Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Nuomonė
Viceministras: žemdirbiai turėtų geriau valdyti rizikas

Vilnius. Šalies žemdirbiai turėtų geriau valdyti rizikas ir šiuo metu neinvestuoti daug lėšų į verslą, sako žemės ūkio viceministras. Paulius Astrauskas įsitikinęs, kad dabar ūkininkams turėtų būti svarbiau optimizuoti sąnaudas ir neskubėti siekti maksimalių rezultatų, juo labiau, kad pavasarį prognozuojama sausra.   

„Šiai dienai vertėtų susilaikyti nuo didesnių investicijų valdant savo rizikas ir turėti žymiai geresnį pelningumą, negu siekti maksimumo ir stebėti rinkoje kylančias kainas. Ar mes tikrai turime investuoti daugiau, ar turime siekti maksimumo? Siekdami maksimumo didiname tik savo gamybos apyvartą, techninį pelningumą“, – Seimo socialdemokratų frakcijoje aptariant situaciją žemės ūkyje trečiadienį teigė P. Astrauskas.  

Pasak jo, ūkininkai rizikuoja siekdami didelių apyvartų. 

Bioversija 2024 04 26 m7

„Turime suvokti, kokia kaina norime išmaitinti pasaulį. Lietuvos pajėgumai užauginti 5-6 mln., iki 7 mln. tonų grūdinių kultūrų. Ar tai turi reikšmingą įtaką pasauliniam badui? Greičiausiai, kad neturi, nes kiekai ir apimtys nedidelės. Tai yra ūkininkų rizikos kaina“, – kalbėjo viceministras.  

Jis, be kita ko, įspėjo, kad žemdirbių laukia sunkus pavasaris, nes prognozuojama sausra. 

„Gamybinės investicijos yra pabrangusios du kartus, iki trijų kartų, lyginant su standartinėmis technologijomis, kurias ūkininkai taikė anksčiau... Rizika padidėjusi kelis kartus, derlingumas, tikėtina, nebus didesnis, o bus ir net mažesnis, nes JAV ir Europos Sąjungos meteorologinių tarnybų prognozės rodo, kad pavasarį Europoje prognozuojama sausra“, – pranešė P. Astrauskas. 

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos