Basf A1 2024 09 10 Basf m1 2024 09 06
Pasaulyje
Dronai vaikys paukščius iš vynuogynų ir sodų
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vašingtonas. Amerikiečių inžinieriai kuria automatizuotą sistemą, kuri kameromis fiksuos paukščius kenkėjus ir paleis dronus, kad juos išvaikytų, vėliau sugrįš stebėti kito įsibrovusio pulko. Teritorijos priežiūra vyktų be žmogaus įsikišimo, rašo sciencedaily.com.

Vašingtono valstijos universiteto mokslininkai vynuogynų ir sodų savininkams pasiūlė būdą, kaip apsaugoti uogas nuo varnėnų ir kitų sparnuočių, kurie kėsinasi į derlių.

Sistema veikia taip: 24 val. per parą teritorijoje skraido bepiločiai dronai, kurie atgraso paukščius kenkėjus. Inžinieriai pristatė savo darbą mokslo leidinyje „Computer and Electronics in Agriculture“.

Bioversija m7 2024 09 18

Tyrimo metu komanda atliko du atskirus bandymus, kurių tikslai buvo ištobulinti paukščių aptikimą ir automatinį dronų paleidimą. Per kelerius metus mokslininkai sukūrė kamerų sistemą ir algoritmą, kuris randa ir suskaičiuoja sparnuočius. 

Autoriai įsitikino, kad dronai sėkmingai išvaiko paukščius iš vynuogynų. Bandymų laikotarpiu laukuose nepageidaujamų sparnuočių sumažėjo keturis kartus, pažeistų uogų – perpus. 

Prireiks dar kelių metų, kol ši bepiločių orlaivių technologija taps prieinama pirkėjams. Iki tol planuojama išbandyti sistemą didelėje teritorijoje, įsitikinti, kad ši atbaidymo strategija ilgalaikė. 

Paukščiai greitai prisitaiko prie aplinkos dirgiklių ir pradeda nereaguoti. Kol kas juos atbaido skraidantys dronai ir jų  skleidžiamas ūžesys. Mokslininkai tikisi pridėti papildomų garsinių signalų, pavyzdžiui, plėšriųjų paukščių klyksmą, taip pat dronų dizainą tobulinti taip, kad atspindėtų šviesą arba pagal formą primintų vanagus.

Šaltinis: MŪ inf.
    Gudinas -  23 06 14
    Setupad-desktop-po tekstu

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kaip vertinate dabartines žemės ūkio paskolų palūkanas?
    Visos apklausos