Vilnius. Šalies žemdirbiai turėtų geriau valdyti rizikas ir šiuo metu neinvestuoti daug lėšų į verslą, sako žemės ūkio viceministras. Paulius Astrauskas įsitikinęs, kad dabar ūkininkams turėtų būti svarbiau optimizuoti sąnaudas ir neskubėti siekti maksimalių rezultatų, juo labiau, kad pavasarį prognozuojama sausra.
„Šiai dienai vertėtų susilaikyti nuo didesnių investicijų valdant savo rizikas ir turėti žymiai geresnį pelningumą, negu siekti maksimumo ir stebėti rinkoje kylančias kainas. Ar mes tikrai turime investuoti daugiau, ar turime siekti maksimumo? Siekdami maksimumo didiname tik savo gamybos apyvartą, techninį pelningumą“, – Seimo socialdemokratų frakcijoje aptariant situaciją žemės ūkyje trečiadienį teigė P. Astrauskas.
Pasak jo, ūkininkai rizikuoja siekdami didelių apyvartų.
„Turime suvokti, kokia kaina norime išmaitinti pasaulį. Lietuvos pajėgumai užauginti 5-6 mln., iki 7 mln. tonų grūdinių kultūrų. Ar tai turi reikšmingą įtaką pasauliniam badui? Greičiausiai, kad neturi, nes kiekai ir apimtys nedidelės. Tai yra ūkininkų rizikos kaina“, – kalbėjo viceministras.
Jis, be kita ko, įspėjo, kad žemdirbių laukia sunkus pavasaris, nes prognozuojama sausra.
„Gamybinės investicijos yra pabrangusios du kartus, iki trijų kartų, lyginant su standartinėmis technologijomis, kurias ūkininkai taikė anksčiau... Rizika padidėjusi kelis kartus, derlingumas, tikėtina, nebus didesnis, o bus ir net mažesnis, nes JAV ir Europos Sąjungos meteorologinių tarnybų prognozės rodo, kad pavasarį Europoje prognozuojama sausra“, – pranešė P. Astrauskas.
Taip pat šia tema skaitykite
-
S. Gentvilas: „Iki 2050 m. Lietuva pasiruošusi tapti neutrali klimatui“
2024-11-20 -
Kodėl JAV ūkininkai balsavo už D. Trump'ą ir ką tai jiems atneš
2024-11-13 -
Ignas Jankauskas: ūkininkams kreditus gauti vis sunkiau
2024-11-07
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)