


Londonas. Jungtinėje Karalystėje gerokai padaugėjo dirbančių užsieniečių, kurie ieško pagalbos dėl išnaudojimo, nepakankamo darbo užmokesčio ir prastų gyvenimo sąlygų.
Darbuotojų paramos centro labdaros organizacija 2023 m. sulaukė daugiau nei 400 pranešimų, 2024 m. – jau beveik 700 sezoninių žemės ūkio darbininkų skundų, jog ūkininkai elgiasi su jais nesąžiningai, skelbia BBC.
Bolivijos pilietė Julia Quecano Casimiro atvyko į Jungtinę Karalystę turėdama sezoninio darbuotojo vizą, kad galėtų skinti vyšnias viename iš Herefordšyro ūkių. Šiuo metu ji pateikė atitinkamoms institucijoms pretenziją dėl neteisėto atleidimo iš darbo, diskriminacijos ir per mažo atlyginimo. Vidaus reikalų ministerija nustatė, kad yra pagrįstų priežasčių manyti, jog migrantė galėjo tapti šiuolaikinės vergijos auka.
Kaltinimų epicentre atsidūrusi bendrovė neigia kaltinimus ir teigia, jog moters nusiskundimai yra iš esmės neteisingi ir klaidinantys, tačiau tai nėra vienintelis skandalas, į kurį pateko minėtas ūkis. Nuo praėjusių metų vyksta tyrimas dėl sukčiavimo, kai užsienyje veikianti įdabinimo agentūra ėmė neteisėtus mokesčius už atvykimą į Jungtinę Karalystę. Per šią agentūrą ūkyje dirbo 20 Indonezijos piliečių.
Pagal Jungtinės Karalystės sezoninių žemės ūkio darbuotojų programą 2025 m. bus suteikta 43 tūkst. vizų sodininkystės sektoriui ir 2 tūkst. vizų darbui paukštynuose. Praėjusių metų pradžioje Aplinkos, maisto ir kaimo reikalų departamento atlikta apklausa parodė, kad 91 proc. respondentų teigiamai vertina patirtį britų ūkiuose.
Darbuotojų paramos centro labdaros organizacija praėjusią vasarą per vieną mėnesį išnagrinėjo 158 migrantų darbuotojų skundus ir perdavė 19 bylų, susijusių su 101 asmeniu. Tarp nukentėjusiųjų daugiausia buvo kazachų, kirgizų, tadžikų ir uzbekų.
Vidaus reikalų ministerijos atstovai teigia, jog aplankė 318 ūkių ir pasikalbėjo su daugiau kaip 2,1 tūkst. sezoninių darbuotojų, todėl kasmet kuriami patobulinimai, kaip stabdyti išnaudojimą ir pagerinti sąlygas.
Nacionalinė ūkininkų sąjunga tvirtina, jog „darbuotojai iš užsienio yra neįkainuojami Didžiosios Britanijos ūkininkams, kurie rimtai žiūri į samdinių gerovę ir nuolat koreguoja valdymą, kad suteiktų geriausią patirtį“. Anot Sąjungos, tai, kad ir vėliau dauguma migrantų sugrįžta dirbti į tuos pačius ūkius, rodo, kad bloga praktika yra veikiau išimtis, o ne norma.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Rusiškų grūdų per Latviją išvežta mažiau
2025-05-06 -
Britų ūkininkai nusivylė rapsais, jų augina vis mažiau
2025-05-05 -
Stiprios šalnos pakenkė Ukrainos pasėliams, sodams
2025-05-05
Skaitomiausios naujienos
-
Kazlų Rūdos miškuose skelbiama stichinė nelaimė
2025-04-23 -
ŽŪM pritaria siūlymui parduoti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę
2025-04-16 -
Bankrutavo „John Deere“ atstovas Nyderlanduose: technika keliauja į aukcioną
2025-04-23
(0)