Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Gyvenimas toks...
Žemdirbiai: ŽŪM sprendimai sukels nepataisomų neigiamų padarinių

Vilnius. Sekmadienio naktį prie Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) žemdirbiai pastatė žalią kryžių. Tikslas – pasakyti Ministerijai, kad jos sprendimai Lietuvos žemės ūkiui gali sukelti nepataisomų padarinių.

Vienas iš iniciatyvos autorių, Tauragės r. jaunasis ūkininkas Eimantas Eigirdas, portalui manoūkis.lt sakė, kad idėja gimė savaitgalį.

„Žalias kryžius – ūkininkų vienybės ženklas. Ši idėja atgaivinta. Kryžių apdėjome kelmais ir akmenimis. Juk dabar vykdomas projektas – jie verčiami į melioracijos sistemas, kad būtų atkuriama gamta. Tačiau lėšų nusidėvėjusiai melioracijai atnaujinti valdžia neranda“, – pasakojo jaunasis ūkininkas. Jis pridūrė, kad ŽŪM skelbia, jog palaikys jaunuosius ūkininkus, bet daugiausia dėmesio ir didžiulius pinigus skiria aplinkosaugai.

Bioversija 2024 04 15 m7

E. Eigirdo teigimu, iniciatyvoje dalyvavo keletas ūkininkų, tačiau jie savo tapatybių atskleisti nenori, nes baiminasi, kad bus „netikėtai“ patikrinti.

„Ne vienas toks atvejis buvo. Kai mūsų bus daugiau, tada jausimės drąsiau. Jaunimui gana. Net jei nesulauksime paramos iš asociacijų ir sąjungų, vis tiek eisime šiuo keliu. Žinoma, gražiuoju, bet prireikus galbūt paseksime Nyderlandų ūkininkų pavyzdžiu“, – pridūrė Eimantas.

Kelmės r. ūkininkų sąjungos pirmininkas Martynas Puidokas šia iniciatyva dalijosi feisbuke. Pasak jo, idėja kilo jauniems ir iniciatyviems žmonėms, kurių vis atsiranda.

„Tai labai svarbu. Žinoma, liūdna, kad reikėjo prieiti prie šios situacijos ir iniciatyvą įgyvendinti“, – portalui manoūkis.lt kalbėjo Martynas. Anot jo, Ministerija pati turi prisiimti atsakomybę dėl situacijos, nes visuomenei ir ūkininkams į akis pučiama migla.

„Už valdiškus pinigus daro piarą, bet tai tik fasadas, o viduje – liūdna. Žemės ūkis stumiamas į paraštę. Šiandien ŽŪM stuburas tarsi sulaužytas. Ministerija neatlieka tiesioginės funkcijos, neplėtoja žemės ūkio, kasa jam duobę“, – sakė Kelmės r. ūkininkų sąjungos pirmininkas.

Pasak jo, Ministerijos geriau neklausyti, verčiau stebėti, kokie jos veiksmai. „Sako viena, bet daro kita“, – pabrėžė M. Puidokas.

Žemdirbiai taip pat parengė pranešimą apie Ministerijos renatūralizavimą, kurį galite paskaityti čia.

Autorius: Eulalija Jonuškienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos