Protesto organizatoriai įsitikinę, jog anglies dioksido ir azoto matavimai yra netikslūs, neatsižvelgiama į didmiesčių daromą įtaką aplinkai. Štai praėjusį mėnesį transliuotojas „RTR Nieuws“ patvirtino, jog didžiausios aplinkos taršos zonos Olandijoje yra aplink Roterdamą, Amsterdamą, šalia Šipolio oro uosto, tačiau vyriausybė užsimerkia prieš „nepatogius“ faktus.

Gyvulių augintojai atkreipė dėmesį į globalią tendenciją dėl visų klimato kaitos problemų kaltinti būtent kaimą. Ūkininkams nusibodo vadintis nusikaltėliais ir jie reikalavo daugiau pagarbos savo profesijai, kuri išmaitina miesto gyventojus.

„Kalbama apie mūsų ateitį, šeimas, gyvenimo būdą. O jie nori sunaikinti viską keliais rašiklio brūkšniais“, – vienas iš protestą organizavusios grupės „Agractie“ lyderių, avių augintojas Bartas Kempas (Bart Kemp) piktinosi, kad valdininkai sprendžia apie tai, ko neišmano.

Kritikos strėlės smigo ir į šalies sporto ministeriją, kuri nepaisant situacijos, jog daugelyje sričių žadami didelio masto apribojimai, susiję su oro taršos mažinimu, kitais metais planuoja organizuoti vieną iš „Formulė–1“ lenktynių etapų.

Antradienio popietę žemės ūkio ministrė Karola Šaute (Carola Schouten) kreipėsi į tūkstantinę protestuotojų minią ir pareiškė, jog dabar niekas negali ignoruoti ūkininkų ir ji pasirengusi klausyti.

„Nyderlandų ūkininkavimas vystosi ir metodai skiriasi nuo tų, kurie buvo naudojami anksčiau. Jūsų vaikai vėl elgsis kitaip. Tai yra mūsų žemės ūkio stiprybė“, – K. Šaute kalbą cituoja Nyderlandų portalas Dutch.news.nl. Pareigūnė patikino, kad tol, kol ji bus ministrė, ūkininkai nebus verčiami mažinti laikomų gyvulių skaičiaus.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos