Vašingtonas. Daugiau nei pusę amžiaus JAV dominavo tarptautinėje rinkoje kaip didžiausia kukurūzų eksportuotoja. Šiais metais ant lyderio pjedestalo – Brazilija, neslepianti ketinimų įsitvirtinti ilgam.
Kaip skelbia naujienų agentūra „Bloomberg“, 2023 m. JAV derlius sudarys 23 proc. pasaulio kukurūzų eksporto, o tai gerokai mažiau nei Brazilija, kurios rodiklis siekia 32 proc. Pastaroji išsiuntė į užsienį didžiąją savo derliaus dalį ir ketina tai pakartoti 2024 metais.
Parasta lyderių pozicija tam tikroje eksporto srityje JAV ūkininkams jau matyta, nes per pastarąjį dešimtmetį jie nusileido ir sojų pupelių bei kviečių sektoriuose. Manoma, jog nesėkmės tęsiasi nuo 2013-ųjų dėl niokojančių sausrų.
Anot „Bloomberg“ ekspertų, JAV eksporto nuosmukis nėra netikėtas. Daugelį metų valdžia skatina naudoti kukurūzus etanoliui gaminti. Apie 40 proc. produkcijos, kuri perdirbama šalies malūnuose, panaudojama transporto kurui, tačiau paklausa gali sumažėti išpopuliarėjus elektra varomiems automobiliams. Jei malūnai neperka kukurūzų, didžiulės derliaus atsargos gali būti laikomos siloso pavidalu ar grūdų elevatoriuose, laukiant geresnių kainų.
Situaciją lemia ir politiniai žaidimai rinkoje. Pasak „Bloomberg“ žurnalistų, praėjusiais metais Kinija pasirašė sutartį su Brazilija pirkti iš jos grūdus, kad sumažintų savo priklausomybę nuo JAV ir kompensuotų sutrikusį tiekimą iš Ukrainos. Kitos šalys, anksčiau vežusios produkciją iš Rusijos, šiandien taip pat ieško pigesnių konkurentų ir žvalgosi į Lotynų Ameriką.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Prancūzai protestuoja prieš prekybos susitarimą
2024-11-18 -
Vokietija tampa priklausoma nuo gyvų paršelių importo
2024-11-07 -
ES žemės ūkio subsidijos pildo milijardierių kišenes?
2024-11-06
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)