Kaunas / Kelmės r. Feisbuke aktyviai žemės ūkio klausimais pasisakantis ir savo nuomonę reiškiantis Kelmės r. ūkininkų sąjungos pirmininkas Martynas Puidokas sako, kad kartais sulaukia replikų, esą jam trūksta dėmesio. Vis dėlto ūkininkas teigia, kad pasisakyti turi kiekvienas žemdirbys.
„Kartais išgirstu pasakymų, kad Puidokui trūksta dėmesio ar noriu viešumu ką nors pasiekti. Galiu pasakyti tik tiek – kiekvienas pasidalijimas, paspaudimas „patinka“ reikalingas ne Puidokui, o visiems žemdirbiams“, – pabrėžia Kelmės r. ūkininkų sąjungos pirmininkas.
Pasak jo, labai svarbu būti aktyviam, dalyvauti diskusijose, pasisakyti, jeigu kas nors ne taip. Mat su kiekvienu paspaudimu „patinka“ daroma įtaka politikų sprendimams, viešajai nuomonei, į kurią, pašnekovo teigimu, valdžia pastaruoju metu labai atsižvelgia.
„Atrodo, kad pirmiausia portaluose perskaito straipsnius ir komentarus, pažiūri, kokia visuomenės nuotaika, o paskui pagal tą melodiją ir savo muziką groja. Ūkininkai – irgi visuomenės dalis, nors ir maža. Todėl turėtų būti aktyvesni ir vieningesni“, – sako M. Puidokas.
Paklaustas, kodėl kai kurie žemdirbiai nenoriai kalba apie žemės ūkyje kylančias problemas, ūkininkas atsako, kad įtakos tam turi ir mentalitetas.
„Tai lietuviškas bruožas. Matome, kas vyksta Prancūzijoje. Milijonai žmonių išėjo į gatves, nes siūloma padidinti pensinį amžių. Jų toks suvokimas. Pas mus taip nėra – dažnai galvojama, kad vienas balsas nieko nepakeis“, – sako pašnekovas ir priduria, kad kai kurie renkasi sukąsti dantis ir kantriai kentėti guodžiantis, jog gali būti dar blogiau. Žinoma, pasak M. Puidoko, taip būti neturėtų.
Vis dėlto, anot jo, norint pasisakyti, dviračio išradinėti nereikia – juk žemdirbiai buriasi į organizacijas, kurios užtikrina svarų žodį.
„Pirmiausia reikėtų dalyvauti organizacijų veikloje. Be abejo, jeigu atsistosi vienas su plakatu prieš Žemės ūkio ministeriją, tikriausiai niekas į tave labai dėmesio nekreips, bet jeigu tai padarys šimtas ar tūkstantis ūkininkų, rezultatas bus visiškai kitoks. O susiburti nėra labai sunku – reikia tik noro“, – teigia pašnekovas.
M. Puidoko teigimu, yra ir nemažai veiklių ūkininkų, kurie nori ir stengiasi užkirsti kelią neteisybei, neapgalvotiems sprendimams, kurie ateityje gali sukelti skaudžių pasekmių.
„Man ne vis vien. Jeigu kas nors bus ne taip, bent jau galėsiu pasakyti, kad stengiausi ir padariau tai, ką galėjau. Kaip aplinką kursi, tokioje ir gyvensi“, – kodėl yra aktyvus, pasakoja ūkininkas.
Jo manymu, veiklūs žemdirbiai aktyvūs visur – ir socialiniuose tinkluose, ir mitinguose, ir susitikimuose, ir seminaruose, ir organizacijų veikloje. „Veidai daugmaž tie patys. Jei ne pagal vardus, tai pagal veidus vieni kitus atpažįstame“, – sako pašnekovas.
Ūkininkas pasakoja, kad feisbuke dažniausiai sulaukia teigiamos reakcijos, palaikymo, bet pasitaiko ir piktų komentarų. Jis to nevengia – patinka, kai kyla diskusijų ir išreiškiama priešinga nuomonė, tačiau bujoti neapykantą kurstantiems ir įžeidinėjantiems komentatoriams ūkininkas neleidžia – feisbuke juos tiesiog blokuoja.
Be kita ko, M. Puidoko teigimu, aktyvumas socialiniuose tinkluose ne tik skatina kitus netylėti, bet ir padeda rasti bendraminčių.
„Žemdirbių organizacinis štabas labai įdomus darinys. Aktyvių žmonių tikrai yra ir man atrodo, kad jų daugėja, nes keičiasi kartos, stebima, kas vyksta užsienyje. Pavyzdžiui, neseniai Lenkijos žemdirbių judėjimo organizacija „Agrounia“ organizavo protestą, surinko žmonių, uždarė kelią“, – pavyzdį pateikia ūkininkas.
Anot jo, kai kurie, užuot bandę diskutuoti ir tartis, atsuka valdžiai kitą žandą, bet tai nėra gerai. Mat, pasak M. Puidoko, patylėjus vieną kartą, kitą gali būti dar skaudžiau.
„Tylos pozicija – keistas reikalas. Kaip galima nesidomėti tuo, kas tave liečia ir iš ko uždirbi pinigus? Kaip galima nesidomėti tuo, nuo ko priklauso tavo gyvenimas ir šeimos gerovė? Vien bambėti neišeina – reikia drąsiai sakyti, jeigu valdžia daro ką nors ne taip. Juk mes ją išrinkome“, – pabrėžia ūkininkas.
Taip pat šia tema skaitykite
-
S. Gentvilas: „Iki 2050 m. Lietuva pasiruošusi tapti neutrali klimatui“
2024-11-20 -
Kodėl JAV ūkininkai balsavo už D. Trump'ą ir ką tai jiems atneš
2024-11-13 -
Ignas Jankauskas: ūkininkams kreditus gauti vis sunkiau
2024-11-07
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)